Dwa komputery i router

Software i hardware - Gry, programy, systemy operacyjne, podkręcanie i składanie sprzętu, itp.
Lincord
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2011, 22:03:14
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Dwa komputery i router

Post autor: Lincord »

Witam! Mam pewien problem z utworzeniem sieci domowej, jestem w tym temacie troche zielony i nie bardzo wiem o co chodzi wiec szukam pomocy u was ;)
Wiec mam dwa komputery jeden jest podłączony do routera, chciałbym tez drugi podlaczyc pod router więc zakupilem kabel wpiałem go do routera i do karty sieciowej drugiego kompa ale teraz nie wiem co dalej robic..

Jak skonfigurować sieć?
Jakie grupy robocze i jakie ip ustawic?

Bardrzo prosze o pomoc ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
xterm
Posty: 27
Rejestracja: 05 lut 2011, 23:34:54
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: Dwa komputery i router

Post autor: xterm »

W routerze DHCP, to samo w protokole IPv4 na kompie który podpinasz do routera, IP zostanie przydzielone automatycznie. I w gruncie rzeczy to tyle. Grupa robocza byle jaka. Kabel masz rozumiem prosty (niekrosowany)?
marrek44ds
Posty: 19
Rejestracja: 23 gru 2016, 14:15:25
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1360x768

Dwa komputery i router

Post autor: marrek44ds »

Dzięki za bezcenne porady, pomogły mi !
............
drukarnia lublin
bartek45re
Posty: 28
Rejestracja: 11 kwie 2018, 08:56:45
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1536x864

Dwa komputery i router

Post autor: bartek45re »

Gdyby ktoś z was będzie szukał drukarni internetowej to poleca serdecznie zgłlsić się do druk wizytówek to właśnie taka drukarnia. Oni mają według mnie najciekawszą i atrakcyjna ofertę. Oferują oni także druk ulotek, banerów i plakatów. Sprawdźcie co jeszcze. Polecam serdecznie.
Awatar użytkownika
majcherek
Posty: 5
Rejestracja: 26 maja 2020, 14:53:48
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Kobieta
User Agent: Opera Windows 2560x1440

Dwa komputery i router

Post autor: majcherek »

Jeżeli ktoś szuka dobrego komputera, w rozsądnej cenie, ja tradycyjnie polecam laptopy poleasingowe. Jeżeli dobrze poszukać, to taki laptop w klasie A+, praktycznie nie wygląda na używany. A wiadomo, że biznesowe serie Dell Latitude czy Lenovo ThinkPad, biją jakością na głowę, masówkę z marketów.
ODPOWIEDZ