Po aktualizacji problem z grupmami i reutacją

Konfiguracja punBB i MyBB.
amiga
Posty: 28
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:18:12
Strona na CBA.pl: http://www.cafewoman.cba.pl/
Płeć: Kobieta
User Agent: Firefox Windows 1680x1050
Kontakt:

Po aktualizacji problem z grupmami i reutacją

Post autor: amiga »

Nie wiem co mam zrobić, wkleję w post to co napisałam na supporcie mybb oraz odp którą otrzymałam, nie potrafię tego zorbić, nie umiem, poza tym problem, ponieważ nie mogę się dostać z panelu clienta do phpMyadmin, hasło jakie mam nie pasuje do phpdmina, nie wiem jakie jest hasło i jak mogę otrzymać nowe hasło.. jeśli może mi ktoś pomóc? proszę o pomoc :(

kopia moich postów

wersja skryptu MyBB: 1.6.5 (1605)
adres forum: http://www.cafewoman.cba.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):

Witam
Po dokonanej aktualizacji do najnowszej wersji MyBB nie mogę edytować żadnej grupy, nie mogę również utworzyć żadnej grupy..screeny poniżej

Obrazek

Obrazek


Mam również problem z dodaniem punków reputacji, nikt nie może dodać łącznie ze mną jako admin, screen poniżej

Obrazek

Obrazek

---------------------------------
musisz dodać kilka wpisów do tabeli usergroups
Najlepiej będzie jak to zrobisz w phpmyadmin>twoja baza>usergroups
I wykonaj zapytania:
Kod PHP:

Kod: Zaznacz cały

ALTER TABLE `mybb_usergroups` ADD `showinbirthdaylist` INT(1) NOT NULL DEFAULT '0' AFTER `canmodcp`;
ALTER TABLE `mybb_usergroups` ADD `canoverridepm` INT(1) NOT NULL DEFAULT '0' AFTER `showinbirthdaylist`;
ALTER TABLE `mybb_usergroups` ADD `canusesig` INT(1) NOT NULL DEFAULT '0' AFTER `canoverridepm`;
ALTER TABLE `mybb_usergroups` ADD `canusesigxposts` BIGINT( 30 ) NOT NULL DEFAULT '0' AFTER `canusesig`;
ALTER TABLE `mybb_usergroups` ADD `signofollow` INT(1) NOT NULL DEFAULT '0' AFTER `canusesigxposts`;  
zrób kopie bazy i wykonaj na razie pierwsze zapytanie, odśwież forum tam gdzie był błąd. Jeżeli błąd zniknął a pokazał się inny brakujący wpis, który jest w tych zapytaniach, to wykonaj go.Powinno pomóc
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Po aktualizacji problem z grupmami i reutacją

Post autor: DeaDriam »

amiga pisze: hasło jakie mam nie pasuje do phpdmina
użytkownik bazy danych to login do phpadmina
i hasło do phpadmin to hasło do bazy

W pliku konfiguracyjnym myBB masz dane
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
amiga
Posty: 28
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:18:12
Strona na CBA.pl: http://www.cafewoman.cba.pl/
Płeć: Kobieta
User Agent: Firefox Windows 1680x1050
Kontakt:

Re: Po aktualizacji problem z grupmami i reutacją

Post autor: amiga »

zaraz pójdę sprawdzić, ponieważ mam już istny galimatias od tego wszystkiego.. dziękuję, idę spr
spr..nie wiem, po prostu nie wiem..weszłam i próbowałam, nie wiem

Loginem jest adres twojej strony bez "www". Na przykład, jeśli masz stronę
kowalski.cba.pl. Twój login to kowalski.cba.pl.
Nazwa użytkownika - admin@cafewoman.cba.pl
Hasło [...] ---------------- tu wchodzę na hasło


cafewoman_cba_pl
do bazy danych
Zmień użytkownika SQL
cafewoman
hasło: [.....]
SQL user password change scheduled
------------ nie wchodzi mi hasło

Edit: amiga
woow.. nareszcie się dostałam...mamma mija, sama już nie wiem jak, przecież wcześniej wpisywałam to samo
Jestem w panelu ale nie wiem co tam mam zrobić, czarna magia :shock: może mnie ktoś nakierować łopatologicznie?


