Edycja strony - help

Jak stworzyć swoją pierwszą stronę. Jeśli jeszcze nie orientujesz się w temacie robienia stron, zapraszamy tutaj.
damix16
Posty: 4
Rejestracja: 06 maja 2012, 15:48:59
Strona na CBA.pl: www.osp-piersciec.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Edycja strony - help

Post autor: damix16 »

Cześć nie jestem zawodowcem w tworzeniu stron więc piszę tutaj z prośbą o pardę. Mianowicie chodzi mi o to jak zmieniać tekst na mojej stronie bądź obrazki nie przez HTML. Ja zawsze to robię przez Total Commander-a. Pobieram plik HTML np. strony głównej na komputer, dodaję co chcę i wrzucam z powrotem. Trochę to uciążliwe a nie orientuję się czy jest możliwość lub szansa robić to prościej. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
4zywioly
Posty: 528
Rejestracja: 26 kwie 2011, 16:33:42
Strona na CBA.pl: 4zywioly.c0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768
Kontakt:

Re: Edycja strony - help

Post autor: 4zywioly »

Jeżeli masz stronę w czystym html to raczej nie. Chyba żeby includować plik ze zdjęciami ale to i tak wymaga edycji jakiegoś pliku i ściągania na komputer.
Awatar użytkownika
piwo
Posty: 673
Rejestracja: 13 lip 2010, 16:13:44
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Re: Edycja strony - help

Post autor: piwo »

@damix16
Html ma to do siebie że jest statyczny i jeśli przewidujemy częste wprowadzanie zmian,
np dodawanie treści, artykułów itd to rzeczywiście trzeba by się "męczyć".

Z tego powodu powstało wiele systemów pozwalających na dynamiczne manipulowanie treścią
bez ingerencji w kod czy pliki strony za każdym razem kiedy chcemy coś dodać lub zmienić.

Nazywa się to CMS czyli "system zarządzania treścią", gdzie treść którą manipulujemy
jest oddzielona od reszty.
Pozwalają one na natychmiastowe publikowanie treści, jak artykuły, grafika, muzyka, video czy inne media,
bez potrzeby zagłębiania się w aspekty techniczne takie jak co jest w jakim pliku czy co znaczy dany tag HTML.

Jest wiele systemów CMS różniących się łatwością obsługi i możliwościami.

Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z CMS powinieneś poszukać informacji na temat Wordpress.
Jest to system publikacji charakteryzujący się profesjonalnym wyglądem, stabilnością,
dużą wygodą i łatwością obsługi.
Dzięki tym atutom może być świetnym systemem dla początkujących którzy nigdy nie zetknęli się
z systemami zarządzania treścią i pomóc w przybliżeniu i zrozumieniu idei CMS.

Po zapoznaniu się z możliwościami i sposobem pracy typowym dla systemów CMS na przykładzie Wordpress,
Jeśli odpowiada / wystarcza Ci co on oferuje, możesz przy nim pozostać lub poszukać innego CMS
z większymi możliwościami.
Przy poszukiwaniu CMS który nam odpowiada, należy pamiętać i spodziewać się
że między możliwościami a skomplikowaniem występuje pewien specyficzny balans,
gdzie wraz ze wzrostem możliwości wzrasta też skomplikowanie i wiedza wymagana od użytkownika.
damix16 pisze:zawsze to robię przez Total Commander-a. Pobieram plik HTML np. strony głównej na komputer, dodaję co chcę i wrzucam z powrotem. Trochę to uciążliwe a nie orientuję się czy jest możliwość lub szansa robić to prościej.
Prawdopodobnie jeśli dopiero zaczynasz interesować się robieniem stron internetowych,
powyższa odpowiedz (na temat CMS) będzie tą odpowiednią naprowadzającą Cię na właściwą drogę,
z tego prostego powodu że dziś już nie robi się stron tak jak kiedyś dłubiąc w HTML przy pomocy notatnika.

Mimo to nawet używając skomplikowanych systemów z jakich składają się strony internetowe,
czasem zachodzi potrzeba modyfikacji kodu plików i może to być uciążliwe.
Oczywiście że jest możliwość robić to prościej.
Wiele programów pozwala na edycję zdalną, czyli operowanie na plikach
tak jakby były one na naszym komputerze mimo że fizycznie leżą one np na serwerze,
z pominięciem wszystkich tych "uciążliwych spraw" jak logowanie, sciąganie, wysyłanie itd,
które to operacje wykonują się w tle bez potrzeby naszej interwencji czy nawet uwagi.
Najczęściej jest to jedna z opcji zaawansowanych pakietów developerskich,
zwanych w skrócie IDE (zintegrowane środowisko programistyczne)

