One-page - tak czy nie?

Wszystko o pozycjonowaniu stron w polskich i zagranicznych wyszukiwarkach, o robotach, katalogach, meta tagach itp. etc. Czyli jak zwiększyć oglądalność swojej strony.
machus
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2017, 09:11:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

One-page - tak czy nie?

Post autor: machus »

Opracowuje własnie pomysł na strone internetową mojego przedsiebiorstwa no i troche o tym czytam bo sam programistą nie jestem ale lubie wiedizeć co i jak zwłaszcza gdy chodzi o moj biznes. Intryguje mnie układ strony one-page, moim zdaniem to jest najlepsze wyjście bo ten kto wejdzie na strone nie musi sie przeklikiwać przez zakładki. Ale tak czytam opinie i różne sa a zdania podzielone. Co wy o tym myślicie?
gretek
Posty: 4
Rejestracja: 04 lis 2016, 09:08:30
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1680x1050

One-page - tak czy nie?

Post autor: gretek »

co prawda nie jestem włascicielem żadnej strony ale z punktu widzenia użytkownika lubie one-page i jestem za! sa przeważnie prostsze w nawigacji, wystarczy scrolowac i znajdziesz czego szukasz bez głowienia sie w której zakładce to znajde. adla tych co nie lubią scrolowania zawsze można zrobic u góry menu z przekierowaniem do konkretnej sekcji, jak dla mnie mega rozwiązanie
krisek7
Posty: 9
Rejestracja: 03 lut 2017, 10:36:45
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1680x1050

One-page - tak czy nie?

Post autor: krisek7 »

patrząc od strony programisty dużo mniej roboty wiec spoko ale nie wiem czy czasem nie ciężej sie taką pozycjonuje, nie jestem znawcą ale mamy w firmie dział seo i słyszałem takie głosy
SupremumSEO
Posty: 25
Rejestracja: 23 lip 2015, 12:46:36
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1680x1050

One-page - tak czy nie?

Post autor: SupremumSEO »

Mimo rosnącej popularności stron typu one-page, rzeczywiście wiążą się one z pewnymi utrudnieniami w zakresie optymalizacji i pozycjonowania. Nie piszesz, czy jesteś zainteresowany pozycjonowaniem strony, ale jeśli tak, trzeba będzie wziąć pod uwagę kilka dodatkowych czynników. Słabością takiej witryny na pewno jest konieczność ograniczenia treści, ale jeżeli ma ona przede wszystkim prezentować produkt lub usługę, nie będzie to problemem.
alczi
Posty: 6
Rejestracja: 24 lis 2015, 11:18:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1680x1050

One-page - tak czy nie?

Post autor: alczi »

moim skromnym zdaniem one-page nadają sie dla tych którzy wiedza że ich strone cześciej odwiedza sie z urządzen moblinych poniewaz zużywają zwyczajnie mniej transferu, no i oczywiscie dla tych co mają raczej mało tekstów, bo jak są artykuły, blogi i inne rzeczy no to już trudno na jednej stronie to zamknąć a jak sie próbuje to tylko gorzej wychodzi
SupremumSEO
Posty: 25
Rejestracja: 23 lip 2015, 12:46:36
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1680x1050

One-page - tak czy nie?

Post autor: SupremumSEO »

To prawda, w przypadku one-page zdecydowanie łatwiej o responsywność. Im prostsza struktura witryny, tym łatwiej po niej nawigować. W kwestii blogów czy innych dodatkowych treści, na których nam zależy, można skorzystać z rozwiązania w postaci stron hybrydowych - stworzyć stronę typu one-page i umieścić na niej odnośniki odsyłające do zewnętrznego bloga albo kanału youtube czy profilu w mediach społecznościowych.
machus
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2017, 09:11:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1680x1050

One-page - tak czy nie?

Post autor: machus »

Dzięki za odzew, wszytskie informacje napewno mi sie przydadzą. Mam jeszcze pytanie o pozycjonowanie- gdybym jednak chciał to co to za czynniki trzeba wziąć pod uwage? Znowu nie moja działka ale chciałbym wiedzieć ;]
SupremumSEO
Posty: 25
Rejestracja: 23 lip 2015, 12:46:36
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1680x1050

One-page - tak czy nie?

Post autor: SupremumSEO »

Z zasady jedno słowo kluczowe pozycjonuje się na nie więcej niż jedną zakładkę. W przypadku gdy zakładek brak, liczba słów kluczowych pozostaje mocno ograniczona. Aby nieco ułatwić sobie zadanie, można podzielić stronę na sekcje - była już o tym mowa powyżej - nadać im unikalne urle i każdą z osobna zgłosić do indeksacji. Oprócz tego, w związku z ograniczoną ilością treści na stronie, trudniej o ich aktualizację. Jeżeli mimo wszystko zdecydujesz się na stronę one-page i wybierzesz dobrą agencję pozycjonującą, z pewnością zrobią wszystko, żeby jak najlepiej zoptymalizować Twoją witrynę. Gdybyś potrzebował pomocy, zapraszamy do Supremum SEO: info@supremumseo.pl :)
parkowiec
Posty: 107
Rejestracja: 19 paź 2022, 10:11:48
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1536x960

One-page - tak czy nie?

Post autor: parkowiec »

Na boga, ale czemu one page - przecież pod seo to strzał w kolano. One Page moze być dobry jak będziesz generował ruch z innych źródeł (social / paid). UX też moze być niekorzystny dla OP (chyba, że będzie rozsądnie zaprojektowana).
ale do meritum - jeśli rzeczywiście musi być OP, tp bym pewnie zasugerował H1 dla każdej istotnej sekcji, bo obecnie H1 też wpływają na Title. Nie łudziłbym się jednak, że osiągniesz cuda w seo (chyba, że działasz w mega niszowej branży)
https://internetowymarketing.pl/pozycjo ... o/sar_vcqg

Można byłoby też zastanowić się nad zleceniem wykonania audytu seo.
stefanio66
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2024, 14:41:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1467x825

One-page - tak czy nie?

Post autor: stefanio66 »

Można smiało wbic one page w TOPY tyle ze na kilka fraz, dwie pozniej juz kanibalizacja.

Novitech - https://novitech.com.pl/
ODPOWIEDZ