Strony łamiące regulamin cba zgłaszać TUTAJ

Zgłaszanie problemów dotyczących hostingu CBA.PL (www, ftp, poczta, panel itp.).
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Post autor: juice »

strona matrixeffects.cba.pl została skasowana
Ramidas
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2007, 21:35:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x1024

Post autor: Ramidas »

---------- 21:58 17.10.2007 ----------

http://www.militesdei.cba.pl

Strona narusza moje prawa autorskie.

Może opiszę sytuację od początku:
Stronę wykonałem w całości ja. Był to mój akt dobrej woli dla stowarzyszenia Milites Optimi, z czasów gdy byłem jeszce jego członkiem. Niedługo po zakończeniu prac i oddaniu strony na serwer, w wyniku wewnętrznych konfliktów opuściłem bractwo. Tym samym, zostały mi odebrane możliwości do zarządzania moją własnością intelektualną. Moja osoba została usunięta z działu Członkowie, zaś za Webmastera został wpisany ktoś inny. Godzi to w moje prawa autorskie oraz moralne poczucie sprawiedliwości.

Jedynym dowodem na moją prawdomoność jest obecność mojego nicku i adresu e-mail w sekcji <meta> (w chwili pisania tego posta jeszcze nie zostały usunięte).

W związku z powyższym proszę o intrwencję w tej sprawie. Ze względu na sentyment do pewnej części grupy Milites Optimi jestem skłonny pójść na ustępstwo i zażądać usunięcia jedynie grafiki strony, również wykonanej w całości przeze mnie (za wyjątkiem baneru oraz zdjęć członków) i pozostawić jedynie kod XHTML i CSS.

Pozdrawiam i proszę o interwencję w tej sprawie i w razie wątpliwości kontakt mailowy pod adresem ramidas@gmail.com

---------- 20:41 22.10.2007 ----------

Czy ktokolwiek zamierza się zainteresować moim zgłoszeniem? Czekam już prawie tydzień i brak jakiejkolwiek reakcji. Ani na forum, ani na mail żadnej informacji, mimo że Admin w innych wtkach sie udziela. Jak długo jeszce powinienem czekać? Sprawa jest naprawdę dla mnie istotna.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Post autor: juice »

przykro mi, ale nie do mnie należy interweniowanie w wasze wewnętrzne spory. obecność maila, którego podajesz, w meta tagu niczego nie dowodzi. Przecież mogli od Ciebie to kupić, lub inaczej - mogłeś się zobowiązać że robisz to ZA DARMO dla tej grupy i zrzekasz się praw autorskich.

właścicielem strony jest ten, kto zna hasło do konta na cba i tyle. jak w jakiś jasny i konkretny sposób udowodnisz, że ta strona jest w całości twoja, to ją skasuję, ale póki co, nie mam zamiaru. po prostu nie będe kasował kont, tylko dlatego że ktoś mnie prosi o to, do tego trzeba mieć jakieś porządniejsze dowody.

a moim zdaniem, jeśli zrobiłeś to dla nich za darmo, a potem się z nimi pokłóciłes, to wcale nie znaczy że to jest twoje. Sprawa jest tak błaha, strona dość mała, że żaden sąd się tym nie zajmie, a mi również sięnie chce ganiać innych właścicieli tej strony i robić przesłuchań ;)
Ramidas
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2007, 21:35:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x1024

Post autor: Ramidas »

Konkretniejsze dowody o których mówisz są na forum adiutrix.mojeforum.net w dziale do którego raczej nie dostaniesz dostępu, a i ja już go nie mam.

Twierdzenie że sprawa jest błacha bo żaden sąd się tym nie zajmie jest bez sensu. Od takich rzeczy jesteś właśnie Ty jako administrator serwera! Nie rozumiem stwierdzenia "nie chce mi się". Więc za co Ci płacą?

Gdybym im tą stronę sprzedał byłby dokument zakupu/sprzedaży. A takowych nie ma. Stworzenie dla nich tej strony było gestem dobrej woli, która to w chwili obecnej się skończyła.

Pozatym nie mówię u usunieciu konta a jedynie grafiki z serwera, którą zmaierzam wykorzystać na innej stronie. Nie chcę by w sieci były dwie identycznie wyglądające strone w dodatku obie podpisane moim nickiem.

