nowa opcja na CBA.PL

Pytania dotyczące hostingu w CBA.PL oraz inne sprawy doczyczące korzystania z niego.
Nie należy tutaj zgłaszać problemów!
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

nowa opcja na CBA.PL

Post autor: juice »

dodałem nową opcję, na razie w fazie testów, dajcie znać jak chodzi.

Można wrzucać pliki do 512 MB i ściągać, na razie bez żadnych reklam i można je dowolnie hotlinkować, ale to pewnie ulegnie zmianie :)

dajcie znać czy wam to potrzebne w ogóle

P.S. link do niej to http://upload.cba.pl
Ostatnio zmieniony 18 lut 2007, 20:18:37 przez juice, łącznie zmieniany 1 raz.
nadoll1
Posty: 6
Rejestracja: 28 wrz 2006, 10:43:58
Lokalizacja: Zelistrzewo
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: nadoll1 »

Mnie się przyda :D
Awatar użytkownika
HighVoltage
Posty: 580
Rejestracja: 20 wrz 2005, 11:05:55
Strona na CBA.pl: http://www.altyzm.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1024x768
Kontakt:

Re: nowa opcja na CBA.PL

Post autor: HighVoltage »

Mi się bardzo podoba ten pomysł,
a właściwie to te pliki będą trzymane na serwerze z jakimś ograniczeniem czasowym czy może bez? :>
Awatar użytkownika
hitman91
Posty: 589
Rejestracja: 10 mar 2006, 19:08:31
Strona na CBA.pl: www.itman.cba.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: hitman91 »

No chyba musi być ograniczenie.. 512 mb to bardzo dużo :) ... dobry pomysł.
Pisząc na gg najpierw się PRZEDSTAW.
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: Gromed »

świetny pomysł; może zamiast ograniczeń czasowych przydzielić ograniczenie pojemności; czyli tylko dla zalogowanych i np do 512MB-1GB przestrzeni na pliki; gdyż np jak ktoś chce zamieścić plik do strony to nie za bardzo chciałoby mu się co 30 dni wgrywać na nowo; [o ile by pamiętał :P]
Awatar użytkownika
HighVoltage
Posty: 580
Rejestracja: 20 wrz 2005, 11:05:55
Strona na CBA.pl: http://www.altyzm.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Linux 1024x768
Kontakt:

Post autor: HighVoltage »

Właśnie bardzo dużo, bo zamarzyło się mi, że taki bajer byłby dostępny jedynie dla użytkowników CBA i każdy user by miał swój własny limit i by odpowiadał za umieszczane tam pliki, a jak nie to delete account...
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: juice »

na razie to jest na próbę wrzucone na stary serwer, który mogą w każdej chwili wyłączyć.

chciałem potestować tą opcję i zobaczyć czy wam się przyda, poza tym lepiej żebym się zajął czymś, bo inaczej biorę się za czyszczenie 'niepotrzebnych' kont i muszę potem przepraszać i odzyskiwać dane ;)

jeśli wam przeszkadza limit 512 to mogę dać i 1GB, mi to obojętne. tylko mówię, to jest na próbę :) zobaczę jakie obciążenie łącz itp. i jeśli wszystko pójdzie dobrze, to się to przerzuci na jakiś stabilny serwer.

jutro może dodam opcję logowania się tam po ftpie albo coś, bo wrzucać 500 MB przez przeglądarkę to samobójstwo.

docelowo, jeśli to wypali, to pewnie przerobimy skrypt żeby każdy właśnie miał swój login i hasło itp.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2007, 21:15:04 przez juice, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kidawka
Posty: 769
Rejestracja: 26 sty 2006, 13:13:24
Lokalizacja: Święte miasto
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: kidawka »

i jestesmy swiatkami jak cba idzie podbijac swiat :D teraz to konkurencja moze sie zupelnie schowac hehe

Wydaje mi sie, ze lepiej by bylo jakby zdjac limit pliku ze zwyklego konta niz robic kolejna wrzute :roll:
Awatar użytkownika
Jano
Posty: 522
Rejestracja: 29 sty 2006, 18:58:41
Strona na CBA.pl: jano.cba.pl
Lokalizacja: Kamień Pomorski/Armadale
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Jano »

kidawka marne szanse z tym limitem bo tu przynajmniej jest kontrola ze strony administracji. Przy okazji jestem za logowaniem, tak aby nie kazdy mogl wrzucac pliki.

Btw: Wrzucilem dla stestowania filmik z niejaką Oksaną. Moja nowa idolka jesli idzie o testy mensy. Strach, ze widzialem glupsze:/

Pomysl fajny z tym upload. Przyda sie.
Obrazek
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: juice »

kidawka pisze:i jestesmy swiatkami jak cba idzie podbijac swiat :D teraz to konkurencja moze sie zupelnie schowac hehe

Wydaje mi sie, ze lepiej by bylo jakby zdjac limit pliku ze zwyklego konta niz robic kolejna wrzute :roll:
to niestety jeszcze jest niestabilne i nie daje żadnej gwarancji że będzie działać np. za kilka miesięcy. A byłoby nie w porządku likwidować limit a potem go wprowadzać na nowo. dlatego istnieje to jako oddzielna usługa.
Awatar użytkownika
Mati
Posty: 1018
Rejestracja: 20 sie 2005, 14:47:10
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: Mati »

Pomysł bardzo dobry, jezeli cba.pl ma sie stac serwerem do udostępnianai plików zamiast hostingiem dla stron. Nawet wielkość 500mb to bardzo dużo, i wiele plików można na to wrzucić, a uwierz mi juice jesli to potrwa dłużej to znajdzie się wielu chnych założyć tu warez. Takie systemy musiałby byś często kontrolowane, no chyba że chcesz udostepniac piraciekie filmy i oprogramowanie :roll:
No i co? Konwersja bazy wyjadła mi polskie znaki z podpisu. Kto¿ bÂdzie musiaà za to odpowied¿Ã...
mlody007
Przyjaciel CBA
Posty: 826
Rejestracja: 21 maja 2006, 16:38:11
Lokalizacja: Oka
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: mlody007 »

to fajnie cały film by wszedł 700mb jak by było ograniczenie do 1GB :)
i po co rapid i megaupload :D
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: juice »

na razie niech sobie będzie, rapidshare czy megaupload chyba nie wymagają potwierdzenia administratorów a jakoś istnieją i żadna policja ich nie dopadła?

wrzucajcie sobie tam co chcecie, jeśli ktoś ma ochotę to niech to monitoruje i zgłasza mi nielegalne pliki - chętnie wykasuję. jeśli zacznie się robić nieporządek a jednocześnie będę wiedział że chcemy kontynuować tego typu serwis, to zrobię jakieś logowanie, połącze to z panelem i tyle.
Roland
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2006, 21:31:53
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Post autor: Roland »

To beznadziejne żeby wrzucać filmy i muzykę. Pomysł dla mnie jest ok. Wiem ze Admin ma uczulenie na mySQL-a ale baza danych przydała by się bardziej niż upload. Wiem ze jest baza SQlite ale pod nią jest mało cms-ów i for dyskusyjnych. Moim zdaniem powinna być blokada na MP3 i Formaty Video powyżej 100mb przy tym uploadzie. :roll: :roll:
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: Gromed »

Roland mp3 nie mają więcej niż 5-6MB; a jak ktoś ma stronę np o swojej twórczości to z chęcią skorzysta z opcji i powstawia swoje utwory, aby inni mogli ściągać;
ODPOWIEDZ