Laptop

Software i hardware - Gry, programy, systemy operacyjne, podkręcanie i składanie sprzętu, itp.
BlackDante
Posty: 348
Rejestracja: 10 lut 2010, 19:33:06
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x800
Kontakt:

Laptop

Post autor: BlackDante »

Witam, ostatnio zabieram się do zakupu laptopa dobrego do pracy na nim ale też żebym miał co porabiać na nudnych wykładach ;) moją uwagę przykuła oferta firmy Acer:
http://allegro.pl/item1012821549_laptop ... 3_gry.html

jednak recenzja na notebookche.pl nie była aż tak pomyślana jakbym się spodziewał, może to dlatego że wersja testowana była troszkę gorsza, ale chyba nie wpłynęło to zbytnio na ich opinie.
Dlatego chciałbym poznać waszą opinię, czy warto go kupić ale czy znacie jakiś lepszy sprzęt do ceny ~2200 zł
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. - Albert Einstein
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Laptop

Post autor: fuma »

wiesz, zakup laptopa to nie zakup komputera stacjonarnego. Zamiast na cene wzgledem parametrow warto wziasc pod uwage jakosc serwisu i warunkow gwarancji oraz statystyczna awaryjnosc a pod tym wzgledem acer wypada raczej marnie. Wedlug badan SquareTrade az 23,3% maszyn od acera trafia do serwisu gwarancyjnego w okresie pierwszych dwu lat co plasuje te firme na szarym koncu listy najpopularniejszych marek tuz przed gateway i HP. O serwisie acera mozna wiele wyczytac w internecie. WEdlug wyzej wspomnianych badan i mojego osobistego doswiadczenia polecam poszukac cos w bogatej ofercie asusa. Swietny serwis i bardzo dobra jakosc produktow przy dobrej cenie.
BlackDante
Posty: 348
Rejestracja: 10 lut 2010, 19:33:06
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x800
Kontakt:

Re: Laptop

Post autor: BlackDante »

dzięki wielkie ;) oto chodzi że na stacjonarnych kompach jako tako pojęcie mam to na laptopach się niezbyt znam ;)
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Ihman
Przyjaciel CBA
Posty: 713
Rejestracja: 03 gru 2005, 18:33:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1503x845
Kontakt:

Re: Laptop

Post autor: Ihman »

ja z kolei polecam Lenovo bądź Dell.

Lenovo posiadam osobiście i tak jak wielu ich użytkowników chwalę sobie bardzo!
Dell zaś ma genialną gwarancję door-to-door. Gdzie serwis przyjeżdża do Ciebie.

Wykonanie obu świetne.

Jeżeli trochę więcej pieniędzy wchodzi w grę, to pojawia się oferta Sony... ale i półka Delli i Lenovo się "rozkręca" Dell Inspiron XPS wersja black. Piękny... itd.
www.e-coach.pl i wszystko jasne :)
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Laptop

Post autor: fuma »

Sony stanowczo odradzam, maja bardzo awaryjny sprzet, wiem, bo wiele juz takich serwisowalem...
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: Laptop

Post autor: Gromed »

ja mam Acera i jakoś nie narzekam na niego; raz miał tylko problemy z Master Boot Record, ale to raczej z winy tego, że za dużo systemów na nim hulało; jakość serwisu z tego, co słyszałem nie jest najgorsza; nie mogę tego potwierdzić osobiście, bo ani ja ani żadna osoba z roku która też ma Acerka, nie miała powodu, aby go wysyłać do serwisowania; jednakże z tego, co czytałem w gwarancji, działa ona na zasadzie door-to-door czyli kurier przyjeżdża do domu zabiera lapka i po jakimś tygodniu/dwóch dostajesz go z powrotem kurierem do domu;

natomiast właśnie nie polecam asusów; dużo ludzi z roku się na nie skarżyło z powodu awaryjności i dość słabej jakości podzespołów;

widać fuma mamy całkowicie odmienne doświadczenia, może to zależy od położenia geograficznego? ;P
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Laptop