Powinieneś zadać sobie chociaż tyle trudu by napoisać jakiegoś maila i wyjaśnić cokolwiek, a nie wychodzić z założenia że skoro strona jest mała to można olać i udawać, że problemu nie ma.
vikal
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1024x768

Post autor: vikal »

Ramidas pisze:Nie rozumiem stwierdzenia "nie chce mi się"
Serwer jest only Juica i on moze robic co chce na nim.
Ramidas pisze:. Więc za co Ci płacą?
W tym caly myk, ze nie placa ;)

Zrozum, ze admin cba nie ma obowiazku wtracac sie do waszego konfliktu. On za darmo daje Tobie konto, a Ty wymagasz nie wiadomo czego
Awatar użytkownika
HitcH
Posty: 1530
Rejestracja: 08 paź 2005, 10:01:51
Lokalizacja: Zabrze
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Safari Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: HitcH »

Ramidas pisze:Stworzenie dla nich tej strony było gestem dobrej woli, która to w chwili obecnej się skończyła.
skoro raz wykonałeś to nie możesz tego zabrać. Tak samo jakby ktoś od ciebie kupił jakiś projekt, zapłacił a ty mu po pewnym czasie: Sory stary ale musisz mi to oddać.
To, że nie zapłacili nie znaczy że strona nie jest ich własnością. Wykonałeś, oni wzieli i już.
Ramidas
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2007, 21:35:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x1024

Post autor: Ramidas »

Wykonałem i udostępniłem nie jest równoznaczne z dałem czy sprzedałem.

Dla porównania to mniej więcej tak jakbym jakimś sposobem przejął uprawnienienia juice'a i go zabanował. Tyle że na mniejszą skalę rzecz jasna. Choć wielkość strony i częstotliwość odiwedzin nie ma tu znaczenia.
On za darmo daje Tobie konto, a Ty wymagasz nie wiadomo czego
Wymagam dokładnie tego samego co od każdego innego administratora serwera. To jest zwyczajna kradzież mojej pracy. Innymi słowy łamanie polskiego prawa. Skala nie ma znaczenia.

Faktem jest że popełniłem błąd umieszczając stronę na serwerze CBA zamiast na własnym. Drugi raz błędu nie popełnię. Ale właśnie to jest rola administratora by pilnować porządku.

Pomijam już fakt, że admin nawet nie raczył zajrzeć w powyższy link, bo gdyby to zrobił dostrzegłby, że strona łamie inny punkt regulaminu, a konkretnie ukrycie reklam google. Być może ta uwaga skłoni go do interwencji skoro prawo polskie nie robi na nim wrażenia.
Awatar użytkownika
Gromed
Przyjaciel CBA
Posty: 2990
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:18:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768

Post autor: Gromed »

Dla porównania to mniej więcej tak jakbym jakimś sposobem przejął uprawnienienia juice'a i go zabanował.
nie to bardziej tak, jakby juice dał komuś roota do serwera i wówczas zostałby przejęty hosting; Ty przekazałeś swoja pracę, nie została Ci one ukradziona;
Awatar użytkownika
Ghoran
Przyjaciel CBA
Posty: 827
Rejestracja: 11 sie 2005, 16:07:58
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Post autor: Ghoran »

Ramidas pisze:Konkretniejsze dowody o których mówisz są na forum adiutrix.mojeforum.net w dziale do którego raczej nie dostaniesz dostępu, a i ja już go nie mam.
Czyli ich nie ma :)
Ramidas pisze:Wykonałem i udostępniłem nie jest równoznaczne z dałem czy sprzedałem.
Racja. Ale udowodnij to.
Póki co to wygląda na Wasze wewnętrzne rozgrywki (szczerze mówiąc dosyć szczeniackie wg mnie) i w gruncie rzeczy nam nic do tego...
Ramidas pisze:skoro prawo polskie nie robi na nim wrażenia.
Prawo polskie wymaga dowodów winy.
Ramidas pisze:Stworzenie dla nich tej strony było gestem dobrej woli, która to w chwili obecnej się skończyła.
Nie ośmieszaj się :)
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Ramidas
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2007, 21:35:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Internet Explorer Windows 1024x768

Post autor: Ramidas »

PiSowcy zasrani...
Awatar użytkownika
Ghoran
Przyjaciel CBA
Posty: 827
Rejestracja: 11 sie 2005, 16:07:58
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1280x1024

Post autor: Ghoran »

Ramidas pisze:PiSowcy zasrani...
Ostrzeżenie. I nie za "zasrani" ;)
Miałeś napisane - UDOWODNIJ, że ta strona została zrobiona przez Ciebie, UDOWODNIJ, że jest użytkowana bezprawnie.
Udowodnij - znaczy, że masz to zrobić jak najbardziej obiektywnie a nie "bo ja tak mówię". Dotarło ?
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Ramidas
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2007, 21:35:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1280x1024

Post autor: Ramidas »

Swoje argumenty przedstawiłem lepszych nie mam:
1. Obecność mojego nicku i maila w <meta> tagu
2. Brak jakichkolwiek dokumentów sprzedaży, zżeczenięcia się praw autorskich etc. gdyż takowe nie istnieją, co potwierdzi i druga strona sporu.
3. działanie na szkode CBA poprzez usunięcie reklam.
4. podejrzewam że prawdziwość mojej wersji potwierdzi również sprawdzenie logów po IP, choć z tym byłoby już więcej roboty, a admin jakoś się nie pali do adminowania.

