Serwery DNS dla domeny art.pl

Zgłaszanie problemów dotyczących hostingu CBA.PL (www, ftp, poczta, panel itp.).
Alastor
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2013, 15:30:35
Strona na CBA.pl: in-sanity.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Serwery DNS dla domeny art.pl

Post autor: Alastor »

Dzień dobry,

chciałbym zapytać o możliwość udostępnienia serwerów DNS dla zarejestrowania domeny w art.pl (in-sanity.art.pl dla strony obecnej na in-sanity.cba.pl).

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Serwery DNS dla domeny art.pl

Post autor: DeaDriam »

Nie skierujesz domeny z art.pl na cba.pl z tego co mi wiadomo
chyba ze sie zmieniło
http://cba.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=2295
_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
rkd77
Admin CBA
Posty: 4170
Rejestracja: 24 maja 2009, 16:45:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1024x768

Re: Serwery DNS dla domeny art.pl

Post autor: rkd77 »

Alastor, wpisujesz standardowo ns1.cba.pl ns2.cba.pl, gdzieś w art.pl.
A na cba w panelu, Zarządzaj domenami - > Dodaj alias do istniejącej domeny.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Alastor
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2013, 15:30:35
Strona na CBA.pl: in-sanity.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: Serwery DNS dla domeny art.pl

Post autor: Alastor »

rkd77 pisze:Alastor, wpisujesz standardowo ns1.cba.pl ns2.cba.pl, gdzieś w art.pl.
A na cba w panelu, Zarządzaj domenami - > Dodaj alias do istniejącej domeny.
Alias dodałem, ale przy rejestracji na art.pl wyskakuje mi komunikat:

"Błędne dane: Maszyna nieosiągalna.

ns1.cba.pl 95.211.144.87.

Proszę wrócić do poprzedniej strony i poprawić błędy".

Wina leży po mojej stronie? Bo szczerze mówiąc nie wiem, co robię źle.
rkd77
Admin CBA
Posty: 4170
Rejestracja: 24 maja 2009, 16:45:21
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1024x768

Re: Serwery DNS dla domeny art.pl

Post autor: rkd77 »

Alastor, zapytaj na art.pl.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Serwery DNS dla domeny art.pl

Post autor: Piotr GRD »

Serwer CBA prawidłowo odpowiada na zapytania DNS o wskazaną przez Ciebie nazwę domeny.
Spróbuj ponownie, wszystko powinno działać, być może był to chwilowy problem (po stronie art.pl, cba.pl lub gdzieś pomiędzy tymi dwoma serwerami).
Jeśli ponownie ujrzysz ten sam błąd, oznaczać będzie, że serwer art.pl nie może połączyć się z serwerem CBA z jakiegoś powodu.
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
Awatar użytkownika
DeaDriam
Posty: 4023
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:00:40
Lokalizacja: Möglingen
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Re: Serwery DNS dla domeny art.pl

Post autor: DeaDriam »

_____________________________________________________
Nie badz pijawka-znalazles rozwiazanie problemu..podziel sie na forum!
----------------------------------------------------------------------------
SmacznY WordpresS>> http://www.przepisyzgarnka.pl <<
maria-krupska
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2018, 21:49:48
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1366x768

Serwery DNS dla domeny art.pl

Post autor: maria-krupska »

Mam taki problem: Moja znajoma jest artystką i wiele lat temu założyłem jej stronę na republika.onet.pl. Zarejestrowałem też domenę dla tej strony: www.krupska.art.pl. Strona działa ale 1 marca Onet wyłączy hosting na republika.onet.pl. Utworzyłem na cba.pl domenę krupska.art.pl (bez www) i wgrałem pliki strony (statyczna strona bez żadnych wodotrysków). Następnie wypełniłem stosowny formularz na www.art.pl z prośbą o aktualizację serwerów DNS. Po wysłaniu formularza pojawia się tekst:
***********************
Błąd
Błędne dane: ns1.cba.pl: Serwer wie o domenie krupska.art.pl, ale nie ma o niej żadnych danych lub udziela nieautoratywnych odpowiedzi..
Proszę wrócić do poprzedniej strony i poprawić błędy.
************************
Nie wiem co dalej robić. Może za szybko wypełniłem ten formularz (ok. 24 h po wgraniu strony), a może przyczyną jest brak www. przed nazwą domeny rejestrowanej na cba.pl.
Bardzo proszę o jakieś wskazówki i ew. sprawdzenie, czy pliki strony są we właściwym katologu

