Przeniesienie domeny z nazwa.pl do cba.pl

Zgłaszanie problemów dotyczących hostingu CBA.PL (www, ftp, poczta, panel itp.).
lukaszo86
Posty: 45
Rejestracja: 24 kwie 2014, 13:12:01
Strona na CBA.pl: prowinter
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Przeniesienie domeny z nazwa.pl do cba.pl

Post autor: lukaszo86 »

Ostatnio robię się nader aktywny na tym forum i pewnie dubluję temat, ale muszę spytać ;-)

Posiadane domeny utrzymuję na nazwa.pl ale chcę się powoli stamtąd przenieść tutaj. 31 stycznia wygasa mi jedna domena, którą będę chciał przedłużyć i stąd moje pytanie. Jakie formalności muszę dokonać aby ją przenieść bezkosztowo na cba? Oczywiście mam już konto użytkownika tutaj ;-)
Parę lat temu zbyłem jedną domenę z nazwa.pl i policzyli mi karę umowną, że przeniosłem ją w czasie trwania promocji.

pozdrawiam, dziękuję za pomoc i sorry jeśli temat powielam.
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Opera Windows 1440x900

Przeniesienie domeny z nazwa.pl do cba.pl

Post autor: Venite »

lukaszo86, w celu przeniesienia domeny do innego rejestratora (w tym przypadku do nas - miło nam:) musi Pan uzyskać kod AuthInfo dla tej domeny i przekazać go nam (może być nawet do mnie, na PW). My rozpoczniemy i dokończymy już całą procedurę przenoszenia, będzie Pan tylko musiał w mailu kliknąć w link potwierdzający chęć przeniesienia domeny z nazwa.pl do nas.

Na nowy okres domenę będzie Pan mógł opłacić już u nas.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
lukaszo86
Posty: 45
Rejestracja: 24 kwie 2014, 13:12:01
Strona na CBA.pl: prowinter
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Przeniesienie domeny z nazwa.pl do cba.pl

Post autor: lukaszo86 »

Dziękuję bardzo za odpowiedź i pomoc. Przed chwilą przefaksowałem do nich wniosek na kilka domen i jak otrzymam kody to zaraz przechodzę do działania.

pozdrawiam.
sundragon.eu
Posty: 8
Rejestracja: 02 sty 2015, 13:28:01
Strona na CBA.pl: sundragon.eu
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Przeniesienie domeny z nazwa.pl do cba.pl

Post autor: sundragon.eu »

Podobno do domeny EU nie potrzeba kodu. Chce przenieś swoją domenę ale nie widzę w płatności TRANSFER, jak to zrobić ?
Piotr GRD
Posty: 1296
Rejestracja: 25 sty 2010, 11:17:07
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Przeniesienie domeny z nazwa.pl do cba.pl

Post autor: Piotr GRD »

W celu zmiany rejestratora dla domeny *.eu również potrzebny jest kod autoryzacyjny (w przypadku domen *.eu zwany "AuthID").
Można uzyskać go albo od swojego obecnego rejestratora, albo bezpośrednio w systemie EurID: https://eurid.eu/pl/moje-konto-abonenta-domeny-eu/



=====================
Należy pamiętać, że zmiana hostingu, na którym z domeny się korzysta NIE wymaga zmiany rejestratora domeny. Hosting i domena to dwie osobne usługi, które mogą być obsługiwane przez zupełnie różnych usługodawców.

To tak dla ścisłości tylko, w razie gdyby kiedyś czytał to jakiś laik. Oczywiście zważywszy na ceny domen u rejestratorów takich jak Nazwa, Home, AZ itp. transfer ma swoje ekonomiczne uzasadnienie.
Monitor serwera CBA.pl (zapisz lub dodaj do ulubionych, żeby nie zapomnieć)
------------
Kilka starych, aczkolwiek ciekawych, zdaniem niektórych, zdjęć: http://grd.art.pl/
Jezioro Szmaragdowe w Szczecinie
mvno-gsm_pl
Posty: 19
Rejestracja: 03 mar 2014, 13:33:18
Strona na CBA.pl: mvno-gsm.pl
Lokalizacja: Ostróda
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Firefox Linux 1024x768
Kontakt:

Przeniesienie domeny z nazwa.pl do cba.pl

Post autor: mvno-gsm_pl »

Witam,

chcielibyśmy przenieść do Was również domenę (obecnie nazwa.pl). Chcielibyśmy potwierdzić kilka rzeczy - domenę można przenieść w każdej chwili, prawda (termin ważności domeny przechodzi wraz z domeną)? Domena jest opłacona do chyba stycznia 2017. Czy dla przenoszących są jakieś inne warunki cenowe, czy należy patrzeć na ceny "przedłużenia domeny" na stronie cba? I po trzecie, wciąż załatwiacie procedurę po dostarczeniu samego kodu?

