Ajax Chat wywala userów

Konfiguracja pozostałych skryptów.
shinsessel
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2015, 22:37:19
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows

Ajax Chat wywala userów

Post autor: shinsessel »

Mam taki problem. Zainstalowałem Ajax Chat z tej strony https://frug.github.io/AJAX-Chat/ pod phpbb3. W skrypcie dodałem kolory kilku dodatkowym grupom i dodałem kilka pokoi, z tym że dostep do pokoi zmodyfikowałem samodzielnie (jeśli będzie potrzeba podam wszystkie modyfikacje).

Mam taki problem - jak zbierze się większa ilość osób - koło 10 - to zaczyna wyrzucać ludzi z czatu, szczególnie z pokoi innych niż public. Częste są błędy 503 i wylogowywania.

Co może być powodem?
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Re: Ajax Chat wywala userów

Post autor: Venite »

shinsessel , korzystałem kiedyś z Ajax Chatu i mogę Ci podać prawdopodobną przyczynę. Każda wiadomość jest zapisywana do bazy MySQL, sam Ajax Chat dość mocno obciąża serwer. Istnieje możliwość, że sewer nie wyrabia zwłaszcza, że dodatkowo posiadasz połączenie z phpBB3.

Możesz spróbować zmniejszyć częstotliwość odświeżania chatu do np. 1000ms (pamiętam, że w pliku konfiguracyjnym było coś takiego).
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
shinsessel
Posty: 6
Rejestracja: 26 cze 2015, 22:37:19
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1366x768

Re: Ajax Chat wywala userów

Post autor: shinsessel »

Chodzi o ten parametr?
// The time in ms between update calls to retrieve new chat messages:
timerRate: 3000,
Sprawdzę na krótszego czasu, ale napisz mi, proszę, czy chodziło Ci o to, czy o inną wartość.
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Mini Windows 341x568

Re: Ajax Chat wywala userów

Post autor: Venite »

shinsessel , tak. Zobaczyłbym zarówno z krótszym jak i z dłuższym interwałem.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