Krzysztof
Awatar użytkownika
smart-tree
Obsługa CBA
Posty: 705
Rejestracja: 09 paź 2015, 20:20:35
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1366x768

Serwery DNS dla domeny art.pl

Post autor: smart-tree »

maria-krupska, witam, musi Pan dodać tą domenę w zakładce "Domeny" w panelu.

Proponuję przejście na plan VIP/PRO. W najbardziej opłacalnej wersji jest to koszt tylko 4,16 zł miesięcznie. Plany te dają większe możliwości (brak reklam, kopię zapasową strony, którą wykonujemy codziennie, lepsze parametry konta, a strony znajdują się na oddzielnym, szybszym serwerze), nie mają ograniczeń takich, jak darmowe konta oraz posiadają wyższy priorytet obsługi.
https://www.cba.pl/pl/oferta/hosting

Pozdrawiam,
Mira,
Obsługa CBA
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1126x845
Kontakt:

Serwery DNS dla domeny art.pl

Post autor: Piotr GRD »

Wiem, że odpowiadam po przeszło dziesięciu dniach i na chwilę obecną opisywana domena zdaje się nie być w ogóle ustawiona na żadnym koncie CBA, ale może pomogę w jakiś sposób.


Obecnie DNSy CBA (ns1. ns2. ns3.cba.pl) odpowiadają poprawnie dla KAŻDEJ domeny, nawet takiej nie podpiętej w rzeczywistości, nawet takiej nieistniejącej w ogóle. Zatem automat art.pl nie powinien mieć w ogóle wskazanego problemu. Można spróbować skontaktować się z obsługą art.pl, aby sprawdzili co jest nie tak.

Albo alternatywnie można skorzystać z innych DNSów, np. darmowych freedns.42.pl bądź CloudFlare itp. Tam skonfigurować odpowiednio rekordy A (dla strony) oraz opcjonalnie MX i TXT (dla poczty) kopiując je z DNSów CBA (dla "krupska.cba.pl" wyglądają tak jak poniżej) i te DNSy właśnie - fns1.42.pl fns2.42.pl lub CloudFlare lub inne - wskazać na art.pl.

Kod: Zaznacz cały

@		600	IN	A	81.171.31.230
www	 600	IN	A	81.171.31.230
@		600	IN	MX	0 mail.cba.pl.
@		600	IN	TXT	"v=spf1 ip4:95.211.144.66 ip4:82.192.84.102 ip4:164.132.223.134 ip4:51.254.147.60 ip4:95.211.144.67 ip4:95.211.144.68 -all"
Zaletą korzystania z zewnętrznych, niezależnych od hostingu DNSów będzie to, że przy każdej przyszłej zmianie hostingu NIE będzie konieczne aktualizowanie wpisów po stronie art.pl, wszystkie zmiany będą nanoszone samodzielnie we freedns.42.pl czy na innych wybranych DNSach, wciąż tych samych (jeśli tylko działać będą). Ja tak robię dla większości swoich domen, korzystam z freedns.42.pl oraz buddyns.com, z reguły nie korzystam z DNSów żadnego hostingu. Wadą to, że jeśli zmieni się coś po stronie hostingu (np. adres IP serwera) zmiany trzeba zauważyć i nanieść samemu.



PS. Republika też znika?... ("też", bo z końcem marca znika ósemka/friko). Kończy się pewna era polskiego internetu...
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
ODPOWIEDZ