Domeny pytanie

Zgłaszanie problemów dotyczących hostingu CBA.PL (www, ftp, poczta, panel itp.).
miro-design
Posty: 4
Rejestracja: 07 lut 2015, 20:48:25
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows

Domeny pytanie

Post autor: miro-design »

Witam!

Chciałbym zapytać jak jest z domenami? Można na CBA sobie wykupić domenę? Wybrałem .PL napisane było, że koszt 12,90 za rok. Później nigdzie nie było płatności, a strona cały czas jest niedostępna.
rkd77
Admin CBA
Posty: 4170
Rejestracja: 24 maja 2009, 16:45:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1024x768

Re: Domeny pytanie

Post autor: rkd77 »

miro-design, przy zakładaniu domeny trzeba zaznaczyć "Kup domenę", wypełnić dane kontaktowe i inne,
kliknąć "Utwórz konto". Jeśli dane są wypełnione, powinno przekierować na stronę płatności.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
miro-design
Posty: 4
Rejestracja: 07 lut 2015, 20:48:25
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Android

Re: Domeny pytanie

Post autor: miro-design »

No to coś jest nie halo, bo wypełnione było wszystko a na strone płatności przekierowany nie byłem... Co teraz jak ja jednak chce kupic tą domenę?
Awatar użytkownika
pico
Posty: 11
Rejestracja: 01 lut 2015, 13:25:15
Strona na CBA.pl: mwm.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: IceWeasel Linux

Re: Domeny pytanie

Post autor: pico »

miro-design pisze:No to coś jest nie halo, bo wypełnione było wszystko a na strone płatności przekierowany nie byłem... Co teraz jak ja jednak chce kupic tą domenę?
także próbowałem i także nieskutecznie. chciałem dokupić domenę .pl poprzez dodanie jej w panelu. zaakceptowałem cenę i domena .pl w systemie istnieje, nie jest dostępna (z zewnątrz), a na stronę płatności nie zostałem przekierowany. przy wielu innych próbach pojawia się błąd 502. czyli jaka jest procedura kupna domeny, skora ta niby standardowa nie działa?
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x648

Re: Domeny pytanie

Post autor: juice »

rejestracja domen działała, jednak NASK poprosił nas o podmianę certyfikatu, po jej zmianie przestała działać... nie wiem czy to nasza wina czy NASKu, ale jak tylko NASK w pon. zacznie działać na pewno to wyjaśnimy.

przepraszamy za kłopoty i proszę o wstrzymanie się z kupnem domen jeden dzień
miro-design
Posty: 4
Rejestracja: 07 lut 2015, 20:48:25
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows

Re: Domeny pytanie

Post autor: miro-design »

Oczywiście, po wyjaśnieniu sprawy pojawi się polecenie płatności w ustawieniach konta? Czy od nowa trzeba będzie rejestrować domenę?

ps. Wasze reklamy na górze strony gryzą się z OpenCartem :D
Awatar użytkownika
pico
Posty: 11
Rejestracja: 01 lut 2015, 13:25:15
Strona na CBA.pl: mwm.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: IceWeasel Linux

Re: Domeny pytanie

Post autor: pico »

czy w takim razie będzie można zachować domenę, którą zamierzałem kupić? z zewnątrz jest niewidoczna, po stronie cba.pl wrzuciłem na serwer stronę testową.

czy też lepiej dzisiaj ją skasować, w nocy wszystko się odświeży i jutro :) mam nadzieję, że wszystko będzie działać?

---
ok. wszystko już działa.

