misdirected request error

Zgłaszanie problemów dotyczących hostingu CBA.PL (www, ftp, poczta, panel itp.).
misiekdg
Posty: 2
Rejestracja: 08 maja 2019, 22:56:25
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1440x900

misdirected request error

Post autor: misiekdg »

Witam. Korzystam z aplikacji na telefonie która za pośrednictwem php zwraca mi odpowiednią wartość z mysql. Formuła jest prosta:
http://uzytkownik.cba.pl/pokaz.php?id=COS
w odpowiedzi dostaję jedną liczbę którą aplikacja sobie pobiera - wyświetla lub robi z nią coś więcej

Wszystko pięknie działało parę miesięcy nagle w aplikacji zamiast liczby otrzymuję odpowiedź:
<html>
<head><title>421 Misdirected Request</title></head>
<body>
<center><h1>421 Misdirected Request</h1></center>
</body>
</html>

Z poziomu przeglądarki w komputerze i na telefonie http://uzytkownik.cba.pl/pokaz.php?id=COS działa prawidłowo i zwraca mi wartość. Jednak z poziomu aplikacji tak jakby serwer nie chciał obsłużyć połączenia.
Dodam że nic nie było zmieniane/modyfikowane. Aplikacja działała na dwóch telefonach i na obu pojawił sie w tym samym momencie ten sam problem.
Czy na serwerze nie pojawiły się jakieś nowe ograniczenia? blokady? Były robione ostatnio jakieś modyfikacje?

Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
endriu888
Obsługa CBA
Posty: 1873
Rejestracja: 23 sty 2012, 21:02:33
Strona na CBA.pl: katalogfirm.c0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

misdirected request error

Post autor: endriu888 »

witam

na podstawie user agent jest odpowiedź taka, jaki ma Pan User-Agent w przeglądarce ustawiony?
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
misiekdg
Posty: 2
Rejestracja: 08 maja 2019, 22:56:25
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1440x900

misdirected request error

Post autor: misiekdg »

Chyba do końcu nie zostałem zrozumiany, postaram się to wyjaśnić. Połączenie typu:

Przeglądarka -> serwer PHP -> serwer MySql -> odpowiedz PHP -> wynik w przeglądarce - działa oraz działało zawsze bez zarzutu, nie ważne czy to przeglądarka na komputerze czy na telefonie zawsze było i jest ok.

Problem się pojawił w przypadku:
Aplikacja android napisana w app inventor -> serwer PHP -> serwer MySql -> odpowiedz PHP -> wynik w aplikacji android app inventor

Ten przypadek działał mi kilka miesięcy bez zarzutów i nagle przestał.

Co ciekawe po 5 dniach znowu zaczęło wszystko działać bez mojej ingerencji - tak więc podejrzewam że coś zostało u was zmienione.

Nie wiem jakie są nagłówki wysyłane przez aplikacje napisane w app inventorze i jaki jest user agent, Musiał bym postawić własny serwer i sprawdzić jakie pakiety odbiera.
Na chwile obecną wszystko jest dobrze. Tylko zostaje lekka obawa że problem może się powtórzyć.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
endriu888
Obsługa CBA
Posty: 1873
Rejestracja: 23 sty 2012, 21:02:33
Strona na CBA.pl: katalogfirm.c0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Mozilla Windows 1024x768
Kontakt:

misdirected request error

Post autor: endriu888 »

witam

często coś aktualizujemy na serwrze, np. wersje php,ngnix,apache itd
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
dawidkozlowsk
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2019, 14:49:38
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

misdirected request error

Post autor: dawidkozlowsk »

misiekdg pisze: Witam. Korzystam z aplikacji na telefonie która za pośrednictwem php zwraca mi odpowiednią wartość z mysql. Formuła jest prosta:
http://uzytkownik.cba.pl/pokaz.php?id=COS
w odpowiedzi dostaję jedną liczbę którą aplikacja sobie pobiera - wyświetla lub robi z nią coś więcej

Wszystko pięknie działało parę miesięcy nagle w aplikacji zamiast liczby otrzymuję odpowiedź:
<html>
<head><title>421 Misdirected Request</title></head>
<body>
<center><h1>421 Misdirected Request</h1></center>
</body>
</html>

Z poziomu przeglądarki w komputerze i na telefonie http://uzytkownik.cba.pl/pokaz.php?id=COS działa prawidłowo i zwraca mi wartość. Jednak z poziomu aplikacji tak jakby serwer nie chciał obsłużyć połączenia.
Dodam że nic nie było zmieniane/modyfikowane. Aplikacja działała na dwóch telefonach i na obu pojawił sie w tym samym momencie ten sam problem.
Czy na serwerze nie pojawiły się jakieś nowe ograniczenia? blokady? Były robione ostatnio jakieś modyfikacje?

Z góry dziękuję za pomoc
Cześć Myślę, że to niedoskonałość samego producenta. Konieczne jest pisanie recenzji lub wsparcie techniczne.
Awatar użytkownika
endriu888
Obsługa CBA
Posty: 1873
Rejestracja: 23 sty 2012, 21:02:33
Strona na CBA.pl: katalogfirm.c0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

misdirected request error

Post autor: endriu888 »

witam

czy to plan free czy płatny? warto zapytać twórce danego skryptu / cmsa oraz jeśli to plan free spróbować wziąć wykupić na 1 miesiąc do testu plan PRO i jeśli wtedy będzie to samo, to tylko trzeba pytać autora/twórce tego skryptu.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