Błąd logowania na pocztę

Zgłaszanie problemów dotyczących hostingu CBA.PL (www, ftp, poczta, panel itp.).
OneMaster
Posty: 9
Rejestracja: 26 paź 2013, 15:12:20
Strona na CBA.pl: witmark.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1680x1050

Błąd logowania na pocztę

Post autor: OneMaster »

Witam.
Muszę przyznać, że długi czas nie logowałem się do systemu. Od kilku dni próbuję reaktywować mój sklep. Zauważyłem, że nie dochodzą do mojej zewnętrznej poczty powiadomienia ze skryptu. Test konfiguracji emaila w PrestaShop daje komunikat, że wiadomość została pomyślnie wysłana, jednak na moją zewnętrzną pocztę nic nie przychodzi. Próbowałem zalogować się do roundcube, ale bez powodzenia. Adres poczty i hasło przechowywałem w specjalnym programie, więc powinny być ok, a jednak tak nie jest. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
smart-tree
Obsługa CBA
Posty: 705
Rejestracja: 09 paź 2015, 20:20:35
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1366x768

Błąd logowania na pocztę

Post autor: smart-tree »

OneMaster, witam, do którego adresu email lub do której stony próbuje Pan odzyskać dostęp?

Pozdrawiam,
Mira,
Obsługa CBA
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
OneMaster
Posty: 9
Rejestracja: 26 paź 2013, 15:12:20
Strona na CBA.pl: witmark.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1680x1050

Błąd logowania na pocztę

Post autor: OneMaster »

Pani Miro, w panelu użytkownika utworzyłem dawno temu email według szablonu: nazwa@mojadomena.cba.pl. Początkowo nie mogłem się zalogować na tę pocztę korzystając ze strony roundcubemail (przycisk "Email" w panelu użytkownika). Nie miałem również komunikacji ze skryptem PrestaShop. Zanim otrzymałem wiadomość od Pani na Forum próbowałem różnych sposobów i wreszcie ustanowiłem adres na nowo i uporządkowałem hasło do niego. Dodatkowo połączyłem go z moim zewnętrznym adresem mailowym. Po tym działaniu, logować się na tego emaila już mogłem. W skrypcie przy tym nowym zmodyfikowanym adresie zrobiłem test konfiguracji - wysyłanie automatyczne wiadomości ze sklepu na mój e-mail zewnętrzny - wypadł on pozytywnie, jednak na tę moją pocztę nic nie otrzymałem i nie wiem, gdzie tu brak połączenia.

Pozdrawiam Witold
OneMaster
Posty: 9
Rejestracja: 26 paź 2013, 15:12:20
Strona na CBA.pl: witmark.cba.pl
Płeć: Niewybrana
User Agent: Opera Windows 1680x1050

Błąd logowania na pocztę

Post autor: OneMaster »

No więc, po kilku próbach, nie mogąc się doczekać odpowiedzi od Pani Miry, sam doszedłem do rozwiązania wybierając w skrypcie opcję SMTP i wprowadzając mój zewnętrzny adres mailowy z odpowiednią dla niego konfiguracją. Wszystko zadziałało jak trzeba.
Piszę to dla tych, którzy będą szukać rozwiązania takiego problemu.
nikitaaa
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2018, 18:51:48
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Windows 1366x768

Błąd logowania na pocztę

Post autor: nikitaaa »

Witam

podczas pierwszej proby zalogowania sie do konta caly czas wyswietla mi sie błąd logowania. Prosze o pomoc czy login to nazwa uzytkownika?
Awatar użytkownika
smart-tree
Obsługa CBA
Posty: 705
Rejestracja: 09 paź 2015, 20:20:35
Płeć: Niewybrana
User Agent: Chrome Linux 1366x768

Błąd logowania na pocztę

Post autor: smart-tree »

nikitaaa, witam, jaki login Pan wpisuje i na jakiej stronie?

Proponuję przejście na plan VIP/PRO. W najbardziej opłacalnej wersji jest to koszt tylko 4,16 zł miesięcznie. Plany te dają większe możliwości (brak reklam, kopię zapasową strony, którą wykonujemy codziennie, lepsze parametry konta, a strony znajdują się na oddzielnym, szybszym serwerze), nie mają ograniczeń takich, jak darmowe konta oraz posiadają wyższy priorytet obsługi.
https://www.cba.pl/pl/oferta/hosting

Pozdrawiam,
Mira,
Obsługa CBA
Czy wiesz, że:
  • W Panelu CBA w sekcji "wsparcie" jest dedykowany system ticketów (obsługi technicznej)
  • Odpowiadamy na Forum oraz na adres mailowy obsluga(malpa)cba.pl
  • Jesteśmy również na Facebