Jak często dokonywana jest akualizacja MySQL, PHP, Apache

Pytania dotyczące hostingu w CBA.PL oraz inne sprawy doczyczące korzystania z niego.
Nie należy tutaj zgłaszać problemów!
reallygrid
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2015, 21:10:54
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Jak często dokonywana jest akualizacja MySQL, PHP, Apache

Post autor: reallygrid »

Założyłem niedawno konto na cba.pl sugerując się tym, że kolega też tu ma (płatne) i ładnie mu działa to co stworzył.
U mnie niestety ładnie nie działa, a konkretnie potrzebowałbym wersji MySQL 5.6, kiedy dostępna jest wersja serwera 5.5, a w użyciu jest już 5.7.
Ale do rzeczy, pytanie brzmi:
1. Jak często aktualizowane są wersje MySQL, PHP, Apache?
2. Czy (a jeśli tak to kiedy) można spodziewać się aktualizacji serwera MySQL do wersji 5.6 a jeszcze lepiej 5.7?

Pytam ponieważ do moich celów potrzebowałbym wersji co najmniej 5.6.
rkd77
Admin CBA
Posty: 4170
Rejestracja: 24 maja 2009, 16:45:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1024x768

Re: Jak często dokonywana jest akualizacja MySQL, PHP, Apache

Post autor: rkd77 »

php-5.4 i 5.5 są w miarę aktualne. mysql-5.5 też w miarę świeży
Nie ma opcji zmiany wersji mysqla. I tak korzystamy tylko z MyISAM, a InnoDB jest zablokowane, więc sama zmiana wersji nic tu nie da.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
reallygrid
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2015, 21:10:54
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: Jak często dokonywana jest akualizacja MySQL, PHP, Apache

Post autor: reallygrid »

Dziękuję za odpowiedź. Szkoda, aczkolwiek nie o mechanizm składowania tabel mi chodziło tylko o coś innego. Już przy próbie stworzenia pierwszej tabeli napotkałem błąd. Otóż wersja MySQL 5.5 nie pozwala na stworzenie tabeli z dwoma polami TIMESTAMP gdy jeden z nich ma przypisany CURRENT_TIMESTAMP przy klauzuli DEFAULT lub ON UPDATE. Czyli nie zadziała coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `visitHistory`
  (
    -- pozostałe pola
    beginSession TIMESTAMP NOT NULL DEFAULT CURRENT_TIMESTAMP COMMENT 'Znacznik rozpoczęcia sesji',
    endSession TIMESTAMP NOT NULL DEFAULT CURRENT_TIMESTAMP ON UPDATE CURRENT_TIMESTAMP COMMENT 'Znacznik ostatniego kliknięcia w sesji',
    -- pozostałe pola
  )
  COMMENT = 'Odwiedzający'
Oczywiście można sobie z tym poradzić łopatologicznie. Znam dobrze MySQL i dla mnie to nie problem. Tylko właśnie chodzi o to, że wersja MySQL 5.6 rozwiązuje to ograniczenie i zamiast działania łopatologicznego można by to napisać w takiej formie jak wyżej. No ale nic. Jeśli nie przewidujecie aktualizacji MySQL to nie. Jak to powiedziała pewna rybka z filmu Gdzie jest Nemo: Mówi się trudno i płynie się dalej. :)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