Kilka pytań o przenoszenie strony

Pytania dotyczące hostingu w CBA.PL oraz inne sprawy doczyczące korzystania z niego.
Nie należy tutaj zgłaszać problemów!
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Kilka pytań o przenoszenie strony

Post autor: Piotr GRD »

Tak jak napisałem wcześniej - to zajmie tygodnie/miesiące, w zależności od tego jak wiele jest stron i jak często Twoją witrynę odwiedza Google, zanim wszystko zostanie przeniesione.

Ja widzę już dwie na nowej domenie: główna i /m/
Dla *.cba.pl jest "około 300 wyników", więc powinno się zamknąć w kilku tygodniach chyba.

PS. Możesz potem pokusić się o zmianę linków do forum na portalu.
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
Awatar użytkownika
krzysiekj24
Posty: 45
Rejestracja: 29 paź 2014, 14:11:29
Lokalizacja: Dziwnówek
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1204x677
Kontakt:

Re: Kilka pytań o przenoszenie strony

Post autor: krzysiekj24 »

Właśnie też myślałem o tym portalu jak to zrobić.

Linki już jakieś zrobiłem pod com.pl zobaczymy co się będzie działo.
Narazie mapy strony pod com.pl nie indeksuje mi google może usunąć mapy dotyczące cba.pl? obawiam się tylko że źle może to wpłynąć na obecną pozycję z adresu cba.pl

Na forum mam włączone roboty i często się pojawiają google i yahoo i bing.



mam informację na google console taką:
Tego URL-a nie można znaleźć w indeksie Google co to może znaczyć?
Surfcasting
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Kilka pytań o przenoszenie strony

Post autor: Piotr GRD »

Nie wiem co to jest Google Console. Ani o którym URLu mówisz. Skoro nie można znaleźć adresu w indeksie, to znaczy, że go tam nie ma, chyba proste.

Ale pytanie zasadnicze to takie: czego się spodziewasz po kilku godzinach czy choćby jednym dniu?... Poczekaj kilka tygodni i dopiero wtedy zaczynaj *wstępnie* sprawdzać cokolwiek. Po jednym dniu to Google zareagowałoby na zamieszanie z cnn.com, ale nie w przypadku trzeciorzędnej strony w subdomenie darmowego hostingu.


edycja:
Dziś widzę 16 wyników w Twojej nowej domenie... Zaskoczony jestem takim tempem, nie sądziłem, że tak szybko Google taką małą stronką się zajmie. Ale dla kilkuset wyników naprawdę musisz poczekać tygodnie.
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
Awatar użytkownika
krzysiekj24
Posty: 45
Rejestracja: 29 paź 2014, 14:11:29
Lokalizacja: Dziwnówek
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1204x677
Kontakt:

Re: Kilka pytań o przenoszenie strony

Post autor: krzysiekj24 »

Będę cierpliwie czekał jednak teraz próbuję rozwiać wszelkie wątpliwości upewnić się że wszystko zrobiłem prawidłowo po pierwsze jak i czy wszystko zrobiłem co mogłem żeby oczekiwać stosownych efektów. Wolę zawczasu się tym zająć by później wszystko było jak należy. Swoją drogą przekierowanie zrobiłem dopiero teraz jednak domena jako alias jest od 28 czerwca. Mam nadzieję że wkrótce coś zacznie się dziać i to pozytywnego.
Tak wogóle to dziękuję serdecznie za kontakt i pomoc.



ps. przed chwilą zindeksowało mi jakieś dwie treści z mapy strony z przesłanych ponad tysiąca, jednak to już coś w końcu po wpisaniu hasła pokazuje mi jakąś pozycję co prawda 95-tą ale to już coś bo rusza chyba.
Surfcasting
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Kilka pytań o przenoszenie strony

Post autor: Piotr GRD »

Wiesz... ja osobiście jestem zdania, że to co w rzeczywistości jest właściwe i oczekiwane z punktu widzenia odwiedzających stronę ludzi, to samo powinno być uwzględnione przez wszelkie wyszukiwarki. Póki co tak nie jest (i z pewnych względów nigdy nie będzie, nawet gdy już technicznie będzie to wykonalne), więc jeszcze wciąż ludzie zastanawiają się "co zrobić, żeby być wysoko w Google". Nie, moim zdaniem powinni się zastanawiać "co zrobić, żeby mieć stronę i treść, z jakiej odwiedzający ją ludzie będą zadowoleni".
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
Awatar użytkownika
krzysiekj24
Posty: 45
Rejestracja: 29 paź 2014, 14:11:29
Lokalizacja: Dziwnówek
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Re: Kilka pytań o przenoszenie strony

Post autor: krzysiekj24 »

Piotr GRD pisze:Wiesz... ja osobiście jestem zdania, że to co w rzeczywistości jest właściwe i oczekiwane z punktu widzenia odwiedzających stronę ludzi, to samo powinno być uwzględnione przez wszelkie wyszukiwarki. Póki co tak nie jest (i z pewnych względów nigdy nie będzie, nawet gdy już technicznie będzie to wykonalne), więc jeszcze wciąż ludzie zastanawiają się "co zrobić, żeby być wysoko w Google". Nie, moim zdaniem powinni się zastanawiać "co zrobić, żeby mieć stronę i treść, z jakiej odwiedzający ją ludzie będą zadowoleni".

Popieram twoje zdanie tutaj człowiek walczy o pozycje a tak naprawdę warta jest treść strony i to co dajemy ludziom, jednak po drugiej części ludzie to muszą znaleźć a żeby znaleźć łatwo mogli musi to być min pierwsza 10tka.
Dalej i owszem też może być jednak w oko wpada najpierw to co widzimy na początku a dopiero po jakimś czasie oceniamy co lepsze.

