jak przenieść na sub domenę

Konfiguracja forum SMF.
piotrek0989
Posty: 17
Rejestracja: 20 cze 2013, 13:38:39
Strona na CBA.pl: craftapple.y0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows

jak przenieść na sub domenę

Post autor: piotrek0989 »

mianowicie mam problem z przeniesieniem mojego forum craftapple.y0.pl na subdomenę forum.craftapple.y0.pl gdy zaznaczam wszystkie pliki w głównym katalogu i przeciągam do folderu z subdomeną wszystko niby gra ale chwile się przenosi a potem występuje błąd po ang ze nie można przenieść pliku .ftpquota próbowałem dać wszystkie uprawnienia ale nie da się też błąd i forum nie działa na subdomenie wyswietla się komunikat ze jakiś plik nie ma uprawnien czy jakos tak wiec próbuje dac uprawnienia ale odrzuca jak spowrotem wszystko przeniose do głównego katalogu to działa więc jak mam przeniesc to żeby działało na subdomenie a nie na głównym katalogu bo do główego chce wrzucic strone www którą zrobiłem w html i tam był odnośnik w postaci obrazka na forum
rkd77
Admin CBA
Posty: 4170
Rejestracja: 24 maja 2009, 16:45:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1024x768

Re: jak przenieść na sub domenę

Post autor: rkd77 »

piotrek0989, .ftpquota to plik systemowy, jego nie przenoś.
Po przerzuceniu plików, zrób dump bazy w phpmyadminie. Format XML jest lepszy moim zdaniem, bo ma krótsze linie i łatwiej go otworzyć w jakimś edytorze. Wyszukaj wszystkie wystąpienia craftapple.y0.pl i zamień w phpmyadminie na forum.craftapple.y0.pl. Sprawdź czy w plikach konfiguracyjnych nie ma gdzieś starej domeny.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
piotrek0989
Posty: 17
Rejestracja: 20 cze 2013, 13:38:39
Strona na CBA.pl: craftapple.y0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows

Re: jak przenieść na sub domenę

Post autor: piotrek0989 »

nie bardzo rozumiem nigdy staram się nie grzebać w mysql bo nie wiem o co w tym chodzi widze że teraz tego nie unikne więc po przeniesieniu forum na subdomene mam co zrobic dokladniej?
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: jak przenieść na sub domenę

Post autor: DeaDriam »

rkd77 pisze: Po przerzuceniu plików, zrób dump bazy w phpmyadminie.
Nim to zrobisz to:
- należy być zalogowanym, wejść do PA forum, kliknąć na logi błędów - i wszystkie usunąć, następnie kliknąć na "Obsługa Forum" i po kolei:
1. - Wyczyść nieważne raporty
2. - Znajdź i napraw wszystkie błędy.
3. - Przelicz statystyki forum.
4. - Optymalizuj wszystkie tabele bazy danych
Potem zaloguj sie do phpadmina:
Wyszukaj wszystkie wystąpienia craftapple.y0.pl i zamień w phpmyadminie na forum.craftapple.y0.pl. Sprawdź czy w plikach konfiguracyjnych"Settings.php i Settings_bak.php" nie ma gdzieś starej domeny.
Po zalogowaniu na nowe forum,moze zajść potrzeba ustawienia ścieżki do stylu/templatki(poznasz to po wyglądzie)
do załączników i awatarów,oraz emotikonek,oraz nie których wgranych modów-jak je masz..
"Załączniki i awatary" ->"Ustawienia Awatarów" -->>poprawiasz ścieżki
"Emotikony" i ostatnia zakładka "Konfiguracja"

SMF tworzy kopie plików przed ich zmodyfikowaniem.
np. plik: "Display.php" kiedy ma być zmodyfikowany, to powstaje kopia takiego pliku z tyldą ( ~ ) na końcu: "Display.php~"wysyłając pliki,należy je również nadpisać


W razie problemów zalecam odwiedziny i lektury(a nawet zadanie pytania) na Supporcie(zgodnie z wersją SMF
http://www.smf.pl
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
ODPOWIEDZ