Zapraszamy do dyskusji!

Pytania dotyczące hostingu w CBA.PL oraz inne sprawy doczyczące korzystania z niego.
Nie należy tutaj zgłaszać problemów!
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana

Zapraszamy do dyskusji!

Post autor: juice »

Jeśli czegoś nie ma na stronie http://www.cba.pl/news.html to prosimy uwagi i pytania kierować tutaj.
CaSi
Płeć: Niewybrana

Dlaczego są problemy po zalogowaniu się?

Post autor: CaSi »

Witam,
Chce, aby serwis idea ekstraklasa mieścił się na tym serwerze lecz występują małe porblemy co się zaloguje w managerze ftp mnie wywala jak klikne w coś. Może da się to jakoś naprawić lub wysyłać pliki przez np. Totala Comander owiele łatwiej by się pracowało. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam, CaSi
CaSi
Płeć: Niewybrana

Post autor: CaSi »

Ok już wszystko ok wiem już, że wolno przez Totala. Ale zwracam uwage że na stronie nie działo jak powino wylogowuje się co kilka sekund.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana

Post autor: juice »

dzięki za info, rzeczywiście coś nie chce w ogóle wrzucać plików i ciągle wylogowywuje usera, ten filemanager (interfejs do przerzucania plików)
postaramy się to naprawić, póki co spokojnie możesz korzystać z total commandera czy innego programu ftp

dopiero co zaczynamy, więc jeśli coś jeszcze by nie działało to pytaj :)
ciuku11
Posty: 22
Rejestracja: 01 lip 2005, 16:31:30
Płeć: Niewybrana
Kontakt:

FTP :[

Post autor: ciuku11 »

Nie znam sie jeszcze na tym za bardzo i nie wiem jak wejsc np. total commanderem na swój server ftp :? (bo chyba tan file manager nie działa) Jak to zrobić?? Prosze o pomoc :idea:
Ty masz racje... ja mam karabin
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana

Post autor: juice »

spróbuj jeszcze raz, już powinien chodzić i poprzez total commandera i filemenagera z www :)

co do tego jak to zrobić, to

1. Zaloguj się do siebie na konto poprzez http://cba.pl/vhcs2/
2. Dodaj sobie jakieś konto ftp w zakładce konta ftp (jakakolwiek nazwa)
3. wejdź na http://cba.pl/vhcs2/tools/filemanager
4. zaloguj się na to konto podając jako username nazwę konta, potem @, a potem nazwę swojego użytkownika w cba razem z cba.pl czyli np. nowekonto@uzytkownik.cba.pl.
hasło wybrałeś sobie przy dodawaniu konta ftp
5. Przejdź do katalogu TwojaWWW i wrzuć tam co chcesz używając opcji browse i upload aby wrzucić coś do tego katalogu
6. jak wrzucisz, będzie to dostępne pod adresem uzytkownik.cba.pl
Ostatnio zmieniony 01 lip 2005, 17:13:20 przez juice, łącznie zmieniany 1 raz.
ciuku11
Posty: 22
Rejestracja: 01 lip 2005, 16:31:30
Płeć: Niewybrana
Kontakt:

Post autor: ciuku11 »

Naciskam na filemanager i wyskakuje: Menadzer plikow via WWW tymczasowo nie dziala. Prosimy uzywac zewnetrznego klienta FTP (np TotalCommander), jako nazwe uzytkownika prosze wpisac NAZWA_UZYTKOWNIKA_FTP @ DOMENA , na przyklad jesli posiadamy domene hosting.cba.pl i userra FTP adam, to w polu USERNAME podajemy adam@hosting.cba.pl. Przepraszamy za utrudnienia i zyczymy przyjemnej pracy.

:cry: :cry: :cry: :cry:

Nie wiem o co chodzi.... :(
Ty masz racje... ja mam karabin
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana

Post autor: juice »

spróbuj odswieżyć stronę
ciuku11
Posty: 22
Rejestracja: 01 lip 2005, 16:31:30
Płeć: Niewybrana
Kontakt:

Post autor: ciuku11 »

Hehe Już działa =] Yeah ThX :)
Ty masz racje... ja mam karabin
ciuku11
Posty: 22
Rejestracja: 01 lip 2005, 16:31:30
Płeć: Niewybrana
Kontakt:

Post autor: ciuku11 »

Mam jeszcze jedno pytanko... jak ustawic index.hml jako strone startową??
Ty masz racje... ja mam karabin
Napedzik
Płeć: Niewybrana

Post autor: Napedzik »

A ja mam inne pytanie. Skoro dodałem już pliki do ftp to pod jakim adresem miesci sie np. news.php?
P.S. Macie wspaniale zrobiony hosting. Super lay, extra pojemność, konta pocztowe i wszystko za free bez reklam. Genialne. Dobra robota.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana

Post autor: juice »

nie wiem czy dobrze rozumiem Twoje pytanie, ale jeśli wrzucisz coś do katalogu TwojaWWW to będzie to dostępne pod adresem jakim jestm Twój użytkownik, czyli np. napedzik.cba.pl

jak wrzucisz do katalogu TwojaWWW plik news.php to będzie on pod http://napedzik.cba.pl/news.php

oczywiscie zakladajac ze masz konto ktore sie nazywa napedzik ;)
koniak13
Płeć: Niewybrana

Post autor: koniak13 »

A ja zanim załoze konto spytam się czy jest tutaj baza danych jesli tak to jaką ma pojemność
Napedzik
Płeć: Niewybrana

Post autor: Napedzik »

Ahhhh. Głupi błąd, zapomniałem pliku wrzucić :) Przepraszam za problem :P
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana

Post autor: juice »

koniak13 pisze:A ja zanim załoze konto spytam się czy jest tutaj baza danych jesli tak to jaką ma pojemność
na razie nie ma bazy
ODPOWIEDZ