Dynamiczne adresy url a pozycjonowanie

Wszystko o pozycjonowaniu stron w polskich i zagranicznych wyszukiwarkach, o robotach, katalogach, meta tagach itp. etc. Czyli jak zwiększyć oglądalność swojej strony.
Youghtely
Posty: 5
Rejestracja: 17 wrz 2014, 14:38:24
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows
Kontakt:

Dynamiczne adresy url a pozycjonowanie

Post autor: Youghtely »

Witam,

jak maja sie dynamiczne adresy stron w php oparte o id a pozycjonowanie bo niestety mam wrazenie ze jest to problematyczne. Jak np. na onet.pl url do ka\dego artykulu mozna zmienic nie wolno ruszac tylko i wylacznie id (numeru w url) i tak na dobra sprawe sprawia to ze ejst milion url do jednej podstrony. lepiej zrobic z tego przekierowanie na jeden adres czy zostawic taka opcje?
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Dynamiczne adresy url a pozycjonowanie

Post autor: Piotr GRD »

Dopóki nie istnieją nigdzie linki do tych "alternatywnych adresów", które to mogłyby być odnalezione przez wyszukiwarki, nie ma to większego znaczenia.

Jeśli jednak przewidujesz prawdopodobieństwo pojawienia się takich linków, to owszem, możesz zabezpieczyć się czy to przekierowaniem, czy to poprzez ustawienie "link rel canonical".

To drugie będzie szczególnie użyteczne w przypadku, gdy faktycznie istnieje kilka stron o tej samej treści, a np. tylko z różnie posortowaną (dla wygody użytkownika) tą treścią.

Na stronach podanego przez Ciebie jako przykład Onetu znajdziesz właśnie kanoniczne URLe - jednoznaczną informację dla wyszukiwarek, który adres ma być indeksowany.
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
ksocial
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2014, 10:13:34
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: Dynamiczne adresy url a pozycjonowanie

Post autor: ksocial »

Dynamiczne adresy mają wpływ na pozycjonowanie. Oczywiście nie jest to najważniejszy czynnik ale jest brany pod uwagę. Zauważyłem to na swojej stronie http://ksocial.pl/ gdzie przed dynamicznymi adresami byłem na np. 15 pozycji, a po zmianie 10 pozycja. Wszystko zależy oczywiście od branży i konkurencji :D
Grzesiek91
Posty: 4
Rejestracja: 21 lip 2015, 14:12:17
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Re: Dynamiczne adresy url a pozycjonowanie

Post autor: Grzesiek91 »

Lepsze są statyczne adresy z jasną strukturą katalogów.
zippera
Posty: 4
Rejestracja: 06 lip 2015, 13:37:40
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Re: Dynamiczne adresy url a pozycjonowanie

Post autor: zippera »

Dynamiczne WP wyglądają lepiej niż przyjazne łamane. Obecnie już nie mają znacznie w pozycjonowaniu adresy z keyword. Statyczne strony odchodzą w zapomnienie, choć duże serwisy nadal je stosują z racji że ciężko zmienić teraz miliony podstron na coś innego.
polecamspeca
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2016, 10:09:01
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Dynamiczne adresy url a pozycjonowanie

Post autor: polecamspeca »

Adresy powinny być statyczne, czytelne i zawierać pozycjonowane słowo. Np dla zegarki męskie domena.pl/zegarki/meskie
stronytwoichmarzenpl
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2016, 01:34:49
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1600x900

Dynamiczne adresy url a pozycjonowanie

Post autor: stronytwoichmarzenpl »

Ja za to mam inne pytanie i nie chcę tworzyć nowego tematu. Kiedyś na cba.pl była możliwość katalogowania. Był na stronie głównej katalog z nowo założonymi domenami dzisiaj założyłem http://stronytwoichmarzen.c0.pl/ i nie mam gdzie dodać domeny. Gdzie teraz dodaje się nowe domeny?
szaman1234
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2016, 20:13:50
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768
Kontakt:

Dynamiczne adresy url a pozycjonowanie

Post autor: szaman1234 »

Dołączam się do pytania ... Również nie mogę znaleść :/
Awatar użytkownika
smart-tree
Obsługa CBA
Posty: 705
Rejestracja: 09 paź 2015, 20:20:35
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1366x768

Dynamiczne adresy url a pozycjonowanie

Post autor: smart-tree »

Witam.
Niestety, katalog SEO nie jest już prowadzony.
Pozdrawiam,
Mira,
Obsługa CBA
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