dwa języki na stronie

Konfiguracja WordPressa i innych skryptów blogowych.
OlllaRu
Posty: 10
Rejestracja: 30 kwie 2013, 20:08:24
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows

dwa języki na stronie

Post autor: OlllaRu »

Witam, z góry dziekuję za wszystkie wskazówki, pomoc. Mam stronę z gotowym wykupionym szablonem do wordpress'a: http://astharoth.p.ht/ - zaznaczam, że jestem żółtodziobem, wstępnie wiem jak poskładać taka stronę. I właśnie chciałabym zrobić stronę w dwóch językach - tylko problem pojawia się gdyż w sekcji head mam szablon zrobiony w flashu - mam taki plan, żeby zrobić ten szablon z Polskimi napisami - tylko jak wszystko poskładać w jedną całość? Czy używać pluginy? Bo chyba one tak działają, że przetułmaczą wszystko gdzie jest tekst?

Więc reasumując.. ta sama strona tylko w Polskim języku również z tym banerem w flash w wersji Polskiej - jak to ugryźć?

Jeszcze raz dziękuję.
Ola.
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: dwa języki na stronie

Post autor: Piotr GRD »

Możesz albo zainstalować Wordpress'a dwukrotnie w dwóch różnych folderach i podlinkować jeden do drugiego, albo - co wygodniejsze - w jednej instalacji użyć jednej z dostępnych wtyczek: http://wordpress.org/plugins/tags/multilanguage

Co do tłumaczeń - masz możliwość wyboru automatycznego tłumacza (odradzam, to nigdy nie jest dobre tłumaczenie, jest co najmniej niepoprawne językowo, a wielokrotnie wychodzą wręcz kompletne głupoty), albo lepiej przetłumaczyć wszystkie artykuły i inne treści osobiście.


Co do prezentacji Flash, to jeśli masz plik źródłowy *.fla i program Adobe Flash (dawniej Macromedia Flash), to możesz wszystko w nim pozmieniać tworząc drugą wersję prezentacji i odpowiednio potem modyfikując szablon by wyświetlał jedną lub drugą wersję. Ale jeśli nie masz pliku źródłowego *.fla, a jedynie samą prezentację *.swf, to nic z tym nie zrobisz niestety.

Chyba że prezentacja pobiera teksty z zewnętrznego pliku, tak jak np. linki podłączone do obrazków pobiera z pliku astharoth.p.ht/wp-content/themes/js/../flash/tfile_main.xml - przeczytaj w tym celu dokumentację dołączoną do swojego szablonu lub zajrzyj do jego opcji w panelu administracyjnym.
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
OlllaRu
Posty: 10
Rejestracja: 30 kwie 2013, 20:08:24
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: dwa języki na stronie

Post autor: OlllaRu »

Witam dziekuje za odpowiedz. W tlumaczeniu zastosowalam gotowa wtyczke WPML Multilingual CMS - jedna z ostatnich wersji, która jest bez licencji. Genilanie dziala, mozna dodac manualnie wlasne tlumaczenia, plus zakotwiczenie flag na stronie nie sprawia wiekszych trudnosci. Wiec polecam jak najbardziej.

Tera pozostal mi do rozgryzienia baner - zastosowal sothink decompiler - SWF Decompiler, Flash Decompiler. Jest mozliwosc edytowania i zapisania ponownie do swf. Wiec planuje zrobic swie wersje tego banera pl i ang - tlyko teraz niestety nie wiem jak zorbic podminae banera -. jesli wersja ang to uzyj banera w wersji ang.
Znalazam za to z inego forum:

<?php if ( $_GET['lang'] == 'en' ) {
$nazwa_lang = '_en';
}
TU WSTAWIAM WYGENEROWANY KOD FLASHA

?>

Adres do tego forum: http://forum.joomla.pl/archive/index.php/t-6465.html - tam sa jeszcze inne rozwiaznia. Tak sie zastanawiam czy ktores bedzie dzialalo - bo na php nie znam sie kompletnie - zeby samej cos napisac, jedynie co to moge pozmieniac wartosci itp.

Jestem niezmiernie wdzieczna i przepraszam za pisownie, brak Polskich znakow - w pracy zagraniczna klawiaturzyna :)

---- EDIT ----

Ojj przepraszam za literowki - "teraz" - moje niedopatrzenie ..

---- EDIT ----

Witam ponownie, może komuś się przyda - bo rozwiązałam sprawę z pomocą osób trzecich :)

Więc jeśli ktoś ma stronę w wordpress np. i dodaje tłumaczenia czy to za pomocą wtyczki WPML 2.0.4.1 - jest darmowa ale bardzo uniwersalna, nie robi żadnych kłopotów - można dodać własne tłumaczenia lub użyć translatora - chociaż nie polecam bo masło maślne wychodzi :)

Po czym okazuje się, że na stronie są elementy jak np. header z elementami graficznymi - np animacja flash - które wtyczki nie przetłumacza bo nie ma takie opcji - pozostaje podmiana tych części strony (no chyba, ze ktoś ma jeszcze inny pomysł.. to pardon :D )

A więc, trzeba we wszystkich głównych plikach php - znaleźć taką linijkę:

<?php get_header(); ?>

I zastąpić: ( jeśli tlumaczone przez WPML)

<?php if (ICL_LANGUAGE_CODE == 'de'): ?>
<?php include(TEMPLATEPATH.'/header-home-de.php' ); ?>
<?php else : ?>
<?php include(TEMPLATEPATH.'/header-home-en.php' ); ?>
<?php endif; ?>

Jeśli tłumaczone wtyczką qtranslate, to wtedy:

<?php if (qtrans_getLanguage() == 'de'): ?>
<?php include(TEMPLATEPATH.'/header-home-de.php' ); ?>
<?php else : ?>
<?php include(TEMPLATEPATH.'/header-home-en.php' ); ?>
<?php endif; ?>

Dziękuję za pomoc, mam nadzieję, że komuś się może przyda :)
uff problem z głowy, można iść spać spokojnie :D
ODPOWIEDZ