ATutor - problem z instalacją

Konfiguracja pozostałych skryptów.
danio77
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2014, 16:03:48
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

ATutor - problem z instalacją

Post autor: danio77 »

Witam.

Być może niewielu z was, o ile ktokolwiek, miał styczność z czymś takim jak ATutor. Jest to mniej ważąca, również darmowa, konkurencja popularnego Moodle. Gdyby ktoś chciał sprawdzić - atutor.ca. Ale przejdźmy do konkretów. Próbując zainstalować ten skrypt (w najnowszej wersji 2.2.2), przy drugim kroku instalacji po wpisaniu danych logowania do bazy danych, skrypt ten pokazuje mi błąd " Unable to select or create database <tu nazwa bazy danych>". Jestem pewien, że podaję dobre dane, ponieważ logowałem się tymi danymi do bazy danych i wcześniej też instalowałem inne skrypty typu wordpress czy mediawiki. Skrypt sam sprawdza na samym początku instalacji czy hosting spełnia wymagania instalacji, a mi pokazuje że wszystko jest ok. Próbowałem z różnymi wersjami PHP, od 5.3 do 7.0 (7.0 akurat nie obsługuje). Mój znajomy zainstalował z powodzeniem to oprogramowanie na innym darmowym hostingu. Czy ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie problemu? A może cba nie obsługuje w ogóle tego rodzaju oprogramowania? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

P.S. Jeśli to nie ten dział, to bardzo przepraszam :)
Awatar użytkownika
smart-tree
Obsługa CBA
Posty: 705
Rejestracja: 09 paź 2015, 20:20:35
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1366x768

ATutor - problem z instalacją

Post autor: smart-tree »

Witam,
przyczyna leży w tym, że połączenie z bazą danych z zewnątrz jest możliwe tylko dla kont Pro i VIP.
Żeby wykupić plan Pro lub VIP:
1) W panelu użytkownika (http://www.cbahosting.pl/panel/pl) proszę przejść do zakładki Płatności;
2) Proszę wybrać plan Pro lub VIP i wskazać okres hostowania;
3) Niżej na tej samej stronie proszę kliknąć Zamów;
Otworzy się strona przelewy24.pl, na której można dokonać przelewu.
Można też zapłacić przez sms i Paypal.
Korzystanie z planu hostingowego ma dużo zalet - oprócz zwiększenia lub zniesienia niektówych limitów na stronie nie będą wyświetlane reklamy naszego hostingu, zwiększy się pojemność konta i nie tylko. Szczegóły i ceny można znaleźć tutaj: https://www.cbahosting.pl/pl/oferta/hosting .

Pozdrawiam,
Mira,
Obsługa CBA
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
danio77
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2014, 16:03:48
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

ATutor - problem z instalacją

Post autor: danio77 »

Nie rozumiem, jak to z zewnątrz? Skrypt jest wgrany na stronę założoną na cba.
Awatar użytkownika
smart-tree
Obsługa CBA
Posty: 705
Rejestracja: 09 paź 2015, 20:20:35
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1366x768

ATutor - problem z instalacją

Post autor: smart-tree »

Witam,
przepraszam, źle Pana zrozumiałam.
Dodaliśmy Atutor do naszej listy oprogramowania, które można szybko zainstalować z panelu. Proszę sprobować zainstalować go ponownie z panelu i sprawdzić, czy błąd się powtórzy. Jeśli tak, to proszę napisać, jaką nazwę bazy danych i login do bazy danych Pan wpisał podczas instalacji.
Pozdrawiam,
Mira,
Obsługa CBA
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