[PHP][MySQL] Wyszukiwarka

Wszystko o językach skryptowych takich jak PHP i Perl, serwerach WWW, CGI, bazach danych i języku SQL.
systemik
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2015, 16:55:43
Strona na CBA.pl: systemik.cba.pl
Lokalizacja: Wołów, DS, PL
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

[PHP][MySQL] Wyszukiwarka

Post autor: systemik »

Dzień dobry, mam pytanie:
Otóż od jakiegoś roku próbuję rozwiązać problem z wyszukiwarką, która nie działa. Problem polega na tym, że wyszukiwarka nie pokazuje nikogo; a jak pokazuje, to zwraca całą listę [tabelę]. Problem dotyczy nie tylko CBA i nie tylko mojej strony (całe TOP10 w Google ani na localu, ani tutaj nie działa). No i tutaj chcę zadać pytane: jaką komendę SQL wpisać, żeby zadziałało?
Pozdrawiam.
Grupa Systemik (systemik.cba.pl) - Polski producent wolnego oprogramowania
Suber (suber.cba.pl) - Taki Facebook, tyle że lepszy i z inteligentniejszymi ludźmi (anonimowy użytkownik Wykop.pl)
suber.cba.pl - #nowywymiarinternetu
Awatar użytkownika
smart-tree
Obsługa CBA
Posty: 705
Rejestracja: 09 paź 2015, 20:20:35
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1366x768

[PHP][MySQL] Wyszukiwarka

Post autor: smart-tree »

Witam,
czy mógłby Pan podać więcej szczegółów na ten temat?
Jakiej strony i jakiej bazy dotyczy pytanie, z jakiedo typu wyszukiwarki Pan korzysta i jak Pan ją uruchamia (najlepiej z dodaniem URL stron i zrzutów ekranu) - wtedy będziemy mogli ten problem zbadać.
Pozdrawiam,
Mira,
Obsługa CBA
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
systemik
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2015, 16:55:43
Strona na CBA.pl: systemik.cba.pl
Lokalizacja: Wołów, DS, PL
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1280x1024
Kontakt:

[PHP][MySQL] Wyszukiwarka

Post autor: systemik »

Z góry przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale rzuciłem to.
Ten problem mam na kilku stronach. Obecnie wziąłem się za przerabianie skryptu i zszedłem z niemal wszystkiego, a dalej nie działa.
Skrypt wygląda następująco:

Kod: Zaznacz cały

<?php
include 'config.php';
db_connect();

echo'<h2>Wyniki wyszukiwania</h2>';
if(isset($_POST['phrase'])) {
 $result=mysql_query("SELECT `user_name`, `user_full` FROM `users` WHERE `user_name` = '{$_POST['phrase']}' OR `user_full` = '{$_POST['phrase']}'");
 while ($row=mysql_fetch_assoc($result)){
  echo '-'.$row['user_name'].'<br />';
 }
}

echo '<form action="search.php" method="post"><input type="text" name="pharse"></form>';
db_close();
?>
Co może być problemem? Na pewno nie wstęp (włączanie bazy), bo on jest wszędzie taki sam i wszędzie działa, tylko wyszukiwarka świruje. Oczywiście to jest kod z sieci po bardzo mocnych przeróbkach, bo o ile w większym kodzie można się pogubić, to już w tak wykastrowanym błędy nie powinny istnieć...
Co w takim razie może być nie tak?
EDIT: Nie trzeba pomocy. Pierw to nie działało, ale potem okazało się, że po usunięciu wszystkiego nie działało z powodu... literówki w polu input. Temat w sumie można zamknąć.
Grupa Systemik (systemik.cba.pl) - Polski producent wolnego oprogramowania
Suber (suber.cba.pl) - Taki Facebook, tyle że lepszy i z inteligentniejszymi ludźmi (anonimowy użytkownik Wykop.pl)
suber.cba.pl - #nowywymiarinternetu
ODPOWIEDZ