Nie mogę edytować robots.txt

Konfiguracja WordPressa i innych skryptów blogowych.
kubus96
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2020, 12:39:17
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Nie mogę edytować robots.txt

Post autor: kubus96 »

Witam,

Siedząc sobie na kwarantannie zrobiłem swoją pierwszą stronkę na wordpresie (hosting w cba i domena w nazwa.pl). Niestety wczoraj cały dzień męczyłem się z edycją pliku robots.txt. Po wpisaniu adresu: mojastrona.pl/robots.txt pojawia się to:

User-agent: *
Crawl-delay: 5

User-agent: SemrushBot
User-agent: YandexBot
Disallow: /


Problem polega na tym, że nie jestem w stanie tego edytować (chciałem m.in. dodać sitemapę). Próbowałem edycji przez wtyczkę yoast - tworzy w katalogu strony plik robots.txt o takiej treści jaką chcę i niby ten plik fizycznie znajduje się w katalogu, ale gdy wpiszę adres: mojastrona/robots.txt to dalej wyświetla się to co wcześniej. Identyczna sama sytuacja ma miejsce gdy napiszę robots.txt w notatniku i wgram ręcznie do katalogu. Próbowałem też wyłączyć wtyczkę yoast i to też nic nie daje.
W testerze pliku robots.txt w google search console też nic się nie zmienia i widać ciągle starą wersję robots.txt (której tak btw nie jestem nawet autorem i nie wiem skąd się wzięła). Próbowałem nawet całkiem usunąć robots.txt z katalogu i pomimo braku pliku robots.txt w katalogu, pod adresem mojastrona/robots.txt dalej widnieje to samo.
Próbowałem też na innym urządzeniu, więc wyczyszczenie pamięci cache nic nie da. Przeczytałem gdzieś, że wordpress tworzy jakiś wirtualny plik robots.txt, którego fizycznie nie musi być w katalogu, a wyświetla się pod adresem mojastrona/robots.txt Jak mogę go zmienić?

Z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
endriu888
Obsługa CBA
Posty: 1869
Rejestracja: 23 sty 2012, 21:02:33
Strona na CBA.pl: katalogfirm.c0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Nie mogę edytować robots.txt

Post autor: endriu888 »

witam

plan free jest mocno ograniczony i służy głownie do testów.
Proszę spróbować przejść na płatny plan na 1 miesiąc i sprawdzić czy wtedy będzie działać prawidłowo.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