Królestwo Garapenii

Zareklamuj stronę i zaproś na nią innych! Strona nie musi być Twoja, to forum służy głównie do reklamy i dyskusji na temat stron na CBA.
garapenia
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2016, 13:30:37
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1600x900

Królestwo Garapenii

Post autor: garapenia »

Obrazek

Witam. Chciałbym zaprosić do Królestwa Garapenii - młodej mikronacji (wirtualnego państwa), powstałego 1 lipca 2016. Czym są mikronacje? Otóż mikronacje to, najprościej ujmując, symulacje działania państwa w warunkach wirtualnych. Praktycznie całość życia mikronacji odbywa się na forum, gdzie mieszkańcy dyskutują o sprawach kraju, uchwalają prawa itd. Aby stać się mieszkańcem mikronacji wystarczy zarejestrować się na forum, wymyślając sobie najpierw jakieś wirtualne imię i nazwisko. Po rejestacji należy przywitać się z mieszkańcami w odpowiednim dziale na forum i pokrótce opisać swoje zainteresowania, czy ma się doświadczenie w mikronacjach itd. Jeśli masz jakieś pytania, śmiało możesz je zadawać, na pewno ktoś Ci odpowie.

A co można robić w takim wirtualnym państwie? W zasadzie wszystko - tutaj ogranicza nas jedynie wyobraźnia. W tej kwestii wszystko zależy od naszych zainteresowań. Jeśli interesujemy się militariami, to możemy wstąpić do sił zbrojnych danego państwa, jeśli interesujemy się mediami, to możemy założyć swoją gazetę i zostać dziennikarzem, bądź nawet spróbować swoich sił w stworzeniu radia. Jednak konikiem większości mikronautów jest polityka i to jest motorem napędowym tego świata.

Każde państwo posiada swoją strukturę władzy oraz ustrój polityczny. Istnieją kraje o ustroju republikańskim, jak i państwa opierające się na monarchii, czego przykładem jest właśnie Królestwo Garapenii. Prócz tego istnieje szereg państw o dziwacznych systemach, jak np. parodia komunistycznego państwa jakim jest Wandystan, czy mieszanka socjalizmu z monarchią reprezentowana przez Zjednoczone Socjalistyczne Królestwo Hirschbergii i Weerlandu. Niektóre mikronacje odwołują się w pewien sposób do państw realnych, jak chociażby Rzeczpospolita Obojga Narodów czy Skarland (będący wirtualnym odpowiednikiem Hiszpanii), jednak większość ma swój własny, niepowtarzalny klimat, czego przykładem jest np. Dreamland, Bialenia czy właśnie Garapenia.

W Mikroświecie mają również miejsca liczne wydarzenia kulturalne, jak na przykład v-mundial czy Our Sound, będący wirtualnym odpowiednikiem Eurowizji. Rozwijane są również media, w większości gazety oparte na stronach lub działające bezpośrednio na forum danej mikronacji. Powstał również specjalny serwis - Planeta Mikronacje - będący swoistym agregatorem wieści z całego Mikroświata, na którym znajdują się w zasadzie wszystkie większe mikroświatowe pisma.

Do czego można porównać mikronacje? Cóż, nie są to żadne gry polityczne ani PBF RPG, nie ogranicza nas żaden mistrz gry czy cel, który przesądzi o naszym zwycięstwie czy porażce. Tutaj jedynym celem jest dobra zabawa i służba na rzecz swojej wirtualnej ojczyzny!

Strona Garapenii: http://garapenia.cba.pl/
ODPOWIEDZ