Błąd bazy danych WordPressa

Konfiguracja WordPressa i innych skryptów blogowych.
krzys1234p
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2015, 13:52:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Błąd bazy danych WordPressa

Post autor: krzys1234p »

Witam, mam problem i nie mogę sobie z nim poradzić. Podczas instalacji wywala mi błąd:

Błąd bazy danych WordPressa: [Table 'wp_users' already exists]
CREATE TABLE wp_users ( ID bigint(20) unsigned NOT NULL auto_increment, user_login varchar(60) NOT NULL default '', user_pass varchar(255) NOT NULL default '', user_nicename varchar(50) NOT NULL default '', user_email varchar(100) NOT NULL default '', user_url varchar(100) NOT NULL default '', user_registered datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', user_activation_key varchar(255) NOT NULL default '', user_status int(11) NOT NULL default '0', display_name varchar(250) NOT NULL default '', PRIMARY KEY (ID), KEY user_login_key (user_login), KEY user_nicename (user_nicename), KEY user_email (user_email) ) DEFAULT CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci

Błąd bazy danych WordPressa: [Table 'wp_usermeta' already exists]
CREATE TABLE wp_usermeta ( umeta_id bigint(20) unsigned NOT NULL auto_increment, user_id bigint(20) unsigned NOT NULL default '0', meta_key varchar(255) default NULL, meta_value longtext, PRIMARY KEY (umeta_id), KEY user_id (user_id), KEY meta_key (meta_key(191)) ) DEFAULT CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci

Błąd bazy danych WordPressa: [Table 'wp_termmeta' already exists]
CREATE TABLE wp_termmeta ( meta_id bigint(20) unsigned NOT NULL auto_increment, term_id bigint(20) unsigned NOT NULL default '0', meta_key varchar(255) default NULL, meta_value longtext, PRIMARY KEY (meta_id), KEY term_id (term_id), KEY meta_key (meta_key(191)) ) DEFAULT CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci

ogólnie wkleiłem tylko początek. Nie wiem co mam zrobić bazę MySQL już usuwałem i stawiałem czystą kilka razy i nic, nadal błąd że tabela już istnieje. Owszem mógłbym sobie zrobić inny prefix i by pewnie działało ale ja nie nawidzę jak nie wiem dlaczego coś nie działa i będę się źle czuł myśląc że mam jakies "śmieci". Pozdrawiam
Awatar użytkownika
smart-tree
Obsługa CBA
Posty: 705
Rejestracja: 09 paź 2015, 20:20:35
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1366x768

Błąd bazy danych WordPressa

Post autor: smart-tree »

Witam,
jeśli baza danych jest pusta, może Pan ją usunąć i dodać nową, żeby całkiem wszystko wyczyścić.
Jeśli chce Pan zmienić prefiks bazy danych, to tutaj jest instrukcja: https://seowp.pl/zmiana-prefiksu-bazy-d ... wordpress/ .
Polecam po prostu dokupić kolejną bazę danych (w panelu w zakładce Podsumowanie proszę kliknąć w + naprzeciwko "Bazy MySQL") - są one tanie i jest to płatność jednorazowa, nie trzeba będzie nic przedłużać, a problem w taki sposób zostanie rozwiązany.
Pozdrawiam,
Mira,
Obsługa CBA
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
krzys1234p
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2015, 13:52:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Błąd bazy danych WordPressa

Post autor: krzys1234p »

Już udało mi się rozwiązać problem, zalogowałem się do bazy i komendą "drop table wp_users" itd czyściłem bazę z tych tabel mimo że ich nie było widać w bazie. Po tej operacji mogłem ponownie zainstalować WordPressa na prefixie wp_. Usuwanie i robienie nowej bazy nie rozwiązywało problemu. Temat można zamknąć, pozdrawiam
ODPOWIEDZ