Problem ze stroną

Zgłaszanie problemów dotyczących hostingu CBA.PL (www, ftp, poczta, panel itp.).
lukaszrusinek
Posty: 1
Rejestracja: 09 cze 2017, 11:59:15
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Problem ze stroną

Post autor: lukaszrusinek »

Witam, dzisiaj około południa przy każdorazowym wejściu na moją stronę poziom zużycia procesora wzrasta do 50-70%. Wcześniej nie miało tego miejsca. Przy próbie wejścia na jakąkolwiek stronę z domeną cba z innego komputera wyskakuje komunikat o wirusie. Jak rozwiązać dany problem?

Obrazek

Obrazek
elf18
Posty: 13
Rejestracja: 25 sty 2017, 15:40:29
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Problem ze stroną

Post autor: elf18 »

Podepnę się pod temat bo na moim forum dokładnie było/jest to samo od dwóch dni http://www.elfograd.cba.pl/ .. informacja od userów

info antywirusów ..:
1. https://s18.postimg.org/kvgo2mhm1/aaaaaaa.jpg
2. http://up.programosy.pl/foto/snap1_3546.jpg

Adres który jest blokowany >> http://5a.cba.pl/min.cba.js//min.cba .. jednak biorąc tylko pierwszy człon >> http://5a.cba.pl .. kieruje na jakieś stare forum
Odnośnie użycia procesora o którym wspomniał kolega wyżej .. to również jest wysokie co wcześniej tego nie było :roll:
Awatar użytkownika
smart-tree
Obsługa CBA
Posty: 705
Rejestracja: 09 paź 2015, 20:20:35
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1366x768

Problem ze stroną

Post autor: smart-tree »

Witam,
nie jest to wirus - jest to skrypt używany do miningu kryptowaluty Monero. Zużycie procesora jest ograniczone do 30% i nie planujemy tego zwiększać w żadnym przypadku - rozumiemy, że większy procent w tej sytuacji będzie odczuwalny dla odwiedzających stronę. W przyszłości planujemy zdjąć reklamy z kont Free i zamiast nich korzystać tylko z tego skryptu - będzie to wygodniejsze dla użytkowników, ponieważ na stronach nie będzie banerów reklamowych, a przy tym będą mogli korzystać z usług hostingowych za darmo.
To, że u Pana zużycie zasobów wzrasta do 50-70%, znaczy, że do zwykłego użycia dodawane są 30%.
Skrypt jest w pełni bezpieczny, w żaden sposób się nie instaluje na komputerze odwiedzających stronę i przestają działać w momencie, kiedy użytkownik zamyka stronę.
Ponieważ jest on bezpieczny, można dodać wyjątki do tych programów antywirusowych, które uznają to za szkodliwe oprogramowanie - prawdopodobnie, niektóre antywirusy nie zdążyły się dostosować do nowego typu skryptów i dlatego są te błędne komunikaty.
Jeśli nie chcą Państwo, żeby ten skrypt nie był umieszczony na stronach, mogą Państwo przejść na plan Pro lub VIP. W najbardziej opłacalnej wersji jest to koszt tylko 4,16 zł miesięcznie. Plany te dają większe możliwości (brak reklam, kopię zapasową strony, którą wykonujemy codziennie, lepsze parametry konta, a strony znajdują się na oddzielnym, szybszym serwerze), nie mają ograniczeń takich, jak darmowe konta oraz posiadają wyższy priorytet obsługi.
https://www.cba.pl/pl/oferta/hosting

Pozdrawiam,
Mira
Obsługa CBA
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
elf18
Posty: 13
Rejestracja: 25 sty 2017, 15:40:29
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Problem ze stroną

Post autor: elf18 »

Komunikat o zagrożeniu jak mi pisano ustąpił ....
smart-tree pisze: Zużycie procesora jest ograniczone do 30% i nie planujemy tego zwiększać w żadnym przypadku - rozumiemy, że większy procent w tej sytuacji będzie odczuwalny dla odwiedzających stronę.
Pozostaje tylko pytanie odnośnie procesora ... Przejrzałem trochę stron (darmowych) na cba i na każdej u mnie procesor oscylował w granicach 1% natomiast wchodząc na moją zaczyna balansować od 30% do ok. 46% .. Nie wiem jak to wygląda u kolegi z tematu bo nie pozostawił adresu ... więc jak to jest z tym ograniczeniem ?

