optymalizacja.. cos nowego?? pomocy

Wszystko o pozycjonowaniu stron w polskich i zagranicznych wyszukiwarkach, o robotach, katalogach, meta tagach itp. etc. Czyli jak zwiększyć oglądalność swojej strony.
pleh
Posty: 1
Rejestracja: 07 lip 2007, 12:53:52
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x800

optymalizacja.. cos nowego?? pomocy

Post autor: pleh »

Jak najlepiej zoptymalizować stronę internetową? Jakie narzędzia użyć?

Cel: Zwiększenie zysków z serwisu WWW!

Można wydzielić optymalizację serwisu na kilka kategorii:
1. Optymalizację treści pod użytkownika,
2. Optymalizację co do funkcjonalności serwisu,
3. Optymalizację strony co do wypozycjonowania w wyszukiwarkach,
4. Optymalizację kodu html aby strona szybko działała,
5. Optymalizację pod względem zgodności ze standardami np. W3C,
6. Inne.. jakie? (dajcie własne propozycję)

Co do punktu: 1 to moją propozycją jest zastosowanie statystyk
internetowych: http://www.trendsmap.com

Funkcjonalność poprawia też użycie też trendsmap.com (mapa kliknięć na
oryginalnej stronie pokazuje statystyki 'czarno na białym) :)

Proszę o wasze odpowiedzi na pozostałe punkty i propozycje innych
rodzajów optymalizacji..

Pozdrawiam,
pleh
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Gromed »

pleh nie wiem jak inni, ale moim skromnym zdaniem te 6 punktów to tak naprawdę powinien być jeden; gdyż tylko w ten sposób można zrobić dobrą stronę/serwis [przy dużych portalach sprawa wygląda inaczej]
Lukaszszsz
Posty: 573
Rejestracja: 27 lip 2005, 13:01:59
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1024x768
Kontakt:

Post autor: Lukaszszsz »

Wystarczy punkt 5, jeśli strona jest zgodna ze standardami oraz napisana z głową (jak najmniej zbędnego kodu) wtedy wszystkie pozostałe punkty są spełnione. A co do narzędzi jakich można użyć do optymalizacji, polecam notatnik. Na pewno nie wrzuci syfiastego kodu bez naszej wiedzy :wink:

A co do zwiększania zysków na stronie musisz umieścić na necie dużo linków do niej. Bez tego nawet zoptymalizowana ma małą szansę na wybicie się gdziekolwiek.
Awatar użytkownika
Slusarz
Posty: 321
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:00:46
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: Slusarz »

A co do zwiększania zysków na stronie musisz umieścić na necie dużo linków do niej. Bez tego nawet zoptymalizowana ma małą szansę na wybicie się gdziekolwiek.
Lukaszszsz, Teraz Google chce to podobno zmienić, zobaczymy co będzie z ich wyszukiwaniem
Wystarczy punkt 5, jeśli strona jest zgodna ze standardami oraz napisana z głową (jak najmniej zbędnego kodu) wtedy wszystkie pozostałe punkty są spełnione. A co do narzędzi jakich można użyć do optymalizacji, polecam notatnik. Na pewno nie wrzuci syfiastego kodu bez naszej wiedzy Wink
Jeżeli tylko punkt 5 + 'głowa' to i tak pod badzIEwiem może nie działać...
Ja bym wziął jakiś inny tekstowy edytor dla html, JS, CSS i PHP, bo notatnik się czasem przestawia i wszystko rozwala... A takie edytory też nie zasyfią kodu, a wręcz wytykają czasem błędy.
Lukaszszsz
Posty: 573
Rejestracja: 27 lip 2005, 13:01:59
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1024x768
Kontakt:

Post autor: Lukaszszsz »

Slusarz pisze:Ja bym wziął jakiś inny tekstowy edytor dla html, JS, CSS i PHP, bo notatnik się czasem przestawia i wszystko rozwala...
Nie chodziło mi akurat o windowsowy notatnik :D Ja używam linuksowego gedita. Nic nie rozwala, koloruje składnię i obsługuje wszelkie kodowania.

A błędy wyłapuję na validatorze, albo ustawiam content-type na application/xml+html i przeglądarka sama mi je sprawdza.

