Problem z edycja stylu i szablonu

Konfiguracja punBB i MyBB.
samolub91
Posty: 33
Rejestracja: 15 sty 2017, 05:36:16
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Android 320x570

Problem z edycja stylu i szablonu

Post autor: samolub91 »

Normalnie nie mam nigdzie w ACP opcjii... style i szablony, mam tylko style oraz instaluj styl. Już wszędzie sprawdzalem nie wiem jak wlezc w edycję plikow stylu, moduły do dodania wszystkie są. Nie wiem czy wersja 3.2 myBB dla mnie za trudna zgłupialem. Jakby co wyślę Screeny, wytlumacze, po prostu potrzebuje zmienic kolor tekstu w logo, ale nie mam acp - style i szablony, jedynie acp - dostosowanie- zarzadzaj stylami ale tam nie ma tego co potrzebuje

RATUNKU :lol:

PS: uprawnienia mam pelne i grzebalem czy może coś brajuje w mych uprawnieniach, liste modolow tez oblukalem... nie ma nic do dodania do acp ponad to co jest.
Awatar użytkownika
endriu888
Obsługa CBA
Posty: 1869
Rejestracja: 23 sty 2012, 21:02:33
Strona na CBA.pl: katalogfirm.c0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: SeaMonkey Windows 1024x768
Kontakt:

Problem z edycja stylu i szablonu

Post autor: endriu888 »

proszę zrobić screena i pokazać strzałką jakie logo i gdzie trzeba zmienić? i na jaki dokładnie kolor według kodów html:

http://htmlcolorcodes.com/ (wystarczy podać kod w HEX np. #123G390

i powiedzieć na jakiej stronie dokładnie to ma być zmienione.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
samolub91
Posty: 33
Rejestracja: 15 sty 2017, 05:36:16
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Android 320x570

Problem z edycja stylu i szablonu

Post autor: samolub91 »

Wolalbym sam :lol: jeszcze nie wiem testujemy narazie logo (obrazek) a tlo białe zostalo wgrane, a tekst tez biały x D można wgrać zedytowany gdzie indziej styl na forum. Rozumiem że edycja szalbonow jest zablokowana na 3.2 myBB, jesli będę potrzebowal pomocy to zawolam, to są testy i przymiarki tylko do tymczasowego logo. Tekst nie musi byc widoczny, jak będą przymiarki to napiszę. Ale rozumiem że samemu tego zrobi narazie nie mogę bo takiej funkcjii brak?

Z pewnością będę potrzebował tych funkcjii wiele razy w przyszłości, więc lepiej byłoby tak rozwiązać problem.
Chodzi po prostu o to ze nie moge wejsc w pliki szablonu i sobie edytowac stronke. W PHP była w ACP zawsze zakladka style i szablony, tego nie ma szukalem wszędzie dostepu do plikow szablonu i nie mam takich opcjii chyba. Nie jest to sprawa pilna, więc nie chce fatygowac do pracy, szczególnie że w przyszlosci więcej bym chcial grzebac w plikach szablonu.
Awatar użytkownika
endriu888
Obsługa CBA
Posty: 1869
Rejestracja: 23 sty 2012, 21:02:33
Strona na CBA.pl: katalogfirm.c0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: SeaMonkey Windows 1024x768
Kontakt:

Problem z edycja stylu i szablonu

Post autor: endriu888 »

być może szablon nie jest kompatybilny z tą wersją forum, czy sprawdzał Pan to?
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
samolub91
Posty: 33
Rejestracja: 15 sty 2017, 05:36:16
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1440x900

Problem z edycja stylu i szablonu

Post autor: samolub91 »

Chce edytować pliki szablonu przez ACP w tym wypadku kolor głownego baneru, ale na wersji 3.2 nigdzie nie mogę znaleźć takiej możliwości nie ważne jaki jest to styl. Również na filmach YouTube nie widziałem by inni taką opcję posiadali, szukam na stronach polsko-anglojęzycznych nigdzie tego znaleźć nie mogę. Jest inny sposób np edytowanie i instalowanie szablonu gdzie indziej... ale bez przesady, musi istnieć jakiś sposób by to zrobić. Nie wiem być może to nawyki z MyBB kiedyś zniszczyły mi poznanie :roll:

Chce samodzielnie dostać się do plików szablonów i sobie je edytować. Styl nie jest kompatybilny ale na innych też nie chodzi, albo wersja 3.2 musi mieć jakieś dodatki dotyczace edycjii szablonów, albo ja jestem ślepy, albo robi się to inaczej.
Cały problem sprowadziłbym do tego że chce na wersjii PhpBB dostać się do plików tekstowych szablonów może być poprzez edytor.
Awatar użytkownika
endriu888
Obsługa CBA
Posty: 1869
Rejestracja: 23 sty 2012, 21:02:33
Strona na CBA.pl: katalogfirm.c0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: SeaMonkey Windows 1024x768
Kontakt:

Problem z edycja stylu i szablonu

Post autor: endriu888 »

Możemy się temu przyjrzeć, ale potrzebujemy dostępu do panelu admina forum.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
samolub91
Posty: 33
Rejestracja: 15 sty 2017, 05:36:16
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Mini mobile 234x301

Problem z edycja stylu i szablonu

Post autor: samolub91 »

Teraz mniemam, że w panelu takich opcjii nie ma po prostu w myBB, a wszystko należy edytować ściągając konkretny plik z szablonu, a następnie go edytując w notatniku czy czymś do obsługi rozszerzenia np .css .html

z tego co się zorientowałem u innych takiej opcjii również nie ma by edytować szablon przez ACP, byćmoże moje nawyki z myBB sugerowały że na wcześniejszych wersjach PHP też w ACP była taka opcja.

Jakie programy polecacie pod edycję plików z rozszerzeniem .html oprócz standardowych edytorów tekstu?
Awatar użytkownika
endriu888
Obsługa CBA
Posty: 1869
Rejestracja: 23 sty 2012, 21:02:33
Strona na CBA.pl: katalogfirm.c0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: SeaMonkey Windows 1024x768
Kontakt:

Problem z edycja stylu i szablonu

Post autor: endriu888 »

Witam!

osobiście polecam: https://notepad-plus-plus.org/
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
samolub91
Posty: 33
Rejestracja: 15 sty 2017, 05:36:16
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Mini mobile 234x301

Problem z edycja stylu i szablonu

Post autor: samolub91 »

Dzięki Endriuuu! Ty zawsze na posterunku =D

obsługa techniczna na cba.pl zawsze na wysokości zadania
ODPOWIEDZ