Publikacja z Adobe Muse

Jak stworzyć swoją pierwszą stronę. Jeśli jeszcze nie orientujesz się w temacie robienia stron, zapraszamy tutaj.
azxc1
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2016, 15:31:14
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Publikacja z Adobe Muse

Post autor: azxc1 »

Witam,
Jestem nowa, więc przepraszam, jeśli zła kategoria i się powtarzam, ale nie znalazłam posta, który całkowicie rozwiałby moje wątpliwości.
Nie wiem, czy wcześniejsze wersje Muse miały możliwość przesyłania do FTP, ale teraz przeczytałam na stronie Adobe, że "Niektórzy dostawcy hostingu wymagają użycia protokołów FTPS lub SFTP do przesyłania witryn internetowych. Od aktualizacji z października 2014 r. funkcja obsługi FTP wbudowana w program Adobe Muse obsługuje protokoły FTPS i SFTP."
Wiem, FTPS jest rozszerzeniem FTP, a SFTP to bezpieczne przesyłanie. Jednak ogólnie niewiele mi to mówi... Czy w ogóle powinno? Jako zwykłej użytkowniczce, która od czasu do czasu zrobi stronę (np. jako rozszerzenie swojej postaci w jakiejś grze...), ale dla której popularne weebly itd. są trochę zbyt prymitywne?

Nigdy też nie korzystałam z Muse. Czy mógłby mi ktoś opisać jak wrzucić zrobioną tam stronkę na cba krok po kroku? Wiem, na adobe jest krótki poradnik, ale chyba nie uwzględnia wszystkiego... Kiedyś robiłam stronę w iWeb i tam trzeba było zamienić nazwę pliku na index. O ile pamiętam pojawiał się on w nowym folderze o nazwie strony. Czy tak samo jest z Muse? Który konkretnie plik powinien mieć zmienioną nazwę i czy zastąpić któryś z istniejących plików na https://www.cba.pl/ftp/pl, czy tylko dorzucić? Potrzebuję programu jak FileZilla, czy jak w przypadku iWeb nie jest on potrzebny?

Mam nadzieję, że jako tako da się zrozumieć o co mi chodzi i ktoś zechce mi pomóc :)
Jeszcze raz podkreślam, że Muse jest dla mnie programem obcym, więc zanim zacznę pobierać trial, czy inne pirackie wersje wolałabym mieć pewność, że będę wiedziała, co z tym zrobić.
... stwierdzono wręcz niepoczytalną skłonność do okrucieństwa, agresji, gwałtownych wybuchów gniewu a także wybujały temperament.

-u każdej baby można stwierdzić coś takiego.
ODPOWIEDZ