Laptop - matrycowy problem

Software i hardware - Gry, programy, systemy operacyjne, podkręcanie i składanie sprzętu, itp.
Awatar użytkownika
Ihman
Przyjaciel CBA
Posty: 713
Rejestracja: 03 gru 2005, 18:33:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Laptop - matrycowy problem

Post autor: Ihman »

Witam,

Do tej pory byłem szczęśliwym posiadaczem laptopa Lenovo ideapad y550.
Wszystko działało pięknie... aż tu nagle..

albo ze względu na użycie pianki uniwersalnej do czyszczenia kompa albo ze względu na moją uprzejmość w Lewiatanie (sieć sklepów), bo tym było spowodowane lekkie puknięcie w poręcz

stałem się posiadaczem laptopa lenovo... z białym odciśniętym lewym dolnym rogiem.

Zastanawiam się nad najgorszym czyli:

1. oddanie lapa jako towar niezgodny z zakupem (podobno do pół roku)
2. oddanie lapa na gwarancję
3. kupno nowej matrycy


Póki co jednak skuteczna jest metoda podgrzania lekkiego tego miejsca tak aby ew. środek czyszczący odparował... uf...

Co jednak jakbym nie dał rady? :)


Mieliście już taką sytuację?
www.e-coach.pl i wszystko jasne :)
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Laptop - matrycowy problem

Post autor: fuma »

wymien lapka, powiedz, ze sie sam popsul :P
a jak nie beda chcieli przyjac to sie awanturuj i wolaj o szefa :P
tred102
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2013, 23:43:39
Strona na CBA.pl: cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: Laptop - matrycowy problem

Post autor: tred102 »

Jeśli upuściłeś swój laptop lub upuściłeś coś na niego w efekcie czego ekran pękł i uszkodzenie jest widoczne gołym okiem, diagnoza jest prosta - masz uszkodzoną matrycę.

Zanim przystąpisz do wymiany sprawdź jednak czy nie jest uszkodzone coś jeszcze. W tym celu podłącz monitor zewnętrzny do laptopa i sprawdź czy inne podzespoły nadal działają. Jeśli laptop działa poprawnie, to czas rozpocząć poszukiwanie matrycy.

Jeśli problemy z wyświetlaniem nie są wynikiem uszkodzeń mechanicznych, matryca nie musi być uszkodzona.
Jeśli miga podświetlenie ekranu lub wyłącza się po kilku minutach użytkowania, ale nadal można zobaczyć słaby obraz, uszkodzony może być inwerter.
Jeśli wymiana inwertera nie rozwiąże problemu, uszkodzona jest prawdopodobnie świetlówka i wtedy należy wymienić matrycę.

Jeśli widzisz szumy, linie, lub jednolity kolor na ekranie, podłącz zewnętrzny monitor. Jeśli problem jest widoczny również na zewnętrznym monitorze, uszkodzenie nie jest związane z matrycą. Prawdopodobnie masz uszkodzoną płytę główną lub kartę grafiki.
Jeśli zewnętrzny monitor działa poprawnie, masz uszkodzoną lub wypiętą tasiemkę łączącą matrycę z płytą główną.
fachadas - Pozdrowienia Mart1k4a
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Laptop - matrycowy problem

Post autor: fuma »

tred102 nastepnym razem popatrz na date ostatniego postu. Jestem pewien na 100%, ze temat nie jest juz aktualny...
Zablokowany