Nie wiem jak zorbić kopię bazy danych - jestem w ..........
Bazy danych
Baza danych Malejąco
cafewoman_cba_pl
Sumarycznie: 1

co mam nacisnąć?

Bazy danych
SQL
Procesy
Eksport
Import
Zmienne
Kodowania napisów
Mechanizmy
Więcej

byłam w zakładce bez kopii bazy tylko aby zobaczyć to i:...
Jestem w zakładce - Struktura mybb_usergroups
nie potrafię, nie umiem
Awatar użytkownika
piwo
Posty: 673
Rejestracja: 13 lip 2010, 16:13:44
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Re: Po aktualizacji problem z grupmami i reutacją

Post autor: piwo »

Ojojojoj...
Przepraszam, przeoczyłem ten post.
Już naprawione. Obrazek



.
{$signature}
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Po aktualizacji problem z grupmami i reutacją

Post autor: DeaDriam »

wklejasz kod i klikasz wykonaj
http://forum.mybboard.pl/watek-mybb-bla ... grup_26403
phpmyadmin>twoja baza>usergroups(mybb_usergroups)
mybb_usergroups= wybierasz tą tabele
dodajesz wpisy = pojedyńczo to zrób =wklej kod i kliknij wykonaj
Spowoduje to dopisanie brakujących paramaetrów do bazy

Kod: Zaznacz cały

ALTER TABLE `mybb_usergroups` ADD `showinbirthdaylist` INT(1) NOT NULL DEFAULT '0' AFTER `canmodcp`;
ALTER TABLE `mybb_usergroups` ADD `canoverridepm` INT(1) NOT NULL DEFAULT '0' AFTER `showinbirthdaylist`;
ALTER TABLE `mybb_usergroups` ADD `canusesig` INT(1) NOT NULL DEFAULT '0' AFTER `canoverridepm`;
ALTER TABLE `mybb_usergroups` ADD `canusesigxposts` BIGINT( 30 ) NOT NULL DEFAULT '0' AFTER `canusesig`;
ALTER TABLE `mybb_usergroups` ADD `signofollow` INT(1) NOT NULL DEFAULT '0' AFTER `canusesigxposts`;  

Zrób backup-kopie bazy zanim to zrobisz poprzez import bazy
Ogólnie ZAWSZE wykonujemy backup nim cokolwiek zrobimy z bazą/bazami
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
Awatar użytkownika
piwo
Posty: 673
Rejestracja: 13 lip 2010, 16:13:44
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1152x864

Re: Po aktualizacji problem z grupmami i reutacją

Post autor: piwo »

matpol pisze:Ogólnie ZAWSZE wykonujemy backup nim cokolwiek zrobimy z bazą/bazami
Zwłaszcza kiedy zakładamy że nam coś wyjdzie :lol:

.
{$signature}
amiga
Posty: 28
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:18:12
Strona na CBA.pl: http://www.cafewoman.cba.pl/
Płeć: Kobieta
User Agent: Firefox Windows 1680x1050
Kontakt:

Re: Po aktualizacji problem z grupmami i reutacją

Post autor: amiga »

Dziękuję za pomoc .. i oddzielnie dziękuję Piwo, ponieważ to on mi wszystko zrobił bezintersownie za co jetem niezmiernie wdzięczna :* .. problem rozwiązany dziękuję
ps matpol..nie dałabym rady sama, na czas obecny nie dałabym rady
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Po aktualizacji problem z grupmami i reutacją

