Reklamy AdWords

Wszystko o pozycjonowaniu stron w polskich i zagranicznych wyszukiwarkach, o robotach, katalogach, meta tagach itp. etc. Czyli jak zwiększyć oglądalność swojej strony.
krisek7
Posty: 9
Rejestracja: 03 lut 2017, 10:36:45
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1680x1050

Reklamy AdWords

Post autor: krisek7 »

hej, chciałem sobie trochę poprobować adwordsów, ale przeczytałem, że się płaci za każde klikniecie w reklamę? czyli moja konkurencja może sobie klikać i klikać, a ja potem dostanę rachunek jak stąd do Chin? Trochę dziwnie to działa…
duwdewan
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2015, 16:29:40
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1680x1050

Reklamy AdWords

Post autor: duwdewan »

To nie do końca tak działa - owszem, płacisz za każde kliknięcie w reklamę Adwords, ale najpierw ustalasz maksymalny budzet, a jak sie on juz skończy, to twoja reklama po prostu przestanie się wyświetlać
samolub91
Posty: 33
Rejestracja: 15 sty 2017, 05:36:16
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Android 320x570

Reklamy AdWords

Post autor: samolub91 »

Pewnie możesz zareklamować jakąś tam dziwną ilosc klikniec nagla i anuluja recznie o ile system tego nie wylapie wcześniej.

Wogole śmieszne pieniądze te reklamy kosztuja, już nie mówiąc że bez klikania reklamuje się markę i zawsze coś tam zostaje w głowie.

To są śmieszne pieniądze jakie adwords i adkontekst jeszcze placi. A klikane reklamy powinny być też bonifikowane ilością wyświetleń jesli jest logo, nazwa marki.

Płace idą w górę wiec placenie za klik 8-30 gr to śmieszne stawki. Ten rynek jest zdecydowanie niedowartosciowany nadal... ale może tak musi byc by mogły się najpierw firmy to obsługujące rozwinąć i przyciągnąć reklamodawcow. Ale to są smieszne pieniądze... można darmo sobie cwierc darmo reklamować narazie wszystko.

To jest przyszłość reklamy, zobaczcie ile się płaci w TV usredniajac na odbiorcę, a zobaczcie ile placi się za 1000 osób widziacych reklame (utrwalenie marki, pokazanie się) plus 3 zainteresowanych kupnem (klikaczy)

To są smieszne pieniądze w czasach kiedy polowa osob do 35 roku życia nie posiada odbiornika TV. Na mojego bloga wchodzilo swego czasu 3.5 tys osób dziennie i 30-80 gr dostawalem.

Dlatego wolę poczekać na dobre stawki i nie zasmiecac forum czy bloga odstraszajac czytelnikow za kilka groszy. Trzymam jedynie reklame w ramach testów obserwujac rynek.

Nie mam pretensji do firm które muszą zrobić projekty, zatrudnić ludzi i pobieraja 50% zysku, ale raczej do reklamodawcow którzy uważają że to wszystko za darmo za kilka miedziakow zrobią reklame a potem nie jeden klijent kupuje sugeruje się przy kupnie auta za 50 tys. Pozatym setek internautow nie przyciaga się byle czym. Więc ja wolę się zająć swoją robotą i poczekać na lepsze czasy.

I wolę jednak rodzimy biznes popierac, przynajmniej jest konkurencja.
SupremumSEO
Posty: 25
Rejestracja: 23 lip 2015, 12:46:36
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Reklamy AdWords

Post autor: SupremumSEO »

