Migracja i problem z jcomments

Pozostałe tematy dotyczące tworzenia stron WWW.
Sol
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2012, 18:36:47
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows

Migracja i problem z jcomments

Post autor: Sol »

Witam.
Postanowiłam zrobić migrację z 1.5, ale żeby się upewnić, że wszystko pójdzie dobrze zrobiłam to najpierw w JAMPie. W joomli 2.5 było ok, ale po aktualizacji do 3 jcomments ma jakiś problem. Strony na których są komentarze się nie wyświetlają, zamiast tego ukazuje się takie coś:

1054 - Unknown column 'c.deleted' in 'field list' SQL=SELECT c.id, c.parent, c.object_id, c.object_group, c.userid, c.name, c.username, c.title, c.comment , c.email, c.homepage, c.date, c.date as datetime, c.ip, c.published, c.deleted, c.checked_out, c.checked_out_time , c.isgood, c.ispoor , 1 as voted , case when c.parent = 0 then unix_timestamp(c.date) else 0 end as threaddate, '' AS object_title, '' AS object_link, 0 AS object_access, 0 AS object_owner FROM j25_jcomments AS c WHERE c.object_id = 423 AND c.object_group = 'com_content' AND c.published = 1 ORDER BY c.date DESC LIMIT 0, 10

Szukałam w googlach, ale do niczego nie doszłam. Rozumiem, że chodzi o jakieś tabele, ale kompletnie nie mam pojęcia jak to ogarnąć. Gdyby ktoś mógł mi to wytłumaczyć w sposób zrozumiały byłabym bardzo wdzięczna.

Przy okazji mam pytanie o migrację. Kiedy już zabiorę się za nią na właściwej stronie, mogę od razu po migracji zaktualizować joomlę do 3.x, dopiero zainstalować komponenty i przenieść wszystko do głównego katalogu, czy raczej zaktualizować ją dopiero po przeniesieniu i usunięciu niepotrzebnych tabel? Czy kolejność ma jakieś znaczenie?
I czy jest jakaś możliwość żeby przeniosły się również oceny artykułów, bo po migracji jest wszystko na zero? Nie żeby mi zależało...:)

I jeszcze jedno, może głupie pytanie, ale mam teraz PHP 5.3, czy jak zmienię na wyższe, stara strona nadal będzie działała tak jak działa? :D

Dziękuję...
Awatar użytkownika
SławekSławomir
Posty: 74
Rejestracja: 17 lip 2015, 15:37:38
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x720

Re: Migracja i problem z jcomments

Post autor: SławekSławomir »

Wersje jcomments dla joomla! 1.5 jest kompatybilna z joomla 2.5!, ale już nie jest kompatybilna z joomla! 3 i w tym tkwi problem.
ODPOWIEDZ