malwarebyte antimalware - blokuje chyba wszyskie strony cba

Zgłaszanie problemów dotyczących hostingu CBA.PL (www, ftp, poczta, panel itp.).
matete
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2014, 14:52:41
Strona na CBA.pl: matete.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

malwarebyte antimalware - blokuje chyba wszyskie strony cba

Post autor: matete »

Witam
Dzisiaj chciałem wejść na swoją stronę na komputerze, który ma zainstalowany program antywirusowy malwarebyte antimalware i wyskakuje alert, ze strona została zablokowana. Próbowałem na samo cba.pl to też "strona została zablokowana", jeszcze jakieś losowe strony na cba otwierałem, do testu i to samo. Co sie dzieje? dlaczego serwery cba są niebezpieczne? jak ludzie mają wchodzić na strony jeżeli wyskakuje komunikat że jest zagrożenie? Żeby wejść na stronę to trzeba, albo wyłączyć antywirusa, albo dodać daną strone do wykluczeń, ale to jakieś nieporozumienie...
Proszę o wyjaśnienie
Venite
Obsługa CBA
Posty: 3197
Rejestracja: 18 lut 2011, 08:01:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Płeć: Mężczyzna
User Agent: Chrome Windows 1440x900

Re: malwarebyte antimalware - blokuje chyba wszyskie strony cba

Post autor: Venite »

matete , malwarebytes jest bardzo wyrywkowy i dokładny.

Przyczyna jest jedna i główna: cba.pl jest darmową końcówką. Dochodzi do nadużyć (phishing, cokolwiek) - blokujemy taką stronę szybko, ALE nie na tyle, by oszukać filtry etc., które dopiero za jakiś czas przeskanują CBA ponownie.

Antywirusy i strony typu Facebook dodają globalnie *.cba.pl do listy zawirusowanych (nawet, jeśli jedna spośród wszystkich stron w tej domenie była zawirusowana), i gotowe.

Można to chyba zgłosić do malwarebytes jako false positive?
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1280x720

Re: malwarebyte antimalware - blokuje chyba wszyskie strony cba

Post autor: juice »

zgłosiłem to już kilka dni temu, niestety nie odpisują. wątki na forum o tym kasują bez słowa. dziwnie się zachowują, radzę wysyłać prośby o odblokowanie aż do skutku, my to będziemy robić też.
juice
Admin CBA
Posty: 3594
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:25:03
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1600x900

Re: malwarebyte antimalware - blokuje chyba wszyskie strony cba

Post autor: juice »

czy ktoś mógłby potwierdzić odblokowanie cba przez antimalware? dobiłem się do nich już jakiś czas temu, mieli odblokować, ale nie mam jak przetestować.
matete
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2014, 14:52:41
Strona na CBA.pl: matete.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows

Re: malwarebyte antimalware - blokuje chyba wszyskie strony cba

Post autor: matete »

Mi teraz działa OK, zainstalowałem na szybkiego Malwarebyte i normalnie wchodzę na swoją stronę, na główną CBA.pl też, więc chyba już jest dobrze:)
diamentowaszklanka
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2020, 09:54:32
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1536x864

malwarebyte antimalware - blokuje chyba wszyskie strony cba

Post autor: diamentowaszklanka »

Słuchaj, ja chciałam pobrać zmodowaną aplikację z strony an1 (poprzedni android1) i zablokował mi tą stronę ze względu na phishing ; > ; to samo z pureapk też zablokował za phishing jak się nawet nie miałam nigdzie logować
Awatar użytkownika
endriu888
Obsługa CBA
Posty: 1870
Rejestracja: 23 sty 2012, 21:02:33
Strona na CBA.pl: katalogfirm.c0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: 1366x768
Kontakt:

malwarebyte antimalware - blokuje chyba wszyskie strony cba

Post autor: endriu888 »

Witam

o jaką stronę chodzi? jaki program blokuje?
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