Pytanie drugie ... Przechodząc na plan Pro/VIP czy zużycie procesora jest tej samej wielkości .. mowa o tych 30% ? Obrazek
Awatar użytkownika
smart-tree
Obsługa CBA
Posty: 705
Rejestracja: 09 paź 2015, 20:20:35
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1366x768

Problem ze stroną

Post autor: smart-tree »

Trzeba sprawdzić, ile zużywa Pana strona sama w sobie, nie licząc naszego skryptu.
Skrypt jest umieszczany tylko na kontach Free, na kontach Pro i VIP go nie ma, jak również nie ma reklam.
Pozdrawiam,
Mira,
Obsługa CBA
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
elf18
Posty: 13
Rejestracja: 25 sty 2017, 15:40:29
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Problem ze stroną

Post autor: elf18 »

Tak sobie myślę, że umieszczenie tego skryptu to złośliwość .. jak wytłumaczyć userom z różnymi antywirusami i w dodatku z górnej półki, że nic się nie dzieje !!!!
Wasz skrypt tak naprawdę rozwali forum i każdy myśli, że to ja coś umieściłem ......
a-nitka pisze: Znów mi wcięło posta.. ekran się zamroził i wygasł na czarno... muszę reinicjowac...Nie wiem co się dzieje.
Kiedy wchodzę na Forum , za każdym razem mój antywirus mnie ostrzega ze:
"...znaleziono potencjalnie niebezpieczną aplikację (JS / CoinMiner.F), gdy Firefox próbował uzyskać dostęp do strony internetowej (a5.cb.pl)
Czy to może mieć jakieś znaczenie z tym "zamrażaniem"?
no i dlaczego ostrzega przed tym JS/CoinMiner.F ... nie wiem co o tym myśleć.
Zrzut tego co mi pokazuje antywirus


Obrazek

Chyba coś w tym jest jeżeli to g...o jest jakieś złośliwe , a nie tak jak sie tłumaczy nam ze to nic sie nie dzieje i ze jest OK....
Tak mam tylko na stronie Elfa Forum.
elf18
Posty: 13
Rejestracja: 25 sty 2017, 15:40:29
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Problem ze stroną

Post autor: elf18 »

Obrazek .. jeśli chodzi o mnie to problem rozwiązany .. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
smart-tree
Obsługa CBA
Posty: 705
Rejestracja: 09 paź 2015, 20:20:35
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1366x768

Problem ze stroną

Post autor: smart-tree »

elf18, inne antywirusy, jak i najnowsza wersja ESETu, nie reagują w żaden sposób na ten skrypt. Skrypt jest w pełni bezpieczny, nie instaluje się na komputerze użytkownika i działa jedynie w trakcie przebywania na stronie. Dzięki ograniczeniom zużycia procesora - w ogromnej większości przypadków jest zupełnie niezauważalny. Koszty, jakie użytkownik ponosi przy normalnej wizycie, są mniejsze niż jedna tysięczna grosza w postaci trochę zwiększonego zużycia prądu w trakcie takiej wizyty. O wiele więcej prądu zużywają źle napisane i przeciążające komputer strony których jest całe mnóstwo w Internecie. Gwarantujemy, że rozwiązanie którego używamy jest bezpieczne i w żaden sposób nie szkodzi - za inne rozwiązania o których informacje pojawiały się w mediach nie odpowiadamy.

Najprostszym sposobem na uniknięcie tego, jeśli mimo wszystko w jakiś sposób wyżej opisane rozwiązanie przeszkadza, jest wykupienie jednego z płatnych planów hostingowych już od 4,16 zł za miesiąc. Plany te dają większe możliwości (brak reklam, kopię zapasową strony, którą wykonujemy codziennie, lepsze parametry konta, a strony znajdują się na oddzielnym, szybszym serwerze), nie mają ograniczeń takich, jak darmowe konta oraz posiadają wyższy priorytet obsługi.

Pozdrawiam,
Mira,
Obsługa CBA
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
elf18
Posty: 13
Rejestracja: 25 sty 2017, 15:40:29
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1366x768

Problem ze stroną

Post autor: elf18 »

@smart-tree .. wcześniej napisałem, że problem rozwiązany ..
Jednak odpowiem.. ja nawet nie zauważyłem problemu o którym piszemy .. to userzy pisali i trudno kogoś przekonać, ze coś jest bezpieczne skoro wyświetlają się komunikaty aczkolwiek próbowałem nakłonić aby zignorowali .. no cóż, samo życie .. Pzd.

../jeszcze jako ciekawostkę ... używam Cyberfox'a i po wejściu na stronę procesor nie reagował a wchodząc przez FF w rzeczy samej .. wskaźniki poszły w górę ....
ODPOWIEDZ