frazy ogólne czy lokalne?

Wszystko o pozycjonowaniu stron w polskich i zagranicznych wyszukiwarkach, o robotach, katalogach, meta tagach itp. etc. Czyli jak zwiększyć oglądalność swojej strony.
kallahoo
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2019, 16:50:06
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1080

frazy ogólne czy lokalne?

Post autor: kallahoo »

Która ścieżka będzie lepsza, jeśli chce się dotrzeć do ludzi z jednego (dużego) miasta i najbliższych okolic???
Tak konkretnie to chodzi mi o Poznań i generalnie Wielkopolskę. Z tego co się dowiadywałem lepszy byłby długi ogon, taki zawierający nieodmienioną nazwę tych miejscowości, które mnie interesują... Pytanie tylko, czy miejscowi faktycznie wpisują miejsce zamieszkania w Google czy mimo wszystko korzystają z fraz ogólnych, licząc na dostosowanie wyników przez geolokalizację?!?
kallahoo
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2019, 16:50:06
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1080

frazy ogólne czy lokalne?

Post autor: kallahoo »

EDIT
Ten pomysł o frazach z nieodmienionym Poznaniem wziąłem z https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/poznan/. Jak dla mnie brzmi to wszystko sensownie, ale zastanawia mnie właśnie stosunkowo mała rola geolokalizacji... PRzecież wyszukiwarka nie powinna mieć problemów z dopasowaniem obszaru do lokalizacji zapytania :idea: :?:
rozmak
Posty: 38
Rejestracja: 22 mar 2019, 13:52:25
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

frazy ogólne czy lokalne?

Post autor: rozmak »

Raczej lokalne, skoro twoją grupą docelową są ludzi z danego regionu.
Awatar użytkownika
endriu888
Obsługa CBA
Posty: 1869
Rejestracja: 23 sty 2012, 21:02:33
Strona na CBA.pl: katalogfirm.c0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

frazy ogólne czy lokalne?

Post autor: endriu888 »

witam

lokalne zalecam.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Awatar użytkownika
majcherek
Posty: 5
Rejestracja: 26 maja 2020, 14:53:48
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Kobieta
User Agent: Firefox Windows 2560x1440

frazy ogólne czy lokalne?

Post autor: majcherek »

Długi ogon to raczej produkty, a nie lokalizacja? Czy ktoś wpisze w Google "laptop dell latitude Poznań"? Wpisze długą nazwę produktową, a lokalizację załatwi wyszukiwarka. Lepiej zadbał o wizytówkę firmy Google i pozycje na mapie (opinie).
Awatar użytkownika
szymonowedyk
Posty: 20
Rejestracja: 24 cze 2020, 11:14:45
Strona na CBA.pl: jaksierozwijac.cba.pl
Lokalizacja: Polska
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1600x900
Kontakt:

frazy ogólne czy lokalne?

Post autor: szymonowedyk »

To zależy od Twojej strony czy Klienta. Czasami lepiej ogólne, a innym razem lokalnie. Jeśli zależy na zdobyciu Klientów w danej okolicy, to bardziej lokalne :)
https://jaksierozwijac.pl to Blog o Pracy zdalnej, Biznesie online, SEO, WordPress i Zarabianiu przez Internet a https://copywriterexpert.pl to Copywriting i Pozycjonowanie stron www na wysokim Poziomie. Zapraszamy!
rozmak
Posty: 38
Rejestracja: 22 mar 2019, 13:52:25
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

frazy ogólne czy lokalne?

Post autor: rozmak »

Dokładnie, choć zaczęłabym i tak od lokalnych. Raczej trudno będzie wybić się na ogólnych frazach, jeśli dopiero zaczynasz wkraczać na rynek lub jeśli wcześniej nie robiłeś nic w kierunku pozycjonowania.
niewidzialna
Posty: 32
Rejestracja: 14 lis 2018, 13:20:54
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

frazy ogólne czy lokalne?

Post autor: niewidzialna »

Na początku na pewno lokalne. W końcu są wyszukiwane przed docelowych klientów plus łatwiej osiągnąć na nie wyższe pozycje.
niki555
Posty: 49
Rejestracja: 09 kwie 2021, 13:09:27
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1920x1080

frazy ogólne czy lokalne?

Post autor: niki555 »

Jeżeli Twoim celem jest dotarcie do lokalnej społeczności to oczywiście, że lokalne
irek33222
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2021, 08:48:23
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

frazy ogólne czy lokalne?

Post autor: irek33222 »

Moim zdaniem dużo osób wejdzie do tego wątku. Ten wątek po prostu jest bardzo ciekawy.
____________________________________________________
glinka zielona w proszku
ODPOWIEDZ