Post autor: fuma »

nie wiem od czego to zalezy ale swojego laptopa mam juz dluzszy czas i jest wlaczony srednio 16h dziennie. Dosyc czesto z nim podrozuje. Zaliczyl dwa razy glebe xD a raz przezyl potop ;] Do tego posiadalem swietny monitor od asusa, dluzszy czas testowalem router. Ponadto moja narzeczona rowniez ma asusa ;] Wiec pewnie to zalezy od szczescia :P Wedlug statystyk asus jest najmniej awaryjny, ale to wkoncu statystyki ;] Co sie tyczy sony to coz....
Znajomy ma laptopa sony od dwu lat zakupionego w irlandii. Modul wifi jemu padl, naped optyczny przestal dzialac (praktycznie nie uzywal) i zadne czyszczenia, reinstalacje itp. nie pomogly. Moja dawna szefowa z corka mialy ten sam model laptopa od sony. W obu tych laptopach po poltora roku poszla karta graficzna. Miedzy awaria pierwszego a drugiego laptopa bylo kilka dni raptem :P Znajoma rowniez ma sony laptopa i jej tez padl modul wifi. Tyle z mojej strony :P
eider
Posty: 1276
Rejestracja: 12 cze 2009, 08:09:47
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Safari Windows 1280x1024
Kontakt:

Re: Laptop

Post autor: eider »

laptopa dobrego do pracy na nim ale też żebym miał co porabiać na nudnych wykładach
Co jak co, ale Laptopy od Apple z Mac OS X Snow Leopard są bardzo dobre i stabilne oraz wydajne, dzięki temu nadaja się właśnie do pracy zarówno na prostych jak i wymagajacych aplikacjach. Ale raczej Twoje wymogi cenowe tutaj sprawiaja największy problem, bo sama myszka przewodowa od Apple'a kosztuje 200 zł.
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Laptop

Post autor: fuma »

eider trzeba wziasc tez pod uwage roczna gwarancje, drogie koszta naprawy i ostatni czasy tendencje spadkowa jesli chodzi o jakosc wyrobow z nadgryzionym jablkiem. Kiedys czulem swoisty respekt do tej firmy, od momentu pojawienia sie iPad i najnowych mackbook, ich autorytet w moich oczach drastycznie zmalal...
Awatar użytkownika
Ihman
Przyjaciel CBA
Posty: 713
Rejestracja: 03 gru 2005, 18:33:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1503x845
Kontakt:

Re: Laptop

Post autor: Ihman »

hmm ale z laptopem to jest też tak... że trzeba trafić i mieć szczęście.

Do niedawna siedziałem na Acerze... coś w nim w środku latało, cały się porysował, wifi i bluetooth nigdy nie działały jak należy....
Ale miał swój urok! Działał.

Mój współlokator zaś kupił sobie Asusa, wieszał się od początku. Popękały w nim zawiasy od matrycy.
Ale to jeszcze nic. Sprzęt tak się grzeje, że wysiada przy grach typu flash, nie mówiąc już o zawieszaniu się przy operze.

Po instalacji win7 powstał problem ze sterownikami.


a wiecie jaką najlepszą historię widziałem...
Firma kurierska xxxx pracuję na bazie jako kurier, rozładowywany jest samochód...Nagle ktoś krzyczy... Uwaga! Laptop! ooo spadł... Weź łap.. i następuje lot laptopa... Na szczęście złapany. (czasami po prostu ktoś z pracowników ma gorszy dzień).
www.e-coach.pl i wszystko jasne :)
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Laptop

Post autor: fuma »

