Podkręcenie kompa a ping i grafa w CS

Software i hardware - Gry, programy, systemy operacyjne, podkręcanie i składanie sprzętu, itp.
marcin_279
Posty: 57
Rejestracja: 21 lut 2009, 18:04:17
Strona na CBA.pl: eland.cba.pl
Lokalizacja: Płocki
Płeć: Mężczyzna
User Agent: K-Meleon Windows 800x600

Podkręcenie kompa a ping i grafa w CS

Post autor: marcin_279 »

Witam :)

Mam DUŻY problem.
POsiadam takiego kompa (konfig):

Procesor: Intel Celeron 400 MHz ( z rodziny Mendocino - najprawdopodobniej)
HDD: 4 Gb
Ram: 224 Mb SDRAM - 1x 32mb 1x 64mb 1x128mb
Grafika: Savage 4 16mb ( podkręcone pamięć i procesor o 5 MHz )
Internet: Petronet 512 kb

Niedawno zaczęłem grac w CS 1.6 NonSteam. Gra mi się bardzo spodobała. Podkręciłem grafikę o 5MHz i działa dobrze na grafice Software i 16 Bit (kolory). Mam ping w granicach 120-200. jednak gdy włączam grafikę 32Bit lub/i przełączam grafę na D3D to ping jest na poziomie 160-280. I tu pojawia się problem jest duży ping, grafika muli mi na kompie-nie da się grać. I tutaj proszę o pomoc co mam zrobić. Czy i co podkręcić itp. Z góry dziękuję!
Pozdrawiam :)
marcin_279
Semerchet
Posty: 145
Rejestracja: 12 paź 2007, 17:10:47
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1680x1050
Kontakt:

Re: Podkręcenie kompa a ping i grafa w CS

Post autor: Semerchet »

No to masz prawdziwego szatana. Strach aby ta gra ci kompa nie wykończyła. Z podkręceniami żadnymi nie szalej bo go załatwisz. Najlepsze rozwiązanie to trochę nowsza maszyna.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2009, 08:26:00 przez Semerchet, łącznie zmieniany 1 raz.
monk
Posty: 556
Rejestracja: 11 sty 2009, 12:14:57
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Re: Podkręcenie kompa a ping i grafa w CS

Post autor: monk »

Ja swoją maszynkę z której właśnie piszę zakupiłem wraz z monitorem za równe 2.000 złotych.
Parametry:
  • Procesor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core 4200+ 2.21GHz (wersja inżynierska z odblokowanym mnożnikiem, ale na razie nie bawię się w overclocking więc jest to stan FABRYCZNY)
  • RAM: 1GB (896MB realnych jednostek alokacji)
  • Grafika: Zintegrowana z płyty produkcji Gigabyte
Niektórzy powiedzą że to masakra, jeśli dodam że mam Windows XP Home Edition. W końcu 4GB RAM to teraz podstawa... Niestety takie osoby nie wiedzą co gadają. Ja odpalam na tym Crisisa na średnich detalach bez żadnych ścin. Takich przybytków jak DX10 czy 8GB RAM mi nie potrzeba, bo nie będzie widocznej różnicy w działaniu co testowałem wg. moich benchmarków zużycia. Testy te dotyczyły jednej i tej samej aplikacji generującej 5432 przestrzenne oteksturowane figury geometryczne przemieszczające się na ekranie według zaplanowanego harmonogramu. W całych moich sprawdzianach DX10 wypadł o 15 FPS gorzej, a kości 4GB RAM wyprzedziły pozornie 'czterokrotnie słabsze' o kilka milisekund. Nie ma więc sensu inwestować w zbyt dobry sprzęt, ale jednak polecam Ci wydać małą kasę (no... powiedzmy) i zakupić sobie coś z czym nie będzie trzeba walczyć.
marcin_279
Posty: 57
Rejestracja: 21 lut 2009, 18:04:17
Strona na CBA.pl: eland.cba.pl
Lokalizacja: Płocki
Płeć: Mężczyzna
User Agent: K-Meleon Windows 800x600

Re: Podkręcenie kompa a ping i grafa w CS

Post autor: marcin_279 »

Nie wiem jak będzie ze sprzętem ale mam pytanie odnosnie kongigu cs. Moze jak zmniejsze fps albo cos to będe miał pinga na normalnym poziomie ?? A macie racje na mojej maszynie chodzi Win Xp i to istny szatan ( nie muli ani nic ) podkręciłem procka 0 50MHz i dziła tak samo :?/ ale cóż.
Thx za odpowiedzi na moje wołanie :)
ODPOWIEDZ