Gra Civilization IV

Gry, zabawy, dowcipy.
Awatar użytkownika
robert.nogal
Posty: 57
Rejestracja: 18 lut 2011, 11:22:46
Strona na CBA.pl: http://www.galeriaprzemkowa.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows
Kontakt:

Gra Civilization IV

Post autor: robert.nogal »

Witam .

Od bardzo długiego czasu gram w Civ IV , szczerze mówiąc od kiedy zacząłem swoją historię z tą grą stale prowadzę jakieś eksperymenty głównie mające na celu osiągnięcie jak najszybszego rozwoju technologicznego. Cwałujesz osadnikiem aby postawić pierwsze miasto , i zaczynasz swój rozwój planować biorąc pod uwagę że inne nacje są gdzieś obok ciebie czyhając na ciebie jak na łatwy kąsek.
Chociaż jestem już można powiedzieć obeznany z tą grą, lubię grać na najniższym poziomie ponieważ dostaję największą ilość bonusów( wiem małe lamertswo ), pozostałe poziomy gry już nie są tak interesujące tam trzeba być silnym technologicznie, i stale rywalizować z przeciwnikiem który, i tak może być o krok przed de mną, i będę umoczony :)
Największe osiągnięcia w tej grze jest to ,że bez konfliktów wojennych przeszedłem całą grę, a moi sąsiedzi zostali pochłonięci kulturowo :twisted: bez jakiś oporów.

W grze Civ IV jest interesujący motyw przekazywania informacji z historii świata jakie były na świecie, można o tym choćby czytać w encyklopedii gry.

Jakie według was gra Civ IV posiada plusy czy minusy ?.
Załączniki
Civ IV rozgrywka.
Civ IV rozgrywka.
Civ IV rozgrywka.jpg (156.52 KiB) Przejrzano 13257 razy
terra75
Posty: 11
Rejestracja: 19 maja 2014, 21:19:04
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: Gra Civilization IV

Post autor: terra75 »

Je jestem fanem Civilization V, moim zdaniem najlepsza część z tej serii, zwłaszcza posiadając wszystkie dostepne DLC. Nigdy nie byłem fanem tego typu gier, ale kupiłem w promocji na Humble bundle i się zakochałem
bialyk
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2014, 20:12:39
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768
Kontakt:

Re: Gra Civilization IV

Post autor: bialyk »

Na początku trzeba poświęcić troszkę czasu na Civilization IV, później człowiek wie co, gdzie i jak ;)
ekoyuk74
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2014, 10:13:44
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: Gra Civilization IV

Post autor: ekoyuk74 »

Szybka piłka, jestem laikiem jeśli chodzi o strategie zarówno turowe jak i czasu rzeczywistego, miałem kiedyś styczność z Might and Magic (nie pamiętam z którą częścią dokładnie), Warcraftem 3 (ale to chyba inna liga, więc to bez znaczenia) i Grą o Tron, Total War: Shogun II. Niektóre strategie bywają dla mnie męczące i zbyt skomplikowane, jak jest z w/w. produkcją? Znajdę coś dla siebie w Cywilizacji V, którą wszyscy zachwalają?

____________________
Nie przegap http://zdrowezycie.blogerki.pl/ niższych cen już nie będzie!
Ostatnio zmieniony 01 paź 2014, 12:12:12 przez ekoyuk74, łącznie zmieniany 1 raz.
IDEEDEE1049
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2014, 14:13:33
Strona na CBA.pl: cba
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: Gra Civilization IV

Post autor: IDEEDEE1049 »

Siema wszystkim. ja właśnie przymierzam się do tej gierki. słyszałem i czytałem o niej same dobre rzeczy. obecnie nie mam za bardzo w co grać, więc chyba w końcu się na nią zdecyduję. pozdrawiam wszystkich
Tish1196
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2014, 22:23:31
Strona na CBA.pl: cba
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: Gra Civilization IV

Post autor: Tish1196 »

Tak, świetna jest ta wersja, nie ot co wcześniejsze.. Wiele wprowadzonych zmian i nowości bardzo urozmaica rozgrywkę, która mimo że wspaniała, to w poprzednich częściach potrafiła być schematyczna. A teraz o niebo lepsza.

____________________
Wyjątkowo niskie ceny http://sjanowski.yolasite.com to nie bajka!
Ostatnio zmieniony 03 lis 2014, 11:00:03 przez Tish1196, łącznie zmieniany 1 raz.
krisuuu
Posty: 15
Rejestracja: 26 wrz 2010, 12:28:05
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1680x1050
Kontakt:

Re: Gra Civilization IV

Post autor: krisuuu »

Grałem również bardzo długo w tą grę i mam z nią tylko i wyłącznie miłe wspomnienia.

Na pewno największym plusem jest cały interfejs, minusem poziom trudności
Netdorian91
Posty: 6
Rejestracja: 29 maja 2014, 10:24:24
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: Gra Civilization IV

Post autor: Netdorian91 »

krisuuu pisze:Grałem również bardzo długo w tą grę i mam z nią tylko i wyłącznie miłe wspomnienia.