Wlasnie tu sie zaczyna prawdziwa dyskusja. Kazdej firmie zdazaja sie lepsze i gorsze produkty ale niejednokroc wlasnie od warunkow w jakich produkt jest transportowany zalezy jego niezawodnosc. Np. sprzet elektroniczny dowozony po kilkaset kilometrow do hurtowni w minusowej temperaturze. Wiadomo, ze nawet jesli te produkty zostaly zapakowane w idealnych warunkach gdzie powietrze mialo zedycowanie niska wilgotnosc to przy minusowej temperaturze zawsze istnieje ryzyko, ze gdzies, cos sie skropli i skrystalizuje. Jest to na prawde niewiele ale w nieodpowiednim miejscu, kiedy natychmiast trafia na polki sklepowe a zaraz do klienta to po wlaczeniu jest to tlko kwestia czasu az cos wysiadzie. Druga sprawa historia z kurierem. Niejednokroc pracuja tam nieodpowiedni ludzie, bez krzty odpowiedzialnosc, wszak "nie moje". Smiem wysuwac hipoteze, ze za lwia czesc awari sprzetu elektronicznego odpowiadaja zle warunki transportu i nieodpowiedzialni kurierzy czy pracownicy magazynow oraz uzytkownicy korzystajacy ze sprzetu w nieodpowiednich warunkach. Wady fabryczne sie zdarzaja, ale uwazam je za odsetek wszelkich awarii.
mychu
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2011, 12:34:40
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1600x900
Kontakt:

Re: Laptop

Post autor: mychu »

ja już miałem pare laptopów w swoich rękach i to różnych firm i musze powiedzieć że najbardziej solidne laptopy to są ASUS, bardzo sobie chwalę te firme i polecam
materace - materace drzwi przeciwpożarowe - drzwi przeciwpożarowe
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Laptop

Post autor: fuma »

witaj w rodzinie zadowolonych uzytkownikow sprzetu marki Asus ;]
logpol
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2011, 16:13:07
Lokalizacja: Koszalin
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1600x900
Kontakt:

Re: Laptop

Post autor: logpol »

fakt faktem ASUS robi bardzo dobry sprzęt komputerowy, nie ma co ukrywać, również jestem szcześliwym posiadaczem laptopa marki ASUS
materiały elektryczne - materiały elektryczne cięcie laserowe - cięcie laserowe, plazmowe, laserem
Awatar użytkownika
Jendru :)
Posty: 831
Rejestracja: 28 mar 2007, 19:57:57
Strona na CBA.pl: piekar.com.pl
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Chrome Windows 1366x768
Kontakt:

Re: Laptop

Post autor: Jendru :) »

Panowie... Toshiba...
moja siostra ma laptopa toshiby który liczy sobie teraz 6 lat. Raz był w naprawie która bardziej go tylko zepsuła, zalany 1000 razy, tak samo z okruchami od jedzenia, nie raz upadł, gniazda wszystkie działają po za lanem. Od 6 lat miał tylko 1 formata a jest używany przez moją bezmyślną i bezwzględną siostrę! Komputer cud ja mówię! cud! Wydaje mi się że po tym co był można do niego z czołgu strzelać to czołg się rozpadnie prędzej! BTW do tej pory temperatury max procesora to 37C przy max obciążeniu a nie był nawet przez 6 lat odkurzany.
Jeżeli Toshiba nadal robi to tak jak robiła wtedy gdy wypuściła ten model laptopa na światło słoneczne to jest to mega marka.

Co do Delli to mam nowego switcha, i7 2ghz 4 rdzenie z turbo do 3,7 zdaje sie, 6gb ramu, nvidie 525 1gb i dysk 700gb... nie polecam, grzał się od nowości sukinsyn do ponad 90C a potem go odkurzyłem i zaczął pracować do 70C max o0 Serwis mają przydupny i wyrzekają się tego że ich laptopy z mocnymi i5 wyłączają się przy nowych grach z powodu ogniska na południowo zachodniej części komputera tuż pod ręką użytkownika. Użytkownicy płaczą na forach a Dell mówi sobie że problemu nie ma i że to normalne że plastik z obudowy się topi.
Zablokowany