---- EDIT ----

Narazie chyba więcej nie indeksuje mi strony więc czas by portal spróbować przenieść. Bardzo proszę o pomoc.

---- EDIT ----

jak przenieść portal joomla na domenę com.pl
Surfcasting
Awatar użytkownika
krzysiekj24
Posty: 45
Rejestracja: 29 paź 2014, 14:11:29
Lokalizacja: Dziwnówek
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Re: Kilka pytań o przenoszenie strony

Post autor: krzysiekj24 »

Piotr GRD pisze:Tak jak napisałem wcześniej - to zajmie tygodnie/miesiące, w zależności od tego jak wiele jest stron i jak często Twoją witrynę odwiedza Google, zanim wszystko zostanie przeniesione.

Ja widzę już dwie na nowej domenie: główna i /m/
Dla *.cba.pl jest "około 300 wyników", więc powinno się zamknąć w kilku tygodniach chyba.

PS. Możesz potem pokusić się o zmianę linków do forum na portalu.

witam ponownie pomożesz mi w przeniesieniu portalu na com.pl?
Surfcasting
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Kilka pytań o przenoszenie strony

Post autor: Piotr GRD »

Czy wewnątrz folderu /portal/ masz jakiś dodatkowy plik .htaccess?
Widzę, że chyba nie. Więc jeśli nie, to ten .htaccess w katalogu głównym działa również dla Twojego portalu.
Sprawdź: surfcasting.cba.pl/portal/index.php/1-getting-started przekierowuje na surfcasting.com.pl/portal/index.php/1-getting-started
Czy w opcjach Joomli trzeba coś zmienić? Nie wiem, nie znam tego skryptu. Jeśli nawigacja i logowanie działa poprawnie, to być może nie trzeba.

Możesz pokusić się jedynie - o czym już wspominałem - o zmianę linków. Np. "wejdź na portal" u góry forum wciąż kieruje na końcówkę .cba.pl, drugi przykład: "przenieś do forum" na portalu też wciąż prowadzi na końcówkę .cba.pl.

Wpisz w Google: "site:surfcasting.com.pl" - około 186 wyników. W tym również adresy z portalu.



Informacyjnie: .htaccess w katalogu głównym działa dla wszystkich adresów, również dla wszelkich podkatalogów. Chyba, że w którymś podkatalogu umieścisz dodatkowy .htaccess, wówczas to on będzie brany pod uwagę dla adresów wewnątrz tego podkatalogu.
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
Awatar użytkownika
krzysiekj24
Posty: 45
Rejestracja: 29 paź 2014, 14:11:29
Lokalizacja: Dziwnówek
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1400x788
Kontakt:

Kilka pytań o przenoszenie strony

Post autor: krzysiekj24 »

Witam ponownie pojawił się problem zastanawiam się czy nie z przekierowaniem.
Mam forum na surfcasting.com.pl przekierowane z surfcasting.cba.pl
i portal na surfcasting.com.pl/portal

Problem jest taki iż od kilku dni klikając w portal ( jest opart na joomla) otwiera się forum z smf z adresu surfcasting.com.pl
zamiast portalu.
Surfcasting
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Kilka pytań o przenoszenie strony

Post autor: Venite »

krzysiekj24, w jaki sposób realizowane jest to przekierowanie?
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Awatar użytkownika
krzysiekj24
Posty: 45
Rejestracja: 29 paź 2014, 14:11:29
Lokalizacja: Dziwnówek
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1400x788
Kontakt:

Kilka pytań o przenoszenie strony

Post autor: krzysiekj24 »

właśnie nie wiem stało się to po instalowaniu chyba jakiegoś dodatku lub aktualizacji na szczęscie tylko strona główna portalu nie wchodzi pozostałe linki wewnątrz portalu działają poprawnie
Surfcasting
Awatar użytkownika
krzysiekj24
Posty: 45
Rejestracja: 29 paź 2014, 14:11:29
Lokalizacja: Dziwnówek
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1680x945
Kontakt:

Kilka pytań o przenoszenie strony

Post autor: krzysiekj24 »

Piotr GRD pisze: Czy wewnątrz folderu /portal/ masz jakiś dodatkowy plik .htaccess?
Witam ponownie po dłuższym czasie pojawił się u mnie ponownie problem z htaccess. Mianowicie miałem problem z forum przy próbie dodania simpleads (chciałem dodać reklamy adsense)
forum się posypało nie miałem dostępu do forum, ktoś poradził żebym użył smf restore, wtedy to całkowicie wszystko znikło i problem przybrał większej miary. Dopiero podmiana kilku plików z nowej paczki instalacyjnej min. display,boardindex,subs,admin,index,querystring postawiła forum ponownie. Teraz boję się cokolwiek ruszać by forum nie padło. Po tych "zabiegach" jednak
z smf restore nie działają dodatki jakie miałem jednak je odkładam na drugi plan gdyż nie zależy mi na nich tak bardzo.

Wrócę do problemu skasowało się w htaccess :
RewriteEngine on
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^surfcasting\.com\.pl$
RewriteRule ^(.*)$ http://surfcasting.com.pl/$1 [R=301,L]

zostało natomiast rewrite z pretty urls. , kiedy to próbuje usunąć dodać lub podmienić wpis na ten by forum ponownie wyświetlało mi końcówkę com jak do tej pory, forum nadal działa jednak ja nie mogę się do niego zalogować ani zarejestrować nowego konta, po prostu wtedy działa tylko bez możliwości logowania się do forum.
Bardzo proszę o pomoc co zrobić by spróbować to naprawić i po drodze nie "skasować" forum.
pozdrawiam

Krzysztof


ps. zauważyłem w logach częsty błąd w Undefined index: query_string może ma coś to wspólnego?
Surfcasting
ODPOWIEDZ