Post autor: DeaDriam »

wycofuje wszystko co napisałem,bo widze ze kolega @svang ma nie wyparzony ozorek
i z igły zrobił widły,Sorru @amiga,nie sądziłem ze ktoś z tego zrobi taka afera


powód edycji powyżej.....Osoba zainteresowana przeczytał i to wystarczy
Ostatnio zmieniony 13 sty 2012, 18:19:04 przez DeaDriam, łącznie zmieniany 1 raz.
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
Awatar użytkownika
svang
Posty: 204
Rejestracja: 18 gru 2011, 07:06:53
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Re: Po aktualizacji problem z grupmami i reutacją

Post autor: svang »

Dobrze powiedziane @Matpol
Admini stron???? to jest tragikomiczne to są pijawki jak na torrentach!
rozwijające sie strony,a admin nie zna podstaw i utrzymuje je cudzym kosztem
Potem przenosi na płatny hosting i udaje co nie potrafi i jeszcze odsprzeda,załosne i nic więcej.
Wy tu sie pocicie a jeden z drugim giercuje na necie i czeka az za niego wszystko rozwiąża.
Zainstaluj mi to ,albo tamto,zrób mi tak ,normalnie brak słów na takie wyczyny.
Zakłada forum i zapodaje Szukam moderatora i admina buahahaha tego to kompletnie nie idzie rozkminić,ale sie tłumaczy ze to dzieciak i chce porządzić he he he,ale jak wspomniałem i Ty Matpol,rozwijające sie forum istniejące od dawna a admin nie zna jego podstaw,tylko jak coś sie stanie to zeruje na pomocy innych bo np nie ma czasu bo dziecko małe płacze,albo obiad gotuje lub j.w giercuje na necie na kurniku :lol:
Omijać szerokim łukiem takie pomoce i takie fora.
Jest tu taka jedna co lata z hostingu na hosting i ciągle nawija aby jej przenieść forum
raz na xxa.pl a potem spowrotem i znów spowrotem to dopiero cuda :lol:

Za dużo tu tego samego i wiecej polecać piwinno sie do wyszukiwarki,bo tu postów i odpowiedzi taki samych jest,że encyklopedie można stworzyć E-BOKA co i jak obsługiwać.
Tyle ze jak np @amiga to nie ma czasu poszukać,a jak widze ma forum myBB powiedzieli jej co i jak,jak i w tych postach jest podane,Nie umiesz? to sie ucz metoda prób i błędów jeden z drugim robiąc backup zawczasu
Szkoda słów na pijawki,sepy i leni i tym podobnych adminów "Wielkich stron"
(nie dotyczy tych ludzi co zaczynają i potrafią sobie pomóc i znają słowo szukam i chcą sie nauczyć bo mają poczucie własnej wartości)
Nie dyskutuj z debilkami w necie,wpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu,a potem pokonają doświadczeniem!
amiga
Posty: 28
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:18:12
Strona na CBA.pl: http://www.cafewoman.cba.pl/
Płeć: Kobieta
User Agent: Firefox Windows 1680x1050
Kontakt:

Re: Po aktualizacji problem z grupmami i reutacją

Post autor: amiga »

Nigdy nie miałam styczności z panelem phpMyadmin .. to moje pierwsze doświadczenia pod tym względem, do tej pory byłam w panelu przema, nie byłam nigdy na takim serwerze.. spodobał mi się skrypt MyBB i tylko dlatego przeszłam, pomimo że mogłam wejść na bezpłatne MyBB ale na bezpłatnym nie mam wglądu do min. ftp itd, nie mogę modyfikować nic, mam tylko ACP i forum, które albo będzie albo zniknie bo np. właściciel zlikwiduje serwer na którym udostępnia fora, raz już tak miałam i, straciłam całe forum...

co prawda cba.pl też jest bezpłatne ale jednak inne...... powolutku aż do skutku, inne osoby od lat wchodzą na takie serwery lub na płatne i multum osób nie zna się na postawieniu forum nie mówiąc o umiejętnościach obsługi phpMyadmin, płacą i wymagają nie dążąc do tego aby się samemu nauczyć... mnie nie stać na to aby za wszystko płacić dlatego też proszę, poza tym jestem otwarta na pomoc, i jeśli ktoś może mnie pokierować to mogę się nauczyć, ale potrzebuję pomocy w nakierowaniu mnie, łopatologicznej pomocy ponieważ jestem wzrokowiec i bywa tak, że czytając nie wszystko mogę zrozumieć, muszę to widzieć i jakaś osoba musi mnie poprowadzić za rękę ..