Pisząc notatnik, miałem na celu pokazać, że nie trzeba jakichś zmyślnych programów by stworzyć coś dobrego. A edytor to kwestia gustu, komu na czym wygodniej, tego powinien używać ;)

Slusarz pisze:Jeżeli tylko punkt 5 + 'głowa' to i tak pod badzIEwiem może nie działać...
to akurat niestety prawda, ale dla IE tworzy się osobny css <!--[if IE]><link rel="stylesheet" href="styl.css" /><![endif]--> i googleboot tego sobie raczej nie odczyta uznając za komentarz zwykły. Nawojować się trzeba żeby to działało pod IE jak należy, ale zawsze da radę (nie miałem jeszcze przypadku żeby nie dało).
Awatar użytkownika
Ihman
Przyjaciel CBA
Posty: 713
Rejestracja: 03 gru 2005, 18:33:07
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Ihman »

Lukaszszsz jak nie wiesz nie pisz. Jak nie sprawdzałeś nie pisz. Jak się uczysz nie pisz.

Wiesz ile firmy płacą innym firmom, aby te przeprowadziły audyt co do funkcjonalności i użyteczności serwisu!
Czyli pkt. 1 i 2 już są bardzo ważne i nie osiąga się to przez utrzymywanie standardów!

pkt. 3 jest źle sformułowany, optymalizacja strony pod wyszukiwarki, tak aby serwis sam siebie pozycjonował i aby pozycjonowanie było łatwiejsze. Czyli po prostu zabawa w SEO

Ad. 4 więcej zyska się przez optymalizację grafiki, kod tak na prawdę nie waży i jeszcze istnieje php, xhtml css ;) nie tylko html.

Ad. 5 tak na prawdę nikt nie udowodnił, czy strona zgodna ze standardami W3C jest łatwiejsza w wypozycjonowaniu. Tak samo nikt nie mówił, że te standardy pomagają w zwiększeniu użyteczności i funkcjonalności strony. Jedynie mają one na celu zniwelowanie różnic w wyświetlaniu kodu w przeglądarkach i co najważniejsze robią to skutecznie. Patrz nowy IE

+6 przeprowadzenie jak najszerzej zakrojonego testu na użyteczność i funkcjonalność serwisu.

+7 tworzenie większej ilości treści, pozycjonowanie i reklama wśród ludzi do których skierowany jest serwis.

:)
www.e-coach.pl i wszystko jasne :)
mlody007
Przyjaciel CBA
Posty: 826
Rejestracja: 21 maja 2006, 16:38:11
Lokalizacja: Oka
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Post autor: mlody007 »

w kodzie tej strony to mi sie nie podoba

Kod: Zaznacz cały

<meta name="Keywords" content="zzprogs,trendsmap zzprogs,trendsmap,trends map,statystyki www,statystyki,statystyka,stat4u,pbi,megapanel,megapanel gemius,matematyka,licznik stron,gemius,stats,stat,liczniki,licznik,darmo,test,strona,www,serwis,it,p2p,avimedia,novem,zz progs,statystyki internetowe,profesjonalne statystyki,mystat,zaawansowane statystyki dla webmasterów,stat24,profesjonalne statystyki odwiedzin, bezpłatne liczniki,statystyki stron,darmowe statystyki,freestat,statystyki stron www,geostat,ststystyki www,geolokalizacja,professional,free web statiscics,webstat,zliczanie wizyt,analizy internetowe,easystat,pozycjonowanie stron" > 
nie sądzicie że za duzo jest słów kluczowych ?
czytałem ze google wcale nie bierze pod uwagę tych znaczników jak jest na prawdę to nie wiem za cienki jestem
kiedyś taka metoda na wrzucenie tysięcy słów kluczowych to byłą dobra metoda teraz juz nie i jeszcze nawet nie są one oddzielone dobrze przecinkami tylko tak wrzucone aby wrzucić
aby się wybić w google trzeba mieć najwiecej słów kluczowych na stronie i w tytule najlepiej ze dwa trzy słowa tak szybciej idzie do góry w rankingu przynajmniej ja tak miałem
Lukaszszsz
Posty: 573
Rejestracja: 27 lip 2005, 13:01:59
Lokalizacja: Łódź
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1024x768
Kontakt:

Post autor: Lukaszszsz »

Ihman pisze:Lukaszszsz jak nie wiesz nie pisz. Jak nie sprawdzałeś nie pisz. Jak się uczysz nie pisz.
Fakt nie doczytałem, że celem jest zwiększenie zarobków serwisu. Sądziłem, ze chodzi wyłącznie o pozycjonowanie. Moje przeoczenie.
ODPOWIEDZ