Co byś chciał dodać/zmienić w CBA ?

Pytania dotyczące hostingu w CBA.PL oraz inne sprawy doczyczące korzystania z niego.
Nie należy tutaj zgłaszać problemów!
daniel93
Posty: 132
Rejestracja: 08 sie 2005, 22:53:38
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows
Kontakt:

Post autor: daniel93 »

Na co pan się zgadza ???
http://www.dioda.cba.pl portal elektroniczny
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows

Post autor: fuma »

A ja proponuje zainstalować GD albo jakąś bibliotekę tego typu bo mi ikonki tlenu i GG w księdze gości się nie wyświetlają :roll:
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

a przydałyby się, przydały...
Obrazek
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows

Post autor: juice »

jest GD, tylko reklamy się doklejają i rozwalają ;)

przepisanie programu do wklejania reklam jest planowane.

ale piszcie tutaj nadal swoje requesty, najlepiej jakby komuś się potem chciało z tego zrobić jakąś sensowną listę ( odrzucenie wszystkich próśb o zwiększenie ilości miejsca, albo połączenie wielkości skrzynek itp.)

i zapisanie tego w miarę możliwości , chociaż troszeńkę bardziej technicznym językiem
Awatar użytkownika
EngCentre
Przyjaciel CBA
Posty: 1214
Rejestracja: 02 sie 2005, 04:35:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Post autor: EngCentre »

juice pisze:najlepiej jakby komuś się potem chciało z tego zrobić jakąś sensowną listę ( odrzucenie wszystkich próśb o zwiększenie ilości miejsca, albo połączenie wielkości skrzynek itp.)

i zapisanie tego w miarę możliwości , chociaż troszeńkę bardziej technicznym językiem
Czyli jakas robota dla mnie ;) :P
The Beatles rule ! ! !
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

nikt nie powiedział, ze musi byc to koniecznie mod ;P. :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
EngCentre
Przyjaciel CBA
Posty: 1214
Rejestracja: 02 sie 2005, 04:35:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Post autor: EngCentre »

Monstrual pisze:nikt nie powiedział, ze musi byc to koniecznie mod ;P.
Ja i tak w ramach relaksu przegladam cale forum raz na jakis czas... takze specjalnie wiekszej roznicy mi to nie robi.... ;)
The Beatles rule ! ! !
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

ja robie to codziennie ;P. Też mi nic nie ubyło z tego powodu 8) .
Obrazek
Awatar użytkownika
EngCentre
Przyjaciel CBA
Posty: 1214
Rejestracja: 02 sie 2005, 04:35:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Post autor: EngCentre »

Monstrual pisze:ja robie to codziennie ;P. Też mi nic nie ubyło z tego powodu
Ja mowie o przeczytaniu wszystkich postow od poczatkow istnienia tego forum... a nie o ogladaniu postow dodanych w danym dniu... ;)
Ale koniec offtopu - piszcie dalej, co chcielibyscie dodac lub zmienic na cba... tylko rozsadnie piszcie... Glupie propozycje beda automatycznie odrzucane...
The Beatles rule ! ! !
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows

Post autor: fuma »

EngCentre pisze:Glupie propozycje beda automatycznie odrzucane...
A jak ktoś wspomni o bazie danych to pożałuje tego :devil:
daniel93
Posty: 132
Rejestracja: 08 sie 2005, 22:53:38
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1152x864
Kontakt:

Post autor: daniel93 »

http://ReklamaKosztujeDuzoAOdTerazMozeKosztowacOstrzezenieTakzeUwazajcieIPomyslcieCoPiszecie.com
Całkiem nieźle to działa .
Może na cba by było coś takiego ???
--------------------
EngCentre:
Albo dajecie konkretne propozycje, albo nic nie piszcie - nie ma odnoszenia sie do innych serwisow, tu jest cba.pl i rozmawiamy o cba.pl nie o innych i nie porownujemy . . .
http://www.dioda.cba.pl portal elektroniczny
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows

Post autor: juice »

poza tym nie offtopujcie tutaj , bo widzę że nawet moderatorzy lubią sobie podyskutować (macie przecież PM albo inny topic albo dział pogaduszki albo cokolwiek innego, ale kurde, nie tu.)

trudniej potem będzie zrobić tą listę.

a jak chcecie żeby było coś co jest gdzie indziej, to napiszcie CO TO jest (po to ten topic) a nie podajecie linki do konkurencji.

i nie pisz do mnie danielu proszę pana, bo pęknę ze śmiechu ;)

a twoje propozycje należą do tych już dawno przeanalizowanych niestety.

co prawda o tym aliasie w cba.pl pocztowym zapomniałem, ale jakoś mi się nie spieszy, bo poczta na serwer niestety nie zarabia, a tylko go obciąża (chociaż niewiele, dlatego w ogóle jest)

stąd też nie będzie dynamicznego dzielenia miejsca, bo za dużo miejsca zostanie zajęte przez maile, ktore jak wspomniałem, nie zarabiają na siebie. ( reklamy w mailu w google są zabrobione, a programy które na to pozwalają są raczej niepewne )
Awatar użytkownika
Farseer
Posty: 519
Rejestracja: 18 sie 2005, 15:41:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Farseer »

saicozis pisze:Wg. mnie można by pomyśleć nad zmianą reklam. Reklamy google jak sami mówicie dużego zysku nie dają. Więc można by tak zamiast nich wstawić każdemu coś w rodzaju ramki, w której wy byście wyświetlali reklamę. Wiecie w sumie każda firma zapłaci za wyświetlenie reklamy na wszystkich kontach jakie nam udostępniacie. A na reklamy google to już nikt nie patrzy bo na każdej stronie są.
Moze yahoo.com oni podobno tez maja takie reklamy ...
Forum. Zmiencie skrypt z phpbb2 na IPB. Bo z każdym dniem przybywa nowych postów i wkońcu skrypt phpbb2 tego niewytrzyma. Przykład : forum czasopisma cd-action. A przykład, który przemawia za IPB: forum emudreams.pl .

Na razie tyle.
Tak IBP jest lepsze tu trzeba przyznac. Wiecej opcji i stabilniejsze
Since 1990 there have been 93 wars in 70 states all states around the world with 5.5 million people dead.
75% of these people were civilians, 1 milion of them were children!
Awatar użytkownika
Monstrual
Posty: 2417
Rejestracja: 05 sie 2005, 15:06:08
Lokalizacja: G-dz
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows
Kontakt:

Post autor: Monstrual »

First, reklamy inne niz google AdSense bardziej rzucają się w oko, i mniej by sie uzytkownikom podobały. Second, DO panelu sie nie można logować, bo od czasu do czasu jest wyłączany w celu wprowadzenia poprawek. Third, Phpbb radzi sobie z ogrmoną ilością postów, byle by było porządnie administrowane. IPB wcale nie jest lepsze, powiedziałbym ergo gorsze, czemu? Bo komercyjne... Zresztą funkcjonalność, z tym też się nie zgodzę, phpbb może być dużo bardziej funkcjonalne, wystarczą odpowiednie modyfikacje. Znam IPB, osobiście uważam, że jest mniej przyjazne dla uzytkownika, a przede wszystkim dla admina. A ze stabilnością, to nigdy nie wiadomo, to nie tylko zależy od skryptu forum, ale też w dużej mierze od wydajności bazy MySQL.

LAST - podtrzymuję, że warto wprowadzić obsługę cgi/perl. I coś zrobić, by GD działało.

Pzdr

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