Dziwny problem przy przeprowadzce

Zgłaszanie problemów dotyczących hostingu CBA.PL (www, ftp, poczta, panel itp.).
cajunwujek
Posty: 6
Rejestracja: 07 gru 2016, 15:48:01
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1600x900

Dziwny problem przy przeprowadzce

Post autor: cajunwujek »

Witam serdecznie.

Na początku dziękuję uprzejmie za umożliwienie korzystania z Waszych serwerów i baz danych za darmo - dzięki temu na spokojnie zbudowałem sobie stronę :) jednak nadszedł czas przenosin.

Przeniosłem wszystkie pliki przez serwery FTP, skopiowałem bazę danych i umieściłem na nowym hostingu - i strona działa. Problem jednak pojawia się kiedy chcę zalogować się na panel administracyjny mojej strony (portal robiony w joomla).
Po wpisaniu danych do logowania wyskakuje komunikat:

"Wystąpił błąd.
0 Cannot write to log file."

Czy macie jakiś pomysł w czym jest problem?
Umieściłem również zapytanie tutaj: viewtopic.php?f=28&t=18606
Venite bardzo pomógł z przeniesieniem bazy danych, ale nie wiem co zrobić z tym fantem.

Dzieki z góry i pozdrawiam :)
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1126x845
Kontakt:

Dziwny problem przy przeprowadzce

Post autor: Piotr GRD »

Sprawdź - i zmień odpowiednio - uprawnienia (CHMOD) dla tego pliku i/lub dla folderu tenże plik zawierającego. Brak zachowania odpowiednich uprawnień przy przenosinach wydaje mi się najbardziej prawdopodobny.
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
cajunwujek
Posty: 6
Rejestracja: 07 gru 2016, 15:48:01
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1600x900

Dziwny problem przy przeprowadzce

Post autor: cajunwujek »

Serdecznie dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź, ale czy mógłbym prosić o nieco bardziej sprecyzowane wskazówki w wersji "dla idiotów"? :)
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1126x845
Kontakt:

Dziwny problem przy przeprowadzce

Post autor: Piotr GRD »

Błąd wskazuje wyraźnie: "Cannot write to log file".

Nie znam Joomli, nigdy nie używałem, nie wiem jaka jest struktura plików tego skryptu, ktoś inny musi wskazać Ci właściwą ścieżkę, jeśli nie jesteś w stanie sam jej odnaleźć (zazwyczaj nazwy folderów i plików mają nazwy wskazujące na ich funkcję, więc to ułatwia sprawę, można podejść do nazewnictwa intuicyjnie zazwyczaj).

Po odnalezieniu - ustaw dla tego pliku (i/lub folderu zawierającego ten plik) uprawnienia (CHMOD) do zapisu. Można tego dokonać poprzez FTP. Przykładowo w FileZilla wystarczy prawy przycisk myszy i z menu kontekstowego wybrać "prawa pliku".

Uprawnienia dla plików to właściwość Unixowych systemów plików - użytkownik/grupa/świat, prawa do odczytu/zapisu/uruchamiania. W dużym uproszczeniu: to bardziej rozbudowana wersja Windowsowych atrybutów.

Przy zwykłym kopiowaniu poprzez FTP, w dodatku zapewne za pośrednictwem swojego komputera z Windowsem, wszelkie te uprawnienia utraciłeś i wszystkim plikom zostały na docelowym serwerze nadane domyślne. Sprawę można ułatwić sobie tworząc archiwum tar z plikami bezpośrednio na serwerze, z którego kopiujemy, a potem rozpakowując je z tegoż archiwum na serwerze docelowym, uprawnienia plików można wtedy zachować, jednak taka procedura nie jest możliwa na CBA.
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
cajunwujek
Posty: 6
Rejestracja: 07 gru 2016, 15:48:01
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1600x900

Dziwny problem przy przeprowadzce

Post autor: cajunwujek »

Naprawdę niezwykle ciepło dziękuję za odpowiedź i pomoc! Zadziałało!
Faktycznie, na logikę, doszedłem po ścieżce do pliku index zawierającego panel administratora i zmieniłem uprawnienia - hula! :)
cajunwujek
Posty: 6
Rejestracja: 07 gru 2016, 15:48:01
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1600x900

Dziwny problem przy przeprowadzce

Post autor: cajunwujek »

Niestety problem wciąż aktualny. Rozwiązanie zadziałało, wczoraj wszystko było okej - a dziś znów ten sam problem.
Czy ktoś wie skąd to się bierze?
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1126x845
Kontakt:

Dziwny problem przy przeprowadzce

Post autor: Piotr GRD »

Nie znam struktury plików w Joomli, dlatego w mojej odpowiedzi znajdziesz jedynie tryb przypuszczający.


Wspomniałeś coś o pliku index w katalogu administratora... to dla niego zmieniałeś uprawnienia?

Tu chodzi o uprawnienia do zapisu dla pliku z logami - "Cannot write to log file.". Musisz odnaleźć gdzie zapisywane są logi - pewnie w celach bezpieczeństwa Joomla zapisuje wszelkie działania administracyjne.
Spróbuj rozeznać się, czy jest to wciąż jeden i ten sam plik, czy też dla każdego dnia/tygodnia/miesiąca lub dla każdej sesji tworzony jest nowy plik z logami. Jeśli za każdym razem tworzony jest nowy plik, to odpowiednie uprawnienia musi mieć folder, w którym te pliki są tworzone.
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
ODPOWIEDZ