Strona 1 z 1

CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

: 20 wrz 2015, 22:16:17
autor: skipper
Zastanawiam się nad tym jakiego rodzaju programy CRM byłyby lepsze dla niewielkiej firmy. Zapewne każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, ale zastanawiam się czy lepiej zainstalować program CRM na firmowej stacji roboczej czy może ograniczyć się do zdalnego serwera i dostępu do systemu z poziomu przeglądarki internetowej. Nie ukrywam, że to drugie rozwiązanie wydaje mi się nieco mniej kłopotliwe. Może ma ktoś jakieś doświadczenia w tym zakresie i pracował z systemami CRM obsługiwanymi online? Jakie są wady i zalety, na co trzeba uważać, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniego programu tego typu.

Re: CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

: 28 wrz 2015, 16:55:38
autor: Belmond
Możesz nam trochę jaśniej określić co chcesz wskórać tym programem bo trochę nie zrozumiałem. Coś chcesz założyć na stację robotą ale co za zadanie ma ten program? Chcesz ułatwić swoją prace żeby była efektywna i poukładana coś w tą deseń. Takie programy nie są łatwe zawsze możesz napisać do producenta na ten temat. Na czym ci dokładnie zależy może on ci pomoże ale sprecyzuj co chcesz osiągnąć takim programem.

Re: CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

: 04 paź 2015, 22:18:06
autor: Ksawery.L
Moim zdaniem stawianie serwera w firmie (lokalnie) to spory koszt, wymaga utrzymania i zatrudnienia osoby kompetentnej do jego obsługi która będzie jednocześnie 24 godziny na dobę dostępna w razie awarii serwera bo w przeciwnym wypadku wówczas praca całego Twojego przedsiębiorstwa leży. Korzystając z usług zewnętrznego serwera nie masz tego zmartwienia. Po prostu płacisz i wymagasz dostępu. Jak nie zostanie Ci on zapewniony to firma płaci karę i zero zmartwień co dla mniejszych firm jest lepsze

Re: CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

: 06 paź 2015, 11:38:03
autor: reginazuk
jeśli nie masz w swojej firmie dobrego informatyka to moim zdaniem nie warto rzucać się na własny serwer ponieważ tak jak wyżej napisano ktoś musi o niego dbać. Lepiej poszukaj jakiś zewnętrznych firm oferujących taki system. Osobiście mogę polecić http://www.chromecrm.com Poczytaj na ich stronie informacje o firmie i usługach, które oferują. W razie pytań możesz do nich napisać. Na pewno Ci odpowiedzą.

Re: CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

: 08 paź 2015, 22:04:20
autor: Kryspek
Z tego co rozumiem, chodzi Ci o jakiś scentralizowany system, który będzie ogarniał na przykład bazy danych czy różne informacje na temat klienta. To jest na tyle zaawansowane zarządzanie, że lepiej poszukać specjalisty, który się tym zajmuje. Z linku powyżej wychodzi, że są całe firmy, które się w takich rzeczach specjalizują. To chyba dobry kierunek do sprawdzenia. Samemu lepiej nie kombinować, choćby było się niezłym informatykiem. Ja mam działalność jednoosobową, nie mam potrzeby az takich inwestycji.

CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

: 07 sty 2016, 13:10:05
autor: desken
Dokładnie tak jak mówi kolega powyżej. Ja w sprawie CRM uderzyłem do firmy http://www.mobivoice.pl/
Nie dość, że stworzyli dla mnie świetny system CRM to jeszcze mam pełną opiekę w razie problemów z systemem.
I całość postawiona jest na zdalnym serwerze, bo przynajmniej nie ja odpowiadam za skutki jego ewentualnych awarii.

CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

: 16 lip 2016, 13:36:13
autor: albin89
Jeśli nie masz specjalisty i nie chcesz go zatrudniać, to zdecydowanie taniej i łatwiej będzie Ci wybrać coś hostowanego. System dostępny przez przeglądarkę ułatwi Ci znacznie zarządzanie i obsługę IT. No i oczywiste jest, że warto wybrać CRM ze scentralizowaną bazą klientów. Na chipie jest artykuł o tym, jak odpowiednio dobrany system wpływa na całą firmę, dokładnie tu http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/ ... -praktyce/ Oczywiście pisali o hostowanym systemie, chociaż akurat opisywali większe przedsiębiorstwo.

CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

: 13 gru 2016, 09:21:26
autor: mathis1
Ja wolę mieć na zdalnym, ale to po części indywidualna kwestia.

CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

: 17 sty 2017, 17:05:53
autor: marrek44ds
Super wskazówki, dzięki !
_________________
prywatny detektyw warszawa

CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

: 10 paź 2017, 08:54:29
autor: wingsio0
Your article is easy to understand, the simple way of communicating is accessible to the majority of people. I will keep track of your posts regularly.
wingsio

CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

: 03 gru 2019, 10:51:25
autor: janek198
Lokalnie, koszta znacznie większe, ale bezpieczniej. A w dzisiejszych czasach RODO itd. jest to bardzo ważna kwestia.

CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

: 26 sty 2020, 15:43:47
autor: Chik
Piszesz, że na potrzeby firmy, więc może konkretny, dedykowany projekt na jej potrzeby. O to chodzi zobacz sobie.

CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

: 25 mar 2021, 13:50:37
autor: MirekSowa
Gdybym miał wybierać oprogramowanie CRM jeszcze raz, to ponownie zdecydowałbym się na system działający w chmurze. Dzięki niemu mogę zarządzać firmą z dowolnego miejsca, no i oczywiście nie musiałem inwestować w specjalistyczne sprzęty na początku wdrażania CRM. Moja firma korzysta z oprogramowania Firmao CRM i szczerze mogę polecić go każdemu. Bardzo intuicyjny i pomocny system. teraz mają 14 dni testowania za darmo, na prawdę warto! www.firmao.pl/ds tutaj link do ich strony

CRM na lokalnym czy zdalnym serwerze?

: 22 kwie 2021, 10:30:44
autor: niki555
Mi na zdalnym wygodniej