Tak jak piszą moi poprzednicy - nie ma co się obawiać, że zapłacimy za kampanię AdWords więcej niż zamierzaliśmy. Na początku ustalamy budżet, który możemy przeznaczyć na kliknięcia, następnie określamy czas trwania kampanii, np. jeden miesiąc. Wtedy też podana przez nas stawka będzie rozłożona na 30 dni. Nie ma obaw, że konkurencja wyklika cały Twój budżet. Oczywiście, może się zdarzyć, że ktoś, kto nie jest zainteresowany Twoją stroną kliknie w reklamę i nie zostanie na niej długo - wtedy zapłacimy za kliknięcie, które nie przełoży się na konwersję. Jednak w przypadku, gdy nasza reklama jest klikana wiele razy przez tę samą osobę, a Google wykryje, że są to automatyczne lub celowe kliknięcia - ich koszt jest zwracany.
samolub91
Posty: 33
Rejestracja: 15 sty 2017, 05:36:16
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1440x900

Reklamy AdWords

Post autor: samolub91 »

Na adkontekst masz taniej i polska firma.
krisek7
Posty: 9
Rejestracja: 03 lut 2017, 10:36:45
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Reklamy AdWords

Post autor: krisek7 »

dzięki, poczytam sobie też o adkontekst, bo w sumie pierwsze słyszę, ale na razie siedzę w tych adwordsach...no w sumie spoko jest to pomyślane z tym budżetem :) A mam jeszcze pytanie, czyli istnieje jakiś konkretny cennik tych kliknięć?
SupremumSEO
Posty: 25
Rejestracja: 23 lip 2015, 12:46:36
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Reklamy AdWords

Post autor: SupremumSEO »

Google nie ustala konkretnych, stałych cen za kliknięcie w reklamy AdWords. Stawki określane są na zasadzie aukcji między reklamodawcami. Zależą od maksymalnej stawki jaką jesteś w stanie przeznaczyć za jedno kliknięcie w reklamę pod daną frazą oraz od wyniku jakości Twoich reklam. Powinieneś zadbać przede wszystkim o to, żeby treści reklam były spójne ze słowami kluczowymi oraz stroną docelową, na którą kieruje reklama.
Cena zwykle wynosi od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych. W przypadku, gdy dysponujemy małym budżetem, warto zlecić prowadzenie kampanii specjaliście AdWords, który posiada doświadczenie oraz jest na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technologicznymi. Specjalista będzie umiał ustawić reklamę pod konkretną grupę odbiorców, a w razie niepowodzenia odpowiednio ją zoptymalizować. Więcej na temat prowadzenia kampanii AdWords możesz przeczytać na naszym blogu https://supremumseo.pl/dlaczego-warto-s ... e-adwords/. Zapraszam Cię także do kontaktu, jeśli masz jeszcze jakieś pytania :)
Awatar użytkownika
designcart
Posty: 13
Rejestracja: 30 maja 2017, 16:03:47
Lokalizacja: Gubin
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Chrome Windows 1920x1080
Kontakt:

Reklamy AdWords

Post autor: designcart »

samolub91 pisze: 8-30 gr to śmieszne stawki
Gdzie takie stawki są? Chyba na frazach gdzie nikt niczego nie szuka.
https://www.designcart.pl sklepy internetowe
samolub91
Posty: 33
Rejestracja: 15 sty 2017, 05:36:16
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Android 320x570

Reklamy AdWords

Post autor: samolub91 »

Jakie frazy jakie szukanie co to ma do rzeczy.
Stawki takie są na adkontekst jakbys przeczytał dokladnie bys wiedzial. Reklamy z powaznymi markami samochodow to 20-30 gr za klika. Na Adkontekst jest pewnie dwa razy więcej, ale wypłaty od 300 zł, zawsze można się czegoś doczepic i czesto ludzie albo nie dochodza do kwoty albo w odpowiednim czasie anuluja część kasy. Być może czasem slusznie. Nie chce analizowac czy lepszy adsense czy adkontekst, po prostu pieniadze placone przez reklamodawcow reklamodawcom i obu firmom są smieszne w porownaniu do promocji.

To że ktoś nie klika nie znaczy że na jednego klikacza nie ma stu innych osob które dostrzegly marke, logo, reklamy SSP tez niedoszacowane. Narazie rynek jest wschodzacy i umowmy się to jest pol darmo... za kilka stow mozna podniesc zyski o mln złotych w przypadku duzych korpo, a mniejsze firmy typu sklep internetowy też moga się wypromowac, zyskac klijenta.

