Zielony! Joomla, HTML czy kreator stron

Jak stworzyć swoją pierwszą stronę. Jeśli jeszcze nie orientujesz się w temacie robienia stron, zapraszamy tutaj.
imiolek
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2014, 15:10:33
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Zielony! Joomla, HTML czy kreator stron

Post autor: imiolek »

Cześć, zacznę od tego że w tworzeniu stron jestem zupełnie zielony. Przeczytałem już pełno artykułów i postów od nośnie tworzenia stron i powiem że jest to strasznie pogmatwane. Chciałbym stworzyć stronę i prowadzić ją później. Moje pytanie brzmi następująco: w jaki sposób napisać tą stronę i później w dość prosty sposób dodawać podstrony z artykułami? Joomla, HTML (pajączek), kreator stron czy jeszcze jakiś inny?
4zywioly
Posty: 528
Rejestracja: 26 kwie 2011, 16:33:42
Strona na CBA.pl: 4zywioly.c0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768
Kontakt:

Re: Zielony! Joomla, HTML czy kreator stron

Post autor: 4zywioly »

Najprościej będzie Ci stworzyć stronę na gotowym CMSie. Polecam Ci WordPress, bo jest według mnie bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze i dostosowaniu. Ma wiele wtyczek rozszerzających funkcjonalność. Joomla jest w zasadzie podobna do Wordpressa, lecz jest bardziej rozbudowana. Na start wg mnie WordPress najlepszy :)
Nie radzę bawić się w html, bo jeśli masz zamiar zmieniać treść później na stronie, to edycja kodu będzie po prostu niewygodna.
beatrycze93
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2014, 18:17:34
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x800

Re: Zielony! Joomla, HTML czy kreator stron

Post autor: beatrycze93 »

Myślę, że prosta strona w HTMLu również może się sprawdzić. Ale fakt, że polecany przez forumowicza wyżej WordPress również może okazać się okej. Najlepiej może spróbować i tego i tego a następnie wybrać ten sposób, który będzie dla Ciebie najbardziej dogodny.
Awatar użytkownika
Ampersand
Posty: 25
Rejestracja: 27 lis 2013, 12:33:41
Strona na CBA.pl: http://www.szczecin-info.cba.pl
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Mozilla Windows 1219x975
Kontakt:

Zielony! Joomla, HTML czy kreator stron

Post autor: Ampersand »

Joomla! i inne CMS-y są dobre dla większych firm, bo łatwo w nich stworzyć złożone strony zawierające np. prezentacje, sklep itd. Pajączek etc. i kreatory sieciowe nadają się do stron prostych, np. dla warsztatów samochodowych, fryzjerów. Oba te sposoby opierają się na gotowych szablonach, pozwalają oszczędzić czas a w biznesie jest to istotne. HTML z kolei daje najwięcej możliwości tworzenia i skomplikowania. Co prawda trzeba się najpierw trochę podszkolić, ale warto, bo nie stworzy się kolejnego klona. Poza tym, za jakość kodu odpowiadasz wyłącznie ty. Program nic "od siebie" nie dołoży. No i jeżeli masz już czas na dokształcenie się, znajdziesz parę chwil na ręczną modyfikację kodu. Podsumowując: masz czas to użyj HTML z przyległościami, nie masz czasu - gotowców.
Homo sum ... (Terencjusz)
Awatar użytkownika
Grochot
Posty: 6
Rejestracja: 19 lis 2015, 21:25:13
Strona na CBA.pl: groch
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

Zielony! Joomla, HTML czy kreator stron

Post autor: Grochot »

Joomla zbiera mieszane recenzje, dla niektórych ma nieprzyjazny interfejs. Ja na początek postawiłbym na jednak na Wordpressa, chociażby przez wzgląd na to, że w sieci jest mnóstwo materiałów na temat obsługi tego systemu CMS oraz tworzenia do niego nowych motywów graficznych. Myślę, że do będzie dobry punkt wyjścia. Możesz też pouczyć się suchych frameworków, np. bootstrapa.
Awatar użytkownika
SławekSławomir
Posty: 74
Rejestracja: 17 lip 2015, 15:37:38
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x720

Zielony! Joomla, HTML czy kreator stron

Post autor: SławekSławomir »

Wordpress to CMS, który nadaje się na bloga lub jakąś stronę z newsami. Joomla! z kolei idealna jest na mały portal. Dlatego Wordpress != Joomla!

Co do głównego pytania, to jeżeli jesteś początkujący, to nie ma sensu pisać cokolwiek do podstaw. Nawet gdybyś miał dużą wiedzę z zakresu tworzenia stron, to też w takim przypadku rzadko cokolwiek robi się od podstaw. Korzysta się wtedy z frameworków. Na przykład popularny jest Zend albo Yii.
rudi11
Posty: 7
Rejestracja: 08 wrz 2016, 09:29:04
Strona na CBA.pl: http://www.gielda-paliw.com/
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768
Kontakt:

Zielony! Joomla, HTML czy kreator stron

Post autor: rudi11 »

Joomla to trudniejszy temat. Podobnie proponuje testować na wordpress.com do większości tematów wystarczy
Awatar użytkownika
endriu888
Obsługa CBA
Posty: 1872
Rejestracja: 23 sty 2012, 21:02:33
Strona na CBA.pl: katalogfirm.c0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Zielony! Joomla, HTML czy kreator stron

Post autor: endriu888 »

Według mnie tak prywatnie to polecam wordpress bo jest łatwiejszy niż joomla.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