Druga strona na hostingu cba

Zgłaszanie problemów dotyczących hostingu CBA.PL (www, ftp, poczta, panel itp.).
lorcan
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2012, 23:03:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Druga strona na hostingu cba

Post autor: lorcan »

Dzień dobry.
Szukam pomocy na forum ale problem, z którym się spotkałem jest tak rozległy, że nie mogę posklejać wszystkiego sam, a i nie wszystko znalazłem.
W związku z tym, że pewnie niejedna osoba spotka spotka się z podobnymi pytaniami, postanowiłem założyć nowy wątek, w którym - mam nadzieję _ przejdziemy całą ścieżkę od A do Z.
1) Od kilku lat posiadam stronę na hostingu CBA. Teraz chciałbym założyć drugą. Nie są to duże serwisy, więc nie potrzebuję dużo miejsca, dodatkowych kont, itp.
Dokupiłem domenę oraz bazę danych - wszystko w ramach cba. W Panelu Użytkownika widzę swoje dwie domeny, a jeżeli chodzi o bazy danych to mam 1 aktywną z dwóch możliwych.
2)W zakładce Konta FTP widzę konto profilowe pod nazwą pierwszej/starej domeny, oraz konto domenowe - również pierwszej domeny (nie znalazłem nigdzie definicji tych kont ani różnic między nimi. Mogę się tyko domyślać czego dotyczą ale jakie pełnią funkcję? Wszystkie posty, które mogłyby to wyjaśnić zawierają nieaktywne linki, bądź nieistniejące obrazki). Czy powinienem założyć konto domenowe do nowej domeny? Wskazówki? - poprzez dodaj konto mogę dodać tylko konto FTP.
3) Zakładka Bazy Danych: 1 użytkownik i jedna baza. Mam kupioną drugą dla nowej strony. Dodać drugą? Nazwać ją jakoś inaczej? Ustawić nowe prefiksy?
4) Może jest jeszcze jakaś kwestia, którą powinienem zrobić po drodze a o niej nie wiem?
Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
endriu888
Obsługa CBA
Posty: 1870
Rejestracja: 23 sty 2012, 21:02:33
Strona na CBA.pl: katalogfirm.c0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Druga strona na hostingu cba

Post autor: endriu888 »

1. tak można mieć kilka stron ww podpiętych pod jeden plan hostingowy
2.wystarczy dostęp do konta profilowego na którym widać wszystkie podpięte domeny(strony www)
3.tak zalecane są zawsze inne prefixy do każdej nowej strony (ponieważ ustawienie tych samych prefixów nadpisało by wcześniejszą bazę danych).
4.jeśli będą dodatkowe pytania można zapytać.
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
lorcan
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2012, 23:03:10
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Druga strona na hostingu cba

Post autor: lorcan »

Czy aby dodać drugą bazę danych powinienem mieć drugiego użytkownika bjednym zy danych? Dodając drugą bazę z jednym uytkownikiem tworzy mi się baza z nazwą pierwszej domeny z cyfrą 1. Czy tak ma być? W którym momrncir zmienić prefiks?
Awatar użytkownika
endriu888
Obsługa CBA
Posty: 1870
Rejestracja: 23 sty 2012, 21:02:33
Strona na CBA.pl: katalogfirm.c0.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Firefox Windows 1024x768
Kontakt:

Druga strona na hostingu cba

Post autor: endriu888 »

Witam

można mieć jednego ale można zrobić drugiego.

przy instalacji np. wordpress domyślnie pokazuje prefix _wp więc do drugiej strony wordpress powinno się użyć innego prefixu np. _wp2
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