Kupno tabletu

Software i hardware - Gry, programy, systemy operacyjne, podkręcanie i składanie sprzętu, itp.
plozek
Posty: 39
Rejestracja: 11 kwie 2022, 12:57:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1536x864

Kupno tabletu

Post autor: plozek »

Stanąłem przed wyrzuceniem pieniędzmi w błoto i chciałbym kupić tablet.
Tablet będę wykorzystywał głównie do tworzenia notatek na zajęciach (to główny powód, który sobie wymysliłem), więc rysik jest wymagany oraz do konsumpcji treści w łóżku, co by nie ciągać ze sobą laptopa.
BUDŻET
Maksymalnie jest to 5000zł.
NAD CZYM SIĘ ZASTANAWIAM?
Wyboru dużego nie ma, więc będzie to najpewniej iPad Pro 11"/12,9" ( https://ispot.pl/ipad-pro-2tb ) lub Samsung Galaxy Tab S8+/S8 Ultra. I tutaj pojawia się największy dylemat, na którą z firm się zdecydować.
W Samsungu rysik mamy w cenie, a dodatkowo jakbym się zdecydował na zakup w ciągu najbliższych dni, to i etui z klawiaturą można wyrwać w promocji za darmo.
Za iPadem przemawiają na pewno aplikacje, które są dostosowany pod duży ekran, stabilność systemu, długie wsparcie i wydajnośc M1.
Dodam na końcu, że obecnie jestem posiadaczem OnePlusa 8 Pro, którego będę zmieniał pod koniec roku, prawie na pewno na iPhone'a. Po aktualizacji do Androida 12 mam coraz bardziej dość tego systemu (chociaż wina pewnie stoi po stronie OnePlusa). Samsunga na Exynosie nie kupię. Więc mogłoby to przemawiać na korzyść iPada, bo wtedy bym z chęcią kupił subskrypcję Apple One, ale aż tak mi na tym nie zależy.

Liczę na jakieś doradcze mądre głowy, bo sam się chyba nigdy nie zdecyduję XD
januszkarpaty
Posty: 35
Rejestracja: 11 kwie 2022, 07:54:14
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1536x864

Kupno tabletu

Post autor: januszkarpaty »

Ja mam IPada 8 generacji, Kupiony w 2022 r. Nie widzę wad, używam bardzo intensywnie, szczególnie do notatek i czasami rysowania. Zawsze ze mną na uczelni. Oglądam też czasami filmiki, czy przeglądam internet. Mam IPhona, więc wszystko jest ze sobą bardzo, ale to bardzo wygodnie połączone. Dokumenty z jednego urządzenia mogę mieć na drugim w kilka sekund, nawet ze słabym, uczelnianym wifi. Wszystkie podręczniki i notatki mam w jednej aplikacji.
Zestaw: rysik, myszkę bezprzewodową, klawiaturę bezprzewodową na magnes do etui kupowałem w sklepie autoryzowanym: https://imad.pl/ Sugeruję zajrzeć sobie do Imad, znajduje się tam sporo promocji na urządzenia jak i na akcesoria do nich.
marek38
Posty: 70
Rejestracja: 14 wrz 2022, 08:05:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1920x1080

Kupno tabletu

Post autor: marek38 »

Zastanawiam się nad zakupem nowego tabletu, co możecie mi polecić do 1000 zł?

lek na potencję bez recepty
lila83
Posty: 48
Rejestracja: 12 lis 2021, 15:11:24
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1536x864

Kupno tabletu

Post autor: lila83 »

Budżet niewielki. Zwłaszcza jeśli ma t o być jakiś profesjonalny sprzęt. Ja mogę ci zostawić namiar na tablety graficzne. Wacom to chyba taka najbardziej znana i ceniona marka. W Polsce dystrybutorem ich sprzętu jest firma Alstor. Zerknij tu https://alstor.pl/produkty/tablety-graficzne-wacom/ . Może coś wpadnie ci w oko.
ODPOWIEDZ