[coppermine] Jak zamieścić w galerii motyw?

Konfiguracja pozostałych skryptów.
Jeshy
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2010, 17:00:25
Strona na CBA.pl: adam-lambert.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x800

[coppermine] Jak zamieścić w galerii motyw?

Post autor: Jeshy »

A więc odrazu uprzedzę, że jestem całkowicie zielona w tych sprawach. Poprałam motyw do galerii, ale nie mam pojęcia gdzie go zamieścić. Bardzo proszę o jak najprostrzą instrukcję :D
Jeshy
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2010, 17:00:25
Strona na CBA.pl: adam-lambert.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x800

Re: [coppermine] Jak zamieścić w galerii motyw?

Post autor: Jeshy »

nie jestem za dobra w angielskim...
jurasek
Posty: 12
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:34:02
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Re: [coppermine] Jak zamieścić w galerii motyw?

Post autor: jurasek »

przetłumacze w skrócie opis:
1. ściągasz te motywy na dysk i wypakowanie do katalogu (z jakichś tam stronek; to juz masz mowisz)
2. krok kolejny to upload skórek na swój server, autor mówi o Coppermine directory, czyli o katalogu publicznym na serverze i tam masz katalog themes i do niego wrzucasz tamten swój folderek nowy
przykładowo:
katalog publiczny/skórki/twój folderek
tak ma wyglądać po dokonaniu (oczywista nazwy będą inne przykładowo katalog publiczny może być public_html itp; skórki oznaczyłem jako themes co dosłownie rozumiemy jako różne i twój folderek to nazwa twojego folderu z motywami)
3. następnie ustawienia według tych screenów :)

tłumaczenie tych słówek co tam ma na dole wyjaśnione
Display Theme list - włączona lista z której użytkownicy forum/portalu wybieraj motywy do użytku
Display "reset" in theme selection - ta opcja dostępna jest dopiero gdy to wyżej masz wyłaczone (enabled) która spowoduje zresetowanie do domyślnych ustawień wszystkich użytkowników z kompozycji twojej (po prostu niweluje ustawienia użytkowników)
Display FAQ - dodaje odsyłacz na twojej stronie głównej do najczęściej zadawanych pytań w związku z twoją kompozycją. To spowoduje łatwiejsze użycie twoich kompozycji, użytkownicy będą chętniej ją wybierać); jeśli chcesz zmienić FAQ to musisz dokonać zmian w /your_coppermine_folder/lang/yourlanguage.php (folder tych kompozycji/język/język.php gdzie język.php jest językiem twojej kompozycji [to ważne]) dokonywaj zmian po lini:
//

------------------------------------------------------------------------- //

// File faq.php

//

------------------------------------------------------------------------- //


Name of your custom link - ta opcja zmusza do umieszczenia/wykonania linku na twojej stronie głównej do twojej kompozycji. Ta opcja jest jedynie do ustawień czy link ten jest widoczny (jeśłi chcesz by link odsyłał na twojej forum musisz zmienić link na Forum [??? mało logiczne to ale no adres podpinasz twojego forum ;) ])
URL of your custom link - to jest gdzie gdzie prawidłowy link do "Twojego linku" powinien być/znajdować gdzie się powinien. Jesli wzieliśmy forum to powinno być coś takiego jak http://yourdomainname.com/forum.

Path to custom header include/Path to custom footer include - ta opcja jest przydatna tylko wtedy gdy chcesz własne nagłówki i stopki do twej galerii. (Note that you should put the relative path to the header/footer files for these options. - nie jestem pewien lecz chyba to powinno brzmieć tak: adnotacja/informacja jaka powinna się znaleźć w paczce/folderze z tymi głowkami/stopkami dla tej opcji)



Przepraszam za liczne błędy językowe, w 100% dokładne też nie jest to co przetłumaczyłem, lecz mam nadzieję że zrozumiesz to co wyklikałem z tego ANG ;)
ODPOWIEDZ