---- EDIT ----

działa rewelacyjnie. minuta i rejestracja załatwiona.
ale mam pytanie. nie mogłem na nie znaleźć odpowiedzi na forum (nie ma czy też ślepy jestem). jak pod zarejestrowane konto podczepić zewnętrzną zawartość np. z blogspota lub innego hostingu (często używam droppages.com jako hostingu i cmsa). czyli konto wewnętrzne w domenie .pl zarejestrowane przez cba.pl, hosting zewnętrzny. jest rozwiązanie?
e-narzedzia
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2015, 13:14:37
Strona na CBA.pl: http://majster-rom.com.pl/
Lokalizacja: Orzeszkowo i Hajnówka, woj. podlaskie oraz Warszawa, woj. mazowieckie
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Re: Domeny pytanie

Post autor: e-narzedzia »

Witam

Ze swoim problem podepnę się pod ten temat, bo mam problem z domeną. W tym miesiącu zarejestrowałem konto pod nazwą: ----.cba.pl
a wczoraj zarejestrowałem domenę w cba.pl : ----.com.pl . Co mam zrobić aby wpisując adres strony: ---.com.pl było przekierowanie na stronę (sklep), który obecnie znajduje się pod adresem : ----.cba.pl ?

Wiem, że takie coś jest możliwe, bo gdzie indziej mam podobną sytuację i funkcjonuje to już od jakiś 15 lat.

Pozdrawiam
Leszek
Ostatnio zmieniony 09 mar 2015, 12:39:37 przez e-narzedzia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pico
Posty: 11
Rejestracja: 01 lut 2015, 13:25:15
Strona na CBA.pl: mwm.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: IceWeasel Linux

Re: Domeny pytanie

Post autor: pico »

e-narzedzia pisze: W tym miesiącu zarejestrowałem konto pod nazwą: e-narzedzia.cba.pl
a wczoraj zarejestrowałem domenę w cba.pl : majster-rom.com.pl . Co mam zrobić aby wpisując adres strony: majster-rom.com.pl było przekierowanie na stronę (sklep), który obecnie znajduje się pod adresem : e-narzedzia.cba.pl ?
wadą tegoż serwisu jest brak dokumentacji. widzę dwa sposoby rozwiązania problemu. pierwszy, to całą zawartość konta z rozszerzeniem cba.pl trzeba downloadować, a potem uploadować na nowe konto z rozszerzeniem com.pl. adresowanie jest względne, to przy zachowaniu struktury plików powinno działać bez żadnych dodatkowych prac. operacja jest dosyć prosta, bo trzeba zaznaczyć wszystkie pliki i katalogi roota bez plików ukrytych (to te z . na początku). całość zostanie spakowana i pobrana. w nowym miejscu trzeba to tylko uploadować dokładnie w to samo miejsce (rozpakowanie nastąpi automatycznie).
innym sposobem jest przekierowanie. trzeba edytować plik /.htaccess w katalogu głównym konta xxx.com.pl. wystarczy dopisać linijkę

Kod: Zaznacz cały

Redirect 301 / http://xxx.cba.pl/  
wywołanie strony xxx.com.pl od razu przekieruje na stronę xxx.cba.pl. to jest jednak nieeleganckie, bo w polu adresowym zawsze będą adresy z domeny xxx.cba.pl.
może jest jakiś sposób z aliasami. mnie na razie nic nie wyszło (już zakupione konto widziane jest jako w użyciu).
pzdr
e-narzedzia
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2015, 13:14:37
Strona na CBA.pl: http://majster-rom.com.pl/
Lokalizacja: Orzeszkowo i Hajnówka, woj. podlaskie oraz Warszawa, woj. mazowieckie
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Re: Domeny pytanie

Post autor: e-narzedzia »

@Pico

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Nie wiesz może przypadkiem, jak to jest zrobione, aby połączyć domenę i wcześniej zarejestrowaną nazwę w CBA, a mianowicie:
mam adres ( http://www.leszko.rubikon.pl )na innym serwerze. Z 15 lat temu była dokupiona domena http://www.stemplex.waw.pl

teraz, nie zależnie, jaki adres by się wybrało, to zawsze zgłasza się strona
z konta : http://www.leszko.rubikon.pl

tam (rubikon.pl) właśnie nie było żadnych problemów, jedynie co zrobiłem, to zarejestrowałem domenę, opłaciłem ją a resztę już sami tam w rubikonie zrobili i wykupując teraz domenę, miałem nadzieję, że teraz też tak będzie.

