Podkręcanie E8400

Software i hardware - Gry, programy, systemy operacyjne, podkręcanie i składanie sprzętu, itp.
Awatar użytkownika
Szulcerek
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2009, 11:23:52
Lokalizacja: Bojano
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1600x1200

Podkręcanie E8400

Post autor: Szulcerek »

Witam
Chciałbym podkręcić swój procesor, a nie wiem jakie dać napięcie i częstotliwość. Podam parametry kompa:

Intel Core 2 Duo E8400 @ 3.00 GHz
Chłodzenie PENTAGRAM HP-120 AlCu KARAKORUM- FREEZONE P7015
2x 2GB RAM DDRII
Płyta Asus P5Q Pro
Zasilacz 550W

Mnożnik mam 9 bo więcej się nie dało. Jakie mam ustawić napięcie, częstotliwość szyny i jaka jest bezpieczna temperatura? Proszę o pomoc (szukałem, ale niewiele rozumiałem albo nie pasowało to do mojego kompa)

---- EDIT ----

Może mi ktoś pomóc?
Heavy Metal!!!!
zecik1976
Posty: 3
Rejestracja: 04 lip 2010, 17:03:14
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: Podkręcanie E8400

Post autor: zecik1976 »

Na poczatek napisz jaki masz cooler bo jeśli jakiś tani zwykły to nie baw się w podkręcanie. Proca może i nie spalisz, ale komp będzie się wieszał nonstop z powodu zbyt wysokiej temperatury. Podstawą overclokingu jest dobre chłodzenie. Musi być super cooler i w dodatku trzeba zadbać żeby idealnie przylegał do proca. Raz na jakiś czas trzeba go też odkurzyć żeby nie tracił prędkości obracania bo wtedy będzie słabiej chłodził.
LaY
Posty: 1120
Rejestracja: 28 sty 2009, 15:20:07
Lokalizacja: Silesia
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1920x1080
Kontakt:

Re: Podkręcanie E8400

Post autor: LaY »

Na poczatek napisz jaki masz cooler
Chłodzenie PENTAGRAM HP-120 AlCu KARAKORUM- FREEZONE P7015
:wall:

Jeśli specjalnie nie znasz się na OC nie baw się w nic poza zwiększaniem częstotliwości.
Proc trzeba wyczuć, podkręcać stopniowo, każdy reaguje na OC inaczej.

Co do temperatury - nawet 70 stopni specjalnie mu nie zaszkodzi. Niby że skróci to jego żywotność, jednak w czasach gdy sprzęt zmieniamy co kilka lat nie ma co się tym martwić. ;)
Niě nerwuj hanysa
ODPOWIEDZ