CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

Software i hardware - Gry, programy, systemy operacyjne, podkręcanie i składanie sprzętu, itp.
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2015, 14:58:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

Post autor: skipper »

Zastanawiam się nad tym jakiego rodzaju programy CRM byłyby lepsze dla niewielkiej firmy. Zapewne każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, ale zastanawiam się czy lepiej zainstalować program CRM na firmowej stacji roboczej czy może ograniczyć się do zdalnego serwera i dostępu do systemu z poziomu przeglądarki internetowej. Nie ukrywam, że to drugie rozwiązanie wydaje mi się nieco mniej kłopotliwe. Może ma ktoś jakieś doświadczenia w tym zakresie i pracował z systemami CRM obsługiwanymi online? Jakie są wady i zalety, na co trzeba uważać, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniego programu tego typu.
Belmond
Posty: 5
Rejestracja: 10 wrz 2015, 23:18:09
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1080

Re: CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

Post autor: Belmond »

Możesz nam trochę jaśniej określić co chcesz wskórać tym programem bo trochę nie zrozumiałem. Coś chcesz założyć na stację robotą ale co za zadanie ma ten program? Chcesz ułatwić swoją prace żeby była efektywna i poukładana coś w tą deseń. Takie programy nie są łatwe zawsze możesz napisać do producenta na ten temat. Na czym ci dokładnie zależy może on ci pomoże ale sprecyzuj co chcesz osiągnąć takim programem.
Ksawery.L
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2015, 15:28:02
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

Post autor: Ksawery.L »

Moim zdaniem stawianie serwera w firmie (lokalnie) to spory koszt, wymaga utrzymania i zatrudnienia osoby kompetentnej do jego obsługi która będzie jednocześnie 24 godziny na dobę dostępna w razie awarii serwera bo w przeciwnym wypadku wówczas praca całego Twojego przedsiębiorstwa leży. Korzystając z usług zewnętrznego serwera nie masz tego zmartwienia. Po prostu płacisz i wymagasz dostępu. Jak nie zostanie Ci on zapewniony to firma płaci karę i zero zmartwień co dla mniejszych firm jest lepsze
reginazuk
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2015, 20:40:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows

Re: CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

Post autor: reginazuk »

jeśli nie masz w swojej firmie dobrego informatyka to moim zdaniem nie warto rzucać się na własny serwer ponieważ tak jak wyżej napisano ktoś musi o niego dbać. Lepiej poszukaj jakiś zewnętrznych firm oferujących taki system. Osobiście mogę polecić http://www.chromecrm.com Poczytaj na ich stronie informacje o firmie i usługach, które oferują. W razie pytań możesz do nich napisać. Na pewno Ci odpowiedzą.
Awatar użytkownika
Kryspek
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2015, 15:47:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Re: CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

Post autor: Kryspek »

Z tego co rozumiem, chodzi Ci o jakiś scentralizowany system, który będzie ogarniał na przykład bazy danych czy różne informacje na temat klienta. To jest na tyle zaawansowane zarządzanie, że lepiej poszukać specjalisty, który się tym zajmuje. Z linku powyżej wychodzi, że są całe firmy, które się w takich rzeczach specjalizują. To chyba dobry kierunek do sprawdzenia. Samemu lepiej nie kombinować, choćby było się niezłym informatykiem. Ja mam działalność jednoosobową, nie mam potrzeby az takich inwestycji.
desken
Posty: 1
Rejestracja: 07 sty 2016, 13:04:52
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1080

CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

Post autor: desken »

Dokładnie tak jak mówi kolega powyżej. Ja w sprawie CRM uderzyłem do firmy http://www.mobivoice.pl/
Nie dość, że stworzyli dla mnie świetny system CRM to jeszcze mam pełną opiekę w razie problemów z systemem.
I całość postawiona jest na zdalnym serwerze, bo przynajmniej nie ja odpowiadam za skutki jego ewentualnych awarii.
albin89
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2016, 11:57:14
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1080

CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

Post autor: albin89 »

Jeśli nie masz specjalisty i nie chcesz go zatrudniać, to zdecydowanie taniej i łatwiej będzie Ci wybrać coś hostowanego. System dostępny przez przeglądarkę ułatwi Ci znacznie zarządzanie i obsługę IT. No i oczywiste jest, że warto wybrać CRM ze scentralizowaną bazą klientów. Na chipie jest artykuł o tym, jak odpowiednio dobrany system wpływa na całą firmę, dokładnie tu http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/ ... -praktyce/ Oczywiście pisali o hostowanym systemie, chociaż akurat opisywali większe przedsiębiorstwo.
mathis1
Posty: 7
Rejestracja: 12 gru 2016, 09:27:53
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1080

CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

Post autor: mathis1 »

Ja wolę mieć na zdalnym, ale to po części indywidualna kwestia.
marrek44ds
Posty: 19
Rejestracja: 23 gru 2016, 14:15:25
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1360x768

CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

Post autor: marrek44ds »

Super wskazówki, dzięki !
_________________
prywatny detektyw warszawa
wingsio0
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2017, 07:01:40
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

Post autor: wingsio0 »

Your article is easy to understand, the simple way of communicating is accessible to the majority of people. I will keep track of your posts regularly.
wingsio
janek198
Posty: 30
Rejestracja: 25 lip 2019, 10:12:02
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

Post autor: janek198 »

Lokalnie, koszta znacznie większe, ale bezpieczniej. A w dzisiejszych czasach RODO itd. jest to bardzo ważna kwestia.
Chik
Posty: 32
Rejestracja: 30 gru 2013, 09:19:50
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

Post autor: Chik »

Piszesz, że na potrzeby firmy, więc może konkretny, dedykowany projekt na jej potrzeby. O to chodzi zobacz sobie.
MirekSowa
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2021, 13:45:45
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1536x864

CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

Post autor: MirekSowa »

Gdybym miał wybierać oprogramowanie CRM jeszcze raz, to ponownie zdecydowałbym się na system działający w chmurze. Dzięki niemu mogę zarządzać firmą z dowolnego miejsca, no i oczywiście nie musiałem inwestować w specjalistyczne sprzęty na początku wdrażania CRM. Moja firma korzysta z oprogramowania Firmao CRM i szczerze mogę polecić go każdemu. Bardzo intuicyjny i pomocny system. teraz mają 14 dni testowania za darmo, na prawdę warto! www.firmao.pl/ds tutaj link do ich strony
niki555
Posty: 49
Rejestracja: 09 kwie 2021, 13:09:27
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

Post autor: niki555 »

Mi na zdalnym wygodniej
dreed
Posty: 7
Rejestracja: 12 kwie 2022, 12:17:48
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 2560x1440

CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

Post autor: dreed »

Hello everyone, well, to begin with, I wanted to say that I have never done this professionally. And I don't have much talent either. I just drew characters of a fictional world in my head while still at school. Over time it started to get better and better. And not long ago I decided to present my work to you for judgment https://depositphotos.com/stock-footage/synthwave.html. I hope to read the most constructive criticism in the comments. )
ODPOWIEDZ