nowa opcja na CBA.PL

Pytania dotyczące hostingu w CBA.PL oraz inne sprawy doczyczące korzystania z niego.
Nie należy tutaj zgłaszać problemów!
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: juice »

bazy tam nie będzie bo ten serwer pod upload jest tymczasowy. nie ma sensu pracować nad wprowadzeniem baz (co jest czasochłonne) a potem za kilka dni się dowiedzieć że odłączyli serwer.

uczulenia jako takiego nie mam, po prostu mysql wymaga następnego serwera i nie ma na to funduszy.

ten serwer który poszedł pod upload i tak nic nie robił i powinien zostać wyłączony, ale skoro provider go nie wyłącza to postanowiłem zrobić z niego dobry użytek
Awatar użytkownika
kidawka
Posty: 769
Rejestracja: 26 sty 2006, 13:13:24
Lokalizacja: Święte miasto
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: kidawka »

juice musisz napisac gdzies w widocznym miejscu
"administracja nie ponosi odpowiedzialnosci za materialy zamieszczane przez uzytkownikow"
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: juice »

kidawka pisze:juice musisz napisac gdzies w widocznym miejscu
"administracja nie ponosi odpowiedzialnosci za materialy zamieszczane przez uzytkownikow"
dzięki, dodałem, chociaż nie wiem czy to coś pomoże :)

jeśli chcecie jakieś inne rozszerzenia to piszcie tutaj, najlepiej razem z linkiem do ładnej ikonki dla tego rozszerzenia w formacie 16 na 16 pixeli (można na google graphics dużo znaleźć)
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Gromed »

a nie ma ograniczenia co do tematyki? :P
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: juice »

nie ma, ale będę kasował pliki naruszającej regulamin CBA jeśli mi ktoś zgłosi, lub sam zauważę
Nuter
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2007, 00:40:48
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Nuter »

Pomysł bardzo dobry. Jeszcze lepiej było by gdyby szło dodać krótki opis pliku. :lol: :D
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Gromed »

Do usunięcia

OTS.jpg to trojan [przynajmniej wg avasta]
PUSSY.jpg jak sama nazwa wskazuje

[no i Tibia :/ ale to chyba raczej zgodne z regulaminem]
Awatar użytkownika
mielcar111
Posty: 8
Rejestracja: 20 lut 2007, 15:18:35
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Post autor: mielcar111 »

Mam pytanie...
Czy byla by mozliwosc umieszczania plikow .mp3 ?
Awatar użytkownika
kidawka
Posty: 769
Rejestracja: 26 sty 2006, 13:13:24
Lokalizacja: Święte miasto
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: kidawka »

no jakis antyvir by sie tam przydal
mlody007
Przyjaciel CBA
Posty: 826
Rejestracja: 21 maja 2006, 16:38:11
Lokalizacja: Oka
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: mlody007 »

juice pisze:po prostu mysql wymaga następnego serwera i nie ma na to funduszy.
z tego co ja wiem to raczej nie jest konieczne stawianie drugiego oddzielnego serwera ale sie na tym nie znam wiec nie wiem dokładnie
co do tego uploadu to powiem tak ze on przyniesie wiecej szkody niż pożytku i tam będzie taki bajzel żeby nie powiedzieć bu***l tak to jest dobry pomysł ale zeby było jakies logowanie na kazdego użytkownika a nie były widoczne wszystkie pliki dla wszystkich niech wszystkie pliki widzi tylko administrator
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Post autor: fuma »

mlody007 jak z bazy zaibstalowanej na tym samym serwerze korzysta powiedzmy 15 serwisow ze srednia ogladalnoscia to pol biedy ale wyobraz sobie chociaz 3000 for phpbb postawionych na bazie znajdujacej sie na tym samym serwerze co kilka tysiecy innych kont.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: juice »

usunalem pliki podejrzane, dzięki Gromed
mlody007 pisze:
juice pisze:po prostu mysql wymaga następnego serwera i nie ma na to funduszy.
z tego co ja wiem to raczej nie jest konieczne stawianie drugiego oddzielnego serwera ale sie na tym nie znam wiec nie wiem dokładnie
co do tego uploadu to powiem tak ze on przyniesie wiecej szkody niż pożytku i tam będzie taki bajzel żeby nie powiedzieć bu***l tak to jest dobry pomysł ale zeby było jakies logowanie na kazdego użytkownika a nie były widoczne wszystkie pliki dla wszystkich niech wszystkie pliki widzi tylko administrator
ale jaki bajzel, co ci to przeszkadza że widzisz pliki? nie chcesz widzieć to nie patrz ;)
pliki można widzieć, bo taki skrypt miałem, a poza tym inni też widzą i mogą łatwiej pomóc przy moderacji tego.

docelowo to będzie inny skrypt, ze swoim logowaniem pewnie itp. ale docelowo to ja nie wiem czy to się w ogóle opłaci więc sprawdzam.

co do serwera mysql, to oczywiście że nie trzeba stawiać oddzielnego serwera, przecież na CBA nawet jest mysql, tylko nie dla użytkowników. ale oczywiście że TRZEBA jeśli sie do tego podchodzi poważnie i ma się około 100 tysięcy kont. Wtedy postawienie serwera mysql na tym samym kompie przeciąży hosting po prostu i nie będzie nic. ani stron ani mysqla.
mlody007
Przyjaciel CBA
Posty: 826
Rejestracja: 21 maja 2006, 16:38:11
Lokalizacja: Oka
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: mlody007 »

juice pisze:Wtedy postawienie serwera mysql na tym samym kompie przeciąży hosting po prostu i nie będzie nic. ani stron ani mysqla.
ale jak by był ten drugi serwer to on by miał pewnie inny adres tak jak w jojo i przez to nie działają niektóre skrypty
co prawda MySQL to daleka przyszłość z tego co wyczytałem jak funduszu nie ma to i myskula nie ma na razie mi nie potrzeba wiec się tak nie pali
a co do tego bajzlu to tylko tak napisałem bo prędzej czy pozniej się ktoś do tego przyczepi no chyba ze CBA nikt nie podskoczy :)
Awatar użytkownika
kidawka
Posty: 769
Rejestracja: 26 sty 2006, 13:13:24
Lokalizacja: Święte miasto
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: kidawka »

Niewiem ja sie natym nie znam ale slyszalem ze mozna zrobic tak ze pod jedna domena podpina sie kilka serwerow ponoc tak sie robi z serwerami zapasowymi. Wiec traktowane by to chyba bylo jako jeden serwer a naprawde byly by to dwa osobne sprzety i by tak nieprzymulalo :roll:
ODPOWIEDZ