Jeśli te argumenty nikogo nie przekonują to tracę tu tylko czas. :x
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900

Post autor: juice »

admin adminuje, a nie się zajmuje rozwiązywaniem sporów wewnętrznych. 'brak dokumentów' powiadasz? udowodnij ich brak zatem. nie bądź śmieszny, jakbym kasował na każdą prośbę każdą stronę, to bym musiał pół hostingu wykosić. Prosisz mnie o skasowanie wybranej strony, kompletnie nic nie udowadniając.

na stronie byłem, nawet przeczytałem ją w większości (bo mnie zainteresowała przypadkowo), reklamy chyba wtedy były, poza tym widzę ślad po reklamach i podejrzewam że się jeszcze nie dopasowały treścią.

a z tym PiSem to żeś nieźle przywalił, co ma wspólnego PiS z tym wszystkim? szkoda gadać. tylko pokazuje jaki nadpobudliwy jesteś

często kasowałem konta, jak widziałem w wyraźny sposób jakiś serwis i jego bezczelną kopię przerzuconą na CBA, serwis był spory i wiarygodny i wiadomo było że to na CBA to kopia.

u Ciebie jest inna sytuacja - przychodzisz jak jakieś panisko i się domagasz, żeby admin adminował i usunął jakąś stronę bo ty jesteś autorem i basta.

żeby nie być chamskim (chociaż mam ochotę) radzę - zwróć się do jakiejś instytucji która się zajmuje plagiatami. niech oni się tym zajmą - na pewno w profesjonalny sposób (i dla odmiany uprzejmy) poproszą mnie o skasowanie, jeśli się okaże że masz rację.. i na pewno skasuję

a jak nie to idź z tym na policję - powodzenia. napisz list do prezydenta, premiera (niePiSowiec teraz będzie premierem, może Ci pomoże ;) )

P.S. nie wyśmiewam przyszłego premiera, sam na niego głosowałem. na wyśmiewanie go przyjdzie czas później :P sorry za offtopa, ale z tym PiSem to się po prostu nie mogło obejść bez komentarza ;)
Xaxa
Posty: 1
Rejestracja: 06 lis 2007, 21:20:33
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768

£amani =e regulaminu

Post autor: Xaxa »

http://graveland.cba.pl/forum/index.php a graveland.pl/forum
Kradzież grafiki z Gravelnd.PL
Oczernianie administratorów innego serwera (graveland.pl)
Wstawianie fotomontaży i próby wmawiania, że są prawdziwe.
Itd. Itp. Na forumgraveland.pl trzeba się zarejestrować lecz rejestracja jest darmowa.
Nihil
Posty: 2
Rejestracja: 05 lis 2007, 17:32:40
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1280x1024
Kontakt:

Post autor: Nihil »

Witam szanowne forum
W wyniku małego zamieszania związanego z roszczeniami pana Ramidasa chciałbym w imieniu Milites Dei, bedącej sekcją Milites Optimi, umieścić sprostowanie, które, miejmy nadzieje, pozwoli zakończyć wszelkie spory.

Szablon i część grafiki została sporządzona (jak to napisał) "w geście dobrej woli", jednakże z chwilą umieszczenia strony na serwerze zrzekł się do niej praw poprzez znamienny podpis "Copyright @ 2007 Milites Optimi", który, nie wiedzieć czemu, przemilczał. Nie zapominajmy, że w grupie panują pewne zasady, których kolega zobowiązał się przestrzegać wstępując w jej szeregi. Jedną z nich jest żelazna reguła - nie domagamy się zwrotów niczego, co zostało dobrowolnie przekazane bractwu a to pan R. właśnie uczynił. Dla przykładu - sporo osób oddało część swojego sprzętu (czy to bojowego, czy cywilnego) na potrzeby bractwa - to była ich własność, która przekazana, stała się własnością bractwa i wszyscy to doskonale wiedzą - czemu zatem strona internetowa miałaby stanowić wyjątek? Nasza grupa nie jest spółką akcyjną - nie ma udziałowców czy współwłaścicieli... a wszelkie kwestie ustalamy słownie - twarzą w twarz.

Nie wchodząc w szczegóły naszych waśni, byliśmy zmuszeni dyscyplinarnie wydalić pana R. z szeregów MO. Urażona ambicja, niespełnione oczekiwania czy inne, mniej znane nam powódki pchnęły naszego byłego kolegę do desperackich prób rewanżu, który, jak sądzimy, zaspokoiłby jego poczucie "sprawiedliwości". Jest nam przykro, że człowiek, którego darzyliśmy zaufaniem, okazał się być niedojrzałym, awanturniczym chłopcem...

W imieniu Milites Optimi pragnę przeprosić admina za zaistniałe nieprzyjemności. Na przyszłość postaramy sie takowym zapobiec.

Na zakończenie życzę Ramidasowi wzorowych stopni i zdanej matury.

Pozdrawiam
Nihil
brak okazji to te¿ okazja...
ODPOWIEDZ