SMF i pytanie odnośnie instalacji

Konfiguracja forum SMF.
salvador
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2008, 09:52:51
Strona na CBA.pl: www.pjamorski.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

SMF i pytanie odnośnie instalacji

Post autor: salvador »

Witam,

Na wstępie bardzo przepraszam, że poruszę ten licznie poruszany problem odnośnie instalacji Forum na cba.pl.
Poproszę o odpowiedź na moje pytanka pls.

Wgrałem pliki forum do instalacji na mojego FTP. index.php zadziałał i wyświetla mi stronę na której muszę podać nazwę bazy, uzytkownika i haslo i wyswietla mi na dole jakies katalogi i pliki ktore musza być pewnie z uprawnieniami 777, nadaje im te uprawnienia.
Nazwa bazy: mysql.cba.pl
username: uzytkownik do bazy to mam
haslo: wiadomo do bazy, tez mam

Utworzyłem baze oczywiscie na serwerze. Po wypełnieniu tych pól, oczywiście z portem 3306 :D i wciśnięciu Connect, po jakiś paru sekundach pojawia mi się strona tego forum ale pusta, szara bez napisów, pól tylko z logo tej wcześnejszej strony.
Nie wiem czy proces instalacji powinien być widzony, czy powienien mnie przekierować dalej. U mnie staje na tym i jak odświęzam strone na koncie to powrót mam do tych pól z podawaniem danych do instalacji.

Czy mógłbym prosić o podpowiedź i ewentualnie pomoc??? dzięki z góry
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1600x1200

Re: SMF i pytanie odnośnie instalacji

Post autor: fuma »

wgraj ponownie wszystkie pliki na serwer upewniajac sie, ze podczas przesylania plikow nie dochodzi do przerwania transferu oraz, ze ni emasz zaznaczonej opcji zamiany wielkich liter w nazwach na male lub zeby bylo szybciej i pewnie skorzystaj z autoinstalatora w panelu swojego konta (pozycja oprogramowanie).
salvador
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2008, 09:52:51
Strona na CBA.pl: www.pjamorski.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Re: SMF i pytanie odnośnie instalacji

Post autor: salvador »

Nie spodziewałem się tak szybkie odpowiedzi, kurcze zobacze te rzeczy jak mówisz. Odezwe się jak mi się powiedzie bądź nie powiedzie. pozdrawiam



Już z instalacji automatycznej jak napisałeś, zrobiła się instalacja.

1. Czy on pracował na plikach które wgrałem na FTP? I czy forum może być instalowane w innym katalogu na FTP?
2. Jeżeli zgram sobie wszystkie pliki i katalogi na swój HDD, stworze katalog i wrzucę tam spowrotem te pliki a forum wystartuje z lina to czy będzie działąć?
3. Czy lepiej robić instalkę do danego katalogu, żeby było najlepiej?

dzięki Fuma
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1600x1200

Re: SMF i pytanie odnośnie instalacji

Post autor: fuma »

Ad. 1. Jesli wgrales samodzielnie forum to tak, pracowal na tych plikach i tak, mozna zainstalowac forum w innym katalogu ale wtedy adres forum bedzie wygladac nastepujaco: www.twojastrona.cba.pl/katalog_z_forum
Ad. 2. rozne skrypty zapisuja sciezke bezwzgledna w pliku konfiguracyjnym, nie wiem jak to jest w smf ale mozliwe, ze nie zadziala dopoki nie wpisze sie poprawnej sciezki bezwzglednej.
Ad. 3. Jezeli na forum nie masz zadnych postow itp. to naturalnie lepiej zainstalowac na nowo, jezeli juz masz jakies posty i tematy, to bedziesz musial zrobic kopie bazy danych, zainstalowac na nowo forum i wrzucic kopie bazy danych na nowo
salvador
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2008, 09:52:51
Strona na CBA.pl: www.pjamorski.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Re: SMF i pytanie odnośnie instalacji

Post autor: salvador »

Wporzo, dzięki za pomoc. Co do wielkich liter to po wgraniu na serwer ściągniętych plików Forum przekształcił na wielkie. Trzeba na to uważać jak wspomniałeś, pozdrawiam
ODPOWIEDZ