Na pewno największym plusem jest cały interfejs, minusem poziom trudności
zgadzam się

____________________
Zapoznaj się z stronką http://smroczek.bloog.pl/ warto odzwiedzić!
Ostatnio zmieniony 26 lis 2014, 16:29:32 przez Netdorian91, łącznie zmieniany 1 raz.
terra75
Posty: 11
Rejestracja: 19 maja 2014, 21:19:04
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Re: Gra Civilization IV

Post autor: terra75 »

Nie grałem w Civ IV tylko swoją przygodę zacząłem od Civilization V i z doświadczenia mogę powiedzieć, że takie pospolite klikanie na najprostszych poziomach mnie nie satysfakcjonowało. Musiałem przeczytać Civilopedię, by zrozumieć wszystkie mechanizmy i zacząć grać na trudniejszych poziomach i efektywniej
BozeciechWro71
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2014, 15:08:24
Strona na CBA.pl: cba
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: Gra Civilization IV

Post autor: BozeciechWro71 »

terra75 pisze:Nie grałem w Civ IV tylko swoją przygodę zacząłem od Civilization V i z doświadczenia mogę powiedzieć, że takie pospolite klikanie na najprostszych poziomach mnie nie satysfakcjonowało. Musiałem przeczytać Civilopedię, by zrozumieć wszystkie mechanizmy i zacząć grać na trudniejszych poziomach i efektywniej
ja też w IV nawet się nie bawiłem

____________________
Nie ma rzeczy niemożliwych http://domantka.blog4u.pl sam się przekanasz!
Ostatnio zmieniony 26 lis 2014, 14:24:41 przez BozeciechWro71, łącznie zmieniany 1 raz.
iIzabela77
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2014, 00:20:36
Strona na CBA.pl: cba
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: Gra Civilization IV

Post autor: iIzabela77 »

ja zacząłem od V ale powiem wam, że grałem już za długo w tą V i mam dość, znudziło mi się więc zacząłem grać w tą IV i jestem z niej dużo bardziej zadowolony, bardziej mi się podoba aniżeli ta poziom nizej IV

____________________
Nie znasz jeszcze naszej oferty? http://andrzejf.blog.se wejdź a niepożałujesz!
Ostatnio zmieniony 27 lis 2014, 17:01:15 przez iIzabela77, łącznie zmieniany 1 raz.
krisuuu
Posty: 15
Rejestracja: 26 wrz 2010, 12:28:05
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1680x1050
Kontakt:

Re: Gra Civilization IV

Post autor: krisuuu »

Grałem również w V i muszę powiedzieć, że zbytnio nie różni się od IV, ten prawie sam silnik.
projulio2808
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2014, 19:07:26
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: Gra Civilization IV

Post autor: projulio2808 »

Nie grałem w Civ IV tylko swoją przygodę zacząłem od Civilization V i z doświadczenia mogę powiedzieć, że takie pospolite klikanie na najprostszych poziomach mnie nie satysfakcjonowało. Musiałem przeczytać Civilopedię, by zrozumieć wszystkie mechanizmy i zacząć grać na trudniejszych poziomach i efektywniej
MRSANDA93
Posty: 8
Rejestracja: 24 cze 2014, 01:19:38
Strona na CBA.pl: cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: Gra Civilization IV

Post autor: MRSANDA93 »

projulio2808 pisze:Nie grałem w Civ IV tylko swoją przygodę zacząłem od Civilization V i z doświadczenia mogę powiedzieć, że takie pospolite klikanie na najprostszych poziomach mnie nie satysfakcjonowało. Musiałem przeczytać Civilopedię, by zrozumieć wszystkie mechanizmy i zacząć grać na trudniejszych poziomach i efektywniej
a ja cały czas tkwię na civ IV ale myślę że już niedługo przejdę do V

____________________
Na tej stronie tylko okazje cenowe lakiernik warszawa drożyzna to wirus!
Ostatnio zmieniony 22 sty 2015, 14:44:03 przez MRSANDA93, łącznie zmieniany 1 raz.
Mrrachelle95
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2014, 16:39:58
Strona na CBA.pl: cba
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: Gra Civilization IV

Post autor: Mrrachelle95 »

projulio2808 pisze:Nie grałem w Civ IV tylko swoją przygodę zacząłem od Civilization V i z doświadczenia mogę powiedzieć, że takie pospolite klikanie na najprostszych poziomach mnie nie satysfakcjonowało. Musiałem przeczytać Civilopedię, by zrozumieć wszystkie mechanizmy i zacząć grać na trudniejszych poziomach i efektywniej
ja dopiero po roku grania na IV mogę powiedzieć że dobrze mi idzie

____________________
Konkurencyjne ceny Manitou no i co!
Ostatnio zmieniony 28 sty 2015, 16:47:45 przez Mrrachelle95, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