Problem z mailami

Zgłaszanie problemów dotyczących hostingu CBA.PL (www, ftp, poczta, panel itp.).
piotrutv
Posty: 14
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:10:38
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Problem z mailami

Post autor: piotrutv »

Witam. Od kilku tygodni na mojej stronie występuje problem, przez który nowi użytkownicy nie mogą się zarejestrować, a starsi w razie problemów nie mogą zresetować hasła. Mowa tu o niedochodzących mailach, które zawierają konieczne do rejestracji linki aktywacyjne i resetujące hasła. Sprawdzaliśmy, czy jest to wina skrzynki pocztowej, jednak maile nie dochodzą do wszystkich testowanych kont pocztowych (WP, O2, Interia, Gmail, Mail.ru), więc wykluczam tę możliwość. Wygląda na to, że maile po prostu nie zostają wysłane.

Domyślam się, że problem znajduje się po stronie hostingu, albowiem ja nic w konfiguracji forum nie zmieniałem i wszystko przez ostatnie 12 miesięcy działało poprawnie. Czy jest to może jakiś problem z funkcją PHP mail(), czy po prostu ograniczenie nakładane przez hosting, które zniknie po ulepszeniu konta do wersji "PRO"?
lumat1
Obsługa CBA
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2017, 08:23:00
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1600x900

Problem z mailami

Post autor: lumat1 »

Witam
Dla kont darmowych, ze względu na nasilone zjawisko spamu, zostały wprowadzone dodatkowe restrykcje wokół funkcji mail().
Od teraz:
1) email wysyłany funkcją mail() musi mieć poprawny nagłówek From:
2) email w nagłówku From: musi być istniejącą skrzynką w panelu CBA (można ją utworzyć wchodząc w zakładkę Konta Email -> Dodaj)
Zapobiega to spamowaniu i gwarantuje użycie przez skrypty adresów, do których ich właściciele na pewno mają prawo.

Pozdrawiam
Łukasz
Obsługa CBA
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