Eksperyment w MIT

Software i hardware - Gry, programy, systemy operacyjne, podkręcanie i składanie sprzętu, itp.
gmarcin
Posty: 8
Rejestracja: 08 gru 2016, 18:07:51
Strona na CBA.pl: http://gmarcin.tk
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Chrome Windows 1366x768
Kontakt:

Eksperyment w MIT

Post autor: gmarcin »

Podałbyś dane personalne swojego przyjaciela za pizzę?


W MIT odbył się eskperyment, w którym studenci zostali spytani o dane najbliższych przyjaciół. Połowa z studentów na zachętę dostała zamówienie pizzy, aby podzielić się ze znajomymi. 98% z nich podzieliło się mailay
i przyjaciół. 94% studentów podało emaile przyjaciół bez żadnej zachęty. W składającej się z, 6% studentów grupie, którzy nie zostali zachęceni, wszyscy podali fałszywe emaile, aby bronić danych przyjaciół.


Nie po raz pierwszy pokazano różnicę dzielącą przekonania o ochronie danych osobowych, a ich przestrzeganie. Większość ludzi jest podatnych na włamania, a mimo to rutynowo narażają swoją prywatność korzystając z publicznych sieci Wi-Fi oraz używając słabych haseł.

Faktem jest, że 12% użytkowników internetu używa menedżerów haseł , jak np. LastPass, oraz 1Password, co pozwala zapisywać skomplikowane hasła na cyfrowym breloczku, co pomaga użytkownikom logować się bezpiecznie, zgodnie z raportem dostawy usług bezpieczeństwa SplashData. Około dwie trzecie respondentów mówi, że polegają na na zapamiętywaniu łatwych haseł. Hasła typu “123456” oraz “password” znalazły się na szczycie listy haseł do maili, najczęściej atakowanych przez hakerów już drugi rok z rzędu.


Ostatnie badanie posiada wiele wplątań, odkryć, zawartych szczególnie w polityce prywatności i zgody. Chistian Catalini, autor badań mówi, że wyniki pokazują jak bardzo ludzie dbają o prywatność, gdy są poproszeni o wzięcie udziału w badaniu, oraz gdy muszą podjąć decyzję pod presją będąc online nie rozważając, co decyzja może spowodować w przyszłości."W przypadku gdy drugi wniosek jest prawdziwy, w celu upewnienia się, że użytkownicy podejmują wybory spójne z ich decyzjami, należy przemyśleć jak 'zgoda/zgodność/jednomyślność' jest podana we wszystkich tych aplikacjach. ".
ODPOWIEDZ