Potrzeba 50 tys klikniec by samochod klasy sredniej się uzbieral. 50 tys klikniec to kilka tys klijentow posrednio i kilkaset bezposrednio gdzie kazdy wyklada ogromne pieniadze w salonie. 50 tys klikniec to kolejne 50 mln wyswietlen utrwalenie marki, rowniez reklama.

O czym mamy gadac, bycie reklamodawca to biznes gdzie za kilka złotych mozna sobie cwierc darmo nabijac klijentow, marke itd. Sam stwierdzilem że zamiast byc wydawca zarabiajac grosze na niedoszacowanym rynku moge za kilka złotych zainwestowanych zarobic kilka tysiecy. To czysty zysk i rynek to zmieni, do tego czasu wole reklamowac niż dawac reklame. Tyle
jakelka
Posty: 2
Rejestracja: 02 cze 2017, 14:57:27
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Reklamy AdWords

Post autor: jakelka »

Dokładnie tak jak piszą inni. Najpierw ustalasz dzienny limit jaki możesz przeznaczyć na taka kampanię reklamową i nie wyjdziesz poza to :) Wydatki masz jak najbardziej pod kontrolą. Ja od jakiegoś czasu prowadzę taką kampanię produktową oraz remarketing dynamiczny Google z AdWordsgroup.pl dla mojego sklepu internetowego ponieważ dzięki temu cały czas poszerza się grono odbiorców oraz klientów w moi sklepie. Wracają do niego nawet osoby, które porzuciły niegdys koszyk z zamówieniem :D
jjusti18
Posty: 9
Rejestracja: 26 maja 2017, 14:53:43
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1366x768

Reklamy AdWords

Post autor: jjusti18 »

A zmieniając nie co temat. Wybiera się jutro ktoś na Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2017? To już jutro, ale się cieszę.
maranka
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2017, 17:08:04
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1536x864

Reklamy AdWords

Post autor: maranka »

Oczywiście, że każdy chciałby, by kliknięcie w link, nie skończyło się na wejściu na stronę, lecz na sfinalizowaniu transakcji. Jendnak nie jest to takie proste. Można jednak sprawić, że grono kupujących się poszerzy, a martwych klików będzie mniej. Przeczytaj artykuł na ten temat: http://websem.pl/przeksztalc-klikniecia ... -juz-dzis/, bo dowiesz się ciekawych rzeczy, które na pewno się przydadzą. Google oferuje wiele narzędzi, które można w tym celu wykorzystać.
Awatar użytkownika
debeef
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2018, 00:22:02
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

Reklamy AdWords

Post autor: debeef »

A może takie długopisy reklamowe będą lepszym rozwiązaniem? Według mnie jak najbardziej warto sobie to dokładnie przemyśleć ;)
Dajemy schronienie aniołowi w nas samych. Musimy być stróżem tego anioła.
tobiaszr
Posty: 21
Rejestracja: 15 lis 2016, 18:31:09
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Reklamy AdWords

Post autor: tobiaszr »

debeef pisze: ordsów, ale przeczytałem, że się płaci za każde klikniecie w reklamę? czyli moja konkurencja może sobie klikać i klikać, a ja potem dostanę rachunek jak stąd do Chin? Trochę dziwnie to działa…
Tak SEO się nie robi :) Tylko patrzeć kiedy stronka dostanie filtr.
ewelina546
Posty: 8
Rejestracja: 11 mar 2014, 13:38:48
Strona na CBA.pl: CBA.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1080

Reklamy AdWords

Post autor: ewelina546 »

Mi reklamy adwords prowadzi firma https://www.grupafaro.pl/ z Wrocławia i jak do tej pory jest to bardzo skuteczne, widzę wejścia i co za tym idzie większe zainteresowanie produktami w moim sklepie. Także jak dla mnie warto w to zainwestować.
ODPOWIEDZ