e-107 - jak dodać obrazki

Konfiguracja e107.
Ardo
Posty: 6
Rejestracja: 30 sie 2007, 00:12:59
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

e-107 - jak dodać obrazki

Post autor: Ardo »

W jaki sposób dodać obrazki do newsa, czy muszą mieć rozszerzenia "png" ?
xeroz
Posty: 8
Rejestracja: 16 lut 2007, 19:13:34
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Post autor: xeroz »

Widze ze nikt nie odpisal tej osobie wiec zmienie nieco watek tego tematu.

Mam problem. umieszczam zdjecie i zmaiast niego wyswietla sie "Image: e107_images/pozostale/plyta.jpg " w czym problem ? trzeba cos w bazie danych zmienic ? nawet na forum tego portalu nie znalazlem odpowiedzi na ten problem.
Awatar użytkownika
grzelass
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2007, 19:42:43
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1280x1024

Post autor: grzelass »

xeroz prawdapodobie masz tak bo podajesz ścieżke do pliku który znajduje sie na twoim dysku a nie na serwerze. Jeżeli masz obrazek w tym samym folderze co strona podaj poprostu nazwe obrazka a jeśli w jakimś innym to nazwe_folderu/obrazek.jpg

Ardo nie wiem co dokładnie jest nie tak, opisz dokładniej problem:) być może źle dopisujesz w ścieżce do pliku format. w ścieżce do pliku format musisz dać taki jaki ma obrazek.

Pozdrawiam:)
xeroz
Posty: 8
Rejestracja: 16 lut 2007, 19:13:34
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Post autor: xeroz »

---------- 19:19 20.01.2008 ----------

nie jestem taki ciemny grzelass ^^ sa 2 sposoby w wpisaniu obrazka albo wlasna scieszka albo dodany przez e107 z katalogu newspost_images, nie dziala w zaden sposob mi znany.

I wlasnie chyba cos cba robi w serverowni bo mam biala strone :/ niecale 2godziny temu tego nie bylo...

wstawienie obrazka powinno wygladac tak Obrazek a nie dziala. nie dziala mi rowniez jesli wstawil bym tam [img]http://www.dokladna_sciezka_do_pliku.jpg[/img]


ok dziala juz moja stornka, no obrazek nie :P


em...jeszcze dodam ze na podgladzie w PA obraz jest wtswietlany...na stronie jednak nie

---------- 14:16 21.01.2008 ----------

Hehehe ok juz działa. Człowiek potrafi byc czasami totalnie ślepy.

Rozwiazanie :

Ustawienia obrazków -> Uaktywnij obrazy w postach !!

Jak moglem tego nie zauwazyc wczesniej ze nie jest ta opcja odznaczona....

---------- 17:15 ----------

Skoro ciagnie sie tu temat obrazkow. To jak moge uzyskac taki efekt

http://www.xeroz.cba.pl/praca/infa/porty.php

aby obrazki byly w takich wlasnie miejscach. w html jest align=left a jak to moge zasotowac w e107 ? przy uzyciu php czy cos ?
ODPOWIEDZ