Pisałem wcześniej na domeny@cba.pl , ale Pani która odpisywała, sprawiała wrażenie, że nie bardzo wie o czym piszę :-(
Awatar użytkownika
pico
Posty: 11
Rejestracja: 01 lut 2015, 13:25:15
Strona na CBA.pl: mwm.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: IceWeasel Linux

Re: Domeny pytanie

Post autor: pico »

e-narzedzia pisze: Pisałem wcześniej na domeny@cba.pl , ale Pani która odpisywała, sprawiała wrażenie, że nie bardzo wie o czym piszę :-(
widocznie taki mamy klimat. z taniej jatki psy mięso jedzą. w zasadzie pomoc jest zbędna, o ile jest dobra dokumentacja. a tutaj lipa.

nie bardzo rozumiem, na czym polega problem. wchodziłem na obydwie strony. wydają się identyczne. ale adresy mają inne (każdy w innej domenie). gdzie jest hosting, gdzie jest zarejestrowana strona i co chwiałbyś uzyskać?

osobiście nie mogąc uzyskać pomocy, to wszystko wrzuciłem na stronę zarejestrowaną w cba.pl. jest to dla mnie trochę kłopotliwe, bo muszę strony generować ręcznie. ale jak inaczej nie można (podejrzewam, że można, tylko jak powyżej - zapłać, spadaj), no to robię jak umię.
e-narzedzia
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2015, 13:14:37
Strona na CBA.pl: http://majster-rom.com.pl/
Lokalizacja: Orzeszkowo i Hajnówka, woj. podlaskie oraz Warszawa, woj. mazowieckie
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080
Kontakt:

Re: Domeny pytanie

Post autor: e-narzedzia »

Witaj Pico

Problemu już nie ma (na czym polega problem), został rozwiązany przy znacznej i wyłącznej pomocy Admina CBA rkd77.
Za co i tu bardzo Mu dziękuję za okazaną pomoc w rozwiązaniu problemu :-)

Pozdrawiam
Leszek
Awatar użytkownika
pico
Posty: 11
Rejestracja: 01 lut 2015, 13:25:15
Strona na CBA.pl: mwm.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: IceWeasel Linux

Re: Domeny pytanie

Post autor: pico »

e-narzedzia pisze: Problemu już nie ma (na czym polega problem), został rozwiązany przy znacznej i wyłącznej pomocy Admina CBA rkd77.
Za co i tu bardzo Mu dziękuję za okazaną pomoc w rozwiązaniu problemu
Ale to zupełnie nie o to chodzi. albo jest dokumentacja albo porządne forum. a takie rozwiązania pod kołderką prowadzą tylko do frustracji. sam od jakiegoś czasu próbuję dowiedzieć się paru rzeczy i to raczej bezskutecznie. trudno. kilka zł przepadło. za chwilę będę gdzieś indziej.

pzdr,
nasztarchomin
Posty: 13
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:05:51
Strona na CBA.pl: www.nasztarchomin.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x800

Re: Domeny pytanie

Post autor: nasztarchomin »

Posiadam domenę, która niedługa wygaśnie, i której nie zamierzam przedłużać. Czy w takim razie mogę u Was sobie tę samą domenę kupić? jeśli nie ma takiej opcji, to czy mogę inną nazwę użyć do mojej strony? Cała strona jest na serwerze cba, więc chyba jest opcja, że mogę ją przerzucić na inny adres?
rkd77
Admin CBA
Posty: 4170
Rejestracja: 24 maja 2009, 16:45:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1024x768

Re: Domeny pytanie

Post autor: rkd77 »

nasztarchomin, możesz dodać alias w panelu cba z inną nazwą dla danej domeny.
Na razie na cba domenę można zarejestrować dla nowych kont, a nie dla aliasów.
Domena, której nie przedłużysz po jakimś czasie przejdzie w stan, możliwa do zarejestrowania, ale to trochę musi potrwać.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