Dziękujemy.
Awatar użytkownika
endriu888
Obsługa CBA
Posty: 1873
Rejestracja: 23 sty 2012, 21:02:33
Strona na CBA.pl: katalogfirm.c0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Przeniesienie domeny z nazwa.pl do cba.pl

Post autor: endriu888 »

mvno-gsm_pl pisze: Witam,

chcielibyśmy przenieść do Was również domenę (obecnie nazwa.pl). Chcielibyśmy potwierdzić kilka rzeczy - domenę można przenieść w każdej chwili, prawda (termin ważności domeny przechodzi wraz z domeną)? Domena jest opłacona do chyba stycznia 2017. Czy dla przenoszących są jakieś inne warunki cenowe, czy należy patrzeć na ceny "przedłużenia domeny" na stronie cba? I po trzecie, wciąż załatwiacie procedurę po dostarczeniu samego kodu?

Dziękujemy.
Przedłużenia domeny - tak, ta cena będzie obowiązywać gdy domena będzie wygasać

Dokańczamy procedurę transferu domeny, ale transfer dla .pl można samodzielnie zrobić w panelu CBA przyciskiem "transfer" (chyba, że nie będzie on dostępny)

Jeśli macie Państwo więcej pytań można pisać na: obsluga(malpa)cba.pl
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
mvno-gsm_pl
Posty: 19
Rejestracja: 03 mar 2014, 13:33:18
Strona na CBA.pl: mvno-gsm.pl
Lokalizacja: Ostróda
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Chrome Linux 1280x1024
Kontakt:

Przeniesienie domeny z nazwa.pl do cba.pl

Post autor: mvno-gsm_pl »

Rozumiem, że obecny termin ważności również przejdzie, tak?
Awatar użytkownika
endriu888
Obsługa CBA
Posty: 1873
Rejestracja: 23 sty 2012, 21:02:33
Strona na CBA.pl: katalogfirm.c0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1440x900
Kontakt:

Przeniesienie domeny z nazwa.pl do cba.pl

Post autor: endriu888 »

mvno-gsm_pl pisze: Rozumiem, że obecny termin ważności również przejdzie, tak?
TAK. okres ważności przejdzie.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
bartek1916
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2018, 09:26:22
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1920x1080
Kontakt:

Przeniesienie domeny z nazwa.pl do cba.pl

Post autor: bartek1916 »

Cześć,
Prośba o podzielenie się wiedzą na poniższy temat. Czy to, że nazwa.pl wymaga przesłania listownie na ich adres wniosek o kod Authinfo jest zgodne z prawem? Zdecydowałem się, że wszystkie swoje domeny i usługi przeniosę do CBA. Z hekko proces wygląda na prosty, wszystko przez email. Natomiast z nazwą będę miał pod górkę z tego co widzę.

Wysłałem skan podpisanego wniosku na ich email i otrzymałem odpowiedź, że trzeba przesłać listem. W taki sam sposób odeślą również kod authinfo. Wiadomo, że to utrudnianie klientowi a nie kwestie bezpieczeństwa. Mieszkam za granicą więc mam z tym trochę kłopot. Może jest jakaś podstawa prawna na której mogę podeprzeć swoje przepychanki z nimi? Np. czy fax nie zastępuje prawnie kontaktu listownego?
Awatar użytkownika
endriu888
Obsługa CBA
Posty: 1873
Rejestracja: 23 sty 2012, 21:02:33
Strona na CBA.pl: katalogfirm.c0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1143x858
Kontakt:

Przeniesienie domeny z nazwa.pl do cba.pl

Post autor: endriu888 »

witam

może Pan próbować faxem, ale oni mają swoje procedury i wysyłają list z kodem.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