Strona 1 z 1

Błąd podczas instalacji pakietów

: 01 wrz 2008, 19:40:23
autor: Odyn
Podczas instalacji pakietów wyświetla mi się taki błąd:
Nie możesz pobierać lub instalować nowych pakietów, ponieważ nie można zapisywać w katalogu pakietów!
CO mam zrobić?

: 01 wrz 2008, 20:23:21
autor: kropek4767
Musisz poustawiać odpowiednie CHMODY (:google: ) dla katalogu w którym chcesz to zainstalować, wszystko powinno być w instrukcji.

Re: Błąd podczas instalacji pakietów

: 29 wrz 2009, 21:20:53
autor: phost
I uważasz, że ustawienie chmod'ów rozwiąże problem?Walcze z takim samym problemem i nie mogę go rozwiązać.


Chmody ustawione prawidłowo, skrypt widzi zawartość folderu "Packages" ale w nim nie instaluje. Podmienianie, nadawanie uprawnień plikom z osobna, przepakowywanie, "ręczna instalacja" nie przynosi rezultatu. Nie wiem teraz czy wina leży po stronie serwera, skryptu czy mojej.


Może komuś udało się ten problem rozwiązać i zna na to jakieś lekarstwo bo zaczyna mnie to powoli drażnić.Ok, mniej więcej rozwiązałem ten problem. Podziałało u mnie ale nie wiem czy podziała u każdego. Na wszelki wypadek podam rozwiązanie jakie zastosowałem być może przyda się innym.

Do folderu "Packages" kopiowałem interesujący mnie mod. Zmieniałem jego chmody na 777. W tym samym folderze ( wciąż "Packages" ) tworzyłem folder o nazwie "temp" ( wielkość liter ma znaczenie ), nadając mu prawa 777. Natomiast cały folder "Packages" zmieniłem na 775. Rozwiązanie poskutkowało i zadziałało. Oczywiście folder "temp" po zakończonej sesji znika a mod instaluje się prawidłowo.


Myślę, że może podziałać u każdego. Przetestowane tylko "na sobie" więc nie daję gwarancji :P

Re: Błąd podczas instalacji pakietów

: 20 lip 2015, 17:48:22
autor: krzysiekj24
witam mam problem za pakietami modyfikacji forum instaluje je świecą się na zielono ale nie widać ich wogóle na forum smf.
w rozmaite tylko ,mam seo mod. Reszta dodatków niewidoczna czy przyczyną jest może wybrany styl? ale w innych tez nie widać instalowałem kilka chat,youtube,facebook,gallery i inne.. Mam wersję 2.0.8 instalowałem 2.0.9 napisało że poprawnie zainstalowana a w info dalej jest 2.0.8
wówczas kiedy chce zainstalować 2.0.10 pisze że nie jest odpowiednia. Czyli faktycznie mam 2.0.8.

Re: Błąd podczas instalacji pakietów

: 23 lip 2015, 08:52:28
autor: Wariks
Na pewno jeśli odpowiednio skonfigurujesz te CHMODY to Ci to pomoże..Ja miałem bliźniaczy problem i też się tym trochę męczyłem. Później jak już nie wiedziałem co mam zrobić pomyślałem w ten sposób abym już odpowiednio skonfigurował sobei CHMODY. To było rozwiązaniem.

Re: Błąd podczas instalacji pakietów

: 23 lip 2015, 22:58:46
autor: krzysiekj24
Wariks pisze:Na pewno jeśli odpowiednio skonfigurujesz te CHMODY to Ci to pomoże..Ja miałem bliźniaczy problem i też się tym trochę męczyłem. Później jak już nie wiedziałem co mam zrobić pomyślałem w ten sposób abym już odpowiednio skonfigurował sobei CHMODY. To było rozwiązaniem.
w sumie nie wiem czy to chmody bo ogólnie się instalują tylko ich nie widać, przed chwilą zrobiłem folder testowy i w nim ręcznie zainstalowałem smf 2.0.10
i tam bez żadnych ustawień bez trudu zainstalowałem 4 skrypty które się pojawiły w forum, na tym zainstalowanym 2.0.8 z forum nie da się nic zrobić.
Nie chcę też za bardzo kombinować by mi się forum nie posypało i to wszystko co w nim jest jak to zrobić by było bezpiecznie i pewnie? gdybym wiedział że będą takie problemy od razu zainstalował bym instalkę ręcznie taka nie sprawia problemów.

Re: Błąd podczas instalacji pakietów

: 17 sie 2015, 17:23:06
autor: krzysiekj24
co można zrobić by zainstalowane pakiety mody były widoczne na forum? czy muszę od nowa forum instalować z instalki smf?
forum już funkcjonuje więc ciężka sprawa by od nowa instalować. wersji nowej też nie mogę wgrać.