W taki sam sposób jak dynamiczne systemy publikacji zastąpiły statyczne strony HTML,
tak samo pakiety IDE zastępują "hardcorowy notatnik".
(Chociaż w dzisiejszych czasach nawet notatnik zaczyna być bliżej IDE (np. notepad++)
niż do hardcore'u z powodu takich bajerów jak podświetlanie składni, obsługa unicode itp,)
{$signature}
damix16
Posty: 4
Rejestracja: 06 maja 2012, 15:48:59
Strona na CBA.pl: www.osp-piersciec.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Re: Edycja strony - help

Post autor: damix16 »

A jest jakiś darmowy a zarazem dobry system cms?? I jak się go instaluje??
4zywioly
Posty: 528
Rejestracja: 26 kwie 2011, 16:33:42
Strona na CBA.pl: 4zywioly.c0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768
Kontakt:

Re: Edycja strony - help

Post autor: 4zywioly »

Jest pełno takich systemów:)
Według mnie najprostszy z możliwych to Wordpress.
Zaloguj się do panelu CBA i kliknij oprogramowanie. Tam masz dość duży wybór...
damix16
Posty: 4
Rejestracja: 06 maja 2012, 15:48:59
Strona na CBA.pl: www.osp-piersciec.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Re: Edycja strony - help

Post autor: damix16 »

Hej... Mam znów problem... Zainstalowałem Wordpress-a i cały wygląd strony mi się zmienił:/ Jak to naprawić??
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Edycja strony - help

Post autor: DeaDriam »

damix16
Wpierw zastanów się do czego ma służyć strona,w Google znajdziesz ich opisy,a nawet dema,jak zainstalować równiez
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
damix16
Posty: 4
Rejestracja: 06 maja 2012, 15:48:59
Strona na CBA.pl: www.osp-piersciec.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Re: Edycja strony - help

Post autor: damix16 »

Zacznijmy od początku... To moja strona: http://www.osp-piersciec.cba.pl/index.html . Chodzi mi o to jak zmieniać tekst na mojej stronie nie przez HTML. Ja zawsze to robię przez Total Commander-a. Pobieram plik HTML np. strony głównej na komputer, dodaję co chcę i wrzucam z powrotem. Trochę to uciążliwe a nie orientuję się czy jest możliwość lub szansa robić to prościej. Dokładnie chodzi mi o aktualności.. Miejssce zaznaczyłem ramkąObrazek
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Mini 240x272

Re: Edycja strony - help

Post autor: Venite »

Musiałbyś posiadać skrypt modyfikujacy pliki, a to bez sensu bo i tak musiał byś chyba używać html. Lepszy jest cms, ale musiałbyś założyć stronę od zera.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Ksawery.L
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2015, 15:28:02
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1080

Re: Edycja strony - help

Post autor: Ksawery.L »

Prościej można to zrobić jedynie za pomocą cms, ale faktycznie w tym przypadku nie da się przenieść Twojej stronki i musiałbyś zrobić wszystko od zera, ale tak czy inaczej według mnie ta opcja bardziej się opłaca, bo raz się pomęczysz, zbudujesz wszystko jeszcze raz od nowa, ale potem będziesz mógł robić szybkie i bezproblemowe modyfikacje bez męczenia się i bez tzw kreciej roboty:) Zastanów się, ale według mnie to lepsza i zdecydowanie korzystniejsza opcja, bo wygodniejsza:)
banditplaygame
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2014, 13:01:47
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1366x768

Edycja strony - help

Post autor: banditplaygame »

Witam mam ten sam problem. To moja strona: www.wszystkoigry.cba.pl Da się do niej dodać Wordpress'a ???
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Edycja strony - help

Post autor: Venite »

banditplaygame, kopiowanie treści do Wordpressa. Nie ma raczej innej opcji.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
banditplaygame
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2014, 13:01:47
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1366x768

Edycja strony - help

Post autor: banditplaygame »

Venite mógłbyś podać poradnik jak to zrobić albo samemu opisać. Jestem zielony w temacie Wordpressa. Szukałem w Google i nic nie znalazłem :(
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Edycja strony - help

Post autor: Venite »

banditplaygame, niestety, raczej musisz po prostu postawić stronę od zera na Wordpressie i pododawać wedle potrzeb podstrony, wklejając do nich treść z Twojej teraźniejszej strony w HTMLu. Czyli taka metoda "dookoła".

Ewentualnie można próbować wtyczek: https://pl.wordpress.org/plugins/import-html-pages/ ale nie sprawdzałem nigdy ich działania :(
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