piwo zrobił mi bezinteresownie, ale......... jeśli bym nie miała tego zrobionego to bym tu i na supporcie drążyła temat, pytała o najdrobniejsze szczegóły bo kliknąć bez upewnienie się że, robi się prawidłowo każdy może i albo będzie ok albo wielkie bum .. może nadmienię jeszcze jedną ważną rzecz, nie każdy chce na supporcie lub gdziekolwiek użerać się z jakąś osobą bawiąc się z nią w szkołę, ludzie pomagają i owszem, napiszą co i jak i puszczają na szeroką wodę, na supporcie do teraz nie mam odpowiedzi, dalszego pokierowania mnie jak to zrobić ............

swojego czasu też miałam problem i weszłam na pewne forum webmasterskie, zero odpowiedzi pomocy w przeciągu 3 dni..bywa i tak, znam ten ból, sama szukałam i znalazłam lecz nadal miałam pytania, dopiero znajomy pomógł i wytłumaczył do końca, zrobiłam sama w ACP chodziło o meta tagi i wstawienie kodów ... daleka jestem aby wykorzystywać kogokolwiek.. proszę aby uzyskać pomoc, nie liczę na gotowiznę.. jeśli ktoś pomoże ot tak to jestem wdzięczna co nie oznacza że, nadal i bez sprzecznie chcę pozostać laikiem...staram się robić sama, wchodząc w ACP sama konfigurowałam, i czytałam co z czym się je, grafikę typu loga, itd robię sama, to co mogę na czas obecny wykonuję sama...

więcej tutaj nie poproszę o nic bo słowa min. pijawka są skierowane do mnie.. :(
NIE JESTEM PIJAWKĄ nie ja dziękuję za miłe i pouczające ad persona
Awatar użytkownika
svang
Posty: 204
Rejestracja: 18 gru 2011, 07:06:53
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Re: Po aktualizacji problem z grupmami i reutacją

Post autor: svang »

amiga pisze: jeśli bym nie miała tego zrobionego to bym tu i na supporcie drążyła temat, pytała o najdrobniejsze szczegóły bo kliknąć bez upewnienie się że, robi się prawidłowo każdy może i albo będzie ok albo wielkie bum ..
i o to chodzi
dostałabyś instrukcje
wykonała backup i sama robiła aż byś sie nauczyła,więc kłamiesz pisząc ze jesteś otwarta na nauke!!!! :!: :lol:
amiga pisze: hasło jakie mam nie pasuje do phpdmin
głupiego tego nie chciało ci sie poszukac
w http://cba.pl/forum/search.php lub w faq :lol: Tylko @Matpol cie poinformował,więc daruj sobie łaskawie swój zal i płakunianie oraz mydlenie oczu życzliwym ludziom
amiga pisze: swojego czasu też miałam problem i weszłam na pewne forum webmasterskie, zero odpowiedzi pomocy w przeciągu 3 dni
forum do forum nie równe.
Miłaś wyklarowane co i jak,nawet na myBB jakbyś ponownie sie zapytała to otrzymałabyś instrukcje,a zresztą dyskusja z takimi jak Ty i podobnymi nie ma sensu.
Każde z was liczy tylko na drapane,na tym forum pomoc jest świetna,
tylko "Pijawki tego nie czują,bo ssą same i kazde tłumaczenie to ich krwista obrona"

Jestem tu krótko,ale potrafie czytać jak i na myBB,na którym jestem od lat!
Nie dyskutuj z debilkami w necie,wpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu,a potem pokonają doświadczeniem!
amiga
Posty: 28
Rejestracja: 25 gru 2011, 19:18:12
Strona na CBA.pl: http://www.cafewoman.cba.pl/
Płeć: Kobieta
User Agent: Firefox Windows 1680x1050
Kontakt:

Re: Po aktualizacji problem z grupmami i reutacją

Post autor: amiga »

svang pisze: i o to chodzi
dostałabyś instrukcje
wykonała backup i sama robiła aż byś sie nauczyła,więc kłamiesz pisząc ze jesteś otwarta na nauke!!!! :!: :lol:
Nie uwłaczaj nikomu i nie wyśmiewaj się jeśli nie znasz konkretów, zanim wyzwiesz kogoś i skrytykujesz zrób STOP nie klikaj tak szybko enter bo możesz swoimi słowami skrzywdzić, słowa budują ale i ranią, niszczą coś w drugim człowieku..

miałam dzisiaj dalej pociągnąć ten temat, i z waszą pomocą zrobić sama, rano wchodząc na swoje forum odebrałam priv, tak się składa że, piwo od pewnego czasu zna hasła do mojego ftp, sgl, itd ponieważ przeniósł moje forum z trefnego serwera friko na którym miałam bezustannie problemy dlatego przeszłam tu na cba.pl z nadzieją stabilizacji i, jak do tej pory nie zawiodłam się...

tak więc odbierając rano priv u siebie otrzymałam od piwo informację o zrobieniu rang,... gdybym była taka jak mnie określiłeś w swoich postach oraz wyzwałeś nie napisałabym tutaj żadnego tematu ani na supporcie, po prostu napisałabym emaila do piwo... przeczytał tutaj mój post i, zrobił sam, za co dziękowałam w temacie .............

Tak więc nie jestem KŁAMCZUCHĄ nie jestem PIJAWKĄ .. nie wyzywaj nikogo jeśli nie wiesz na pewno, jeśli nie znasz szczegółów... i wiesz co? tak się mówi, więc ja ci teraz powiem...żyj tak aby nikt przez ciebie z boku nie płakał.. tyle w temacie.. proszę administrację o zamknięcie wątku.
Dziękuję
Awatar użytkownika
svang
Posty: 204
Rejestracja: 18 gru 2011, 07:06:53
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Re: Po aktualizacji problem z grupmami i reutacją

Post autor: svang »

ty jesteś poprostu żałosna w tych swoich ze tak je nazwe wypocinach
dobrze ze byłem się wysikać,bo ze śmiechu zlałbym sie w spodnie
amiga pisze: miałam dzisiaj dalej pociągnąć ten temat, i z waszą pomocą zrobić sama
http://www.bobasy.pl/ im to powiedz :lol:

:lol: żałosne
Nie dyskutuj z debilkami w necie,wpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu,a potem pokonają doświadczeniem!
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Po aktualizacji problem z grupmami i reutacją

Post autor: DeaDriam »

wycofuje wszystko co napisałem powyżej ,bo widze ze kolega @svang ma nie wyparzony ozorek i robi tu zamieszanie bezpodstawne i bezzasadne...(daruj sobie kolego bo napytasz sobie bana )
i z igły zrobił widły,Sorry @amiga,nie sądziłem ze ktoś z tego zrobi taka afera,ale widać nie wszyscy dojrzali do tego aby zrozumieć co miałem na myśli pisząc powyżej kilka słow do Ciebie

@amiga masz racje po części...,ale to nie istotne,rozumiem Cie co masz na myśli...

Ignoruj bzdetne prowokacje to najzdrowsze wyjście :)


Powodzenia i nie wachaj sie prosić o pomoc,od tego jest to forum!
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
Awatar użytkownika
fuma
Przyjaciel CBA
Posty: 11168
Rejestracja: 01 sie 2005, 14:57:56
Lokalizacja: z jajka niespodzianki :P
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Po aktualizacji problem z grupmami i reutacją

Post autor: fuma »

svang ban na dwa tygodnie, bo widze, ze masz problemy ze soba. Uspokoisz sie i bedziesz mogl na nowo zaistniec na tym forum.
ODPOWIEDZ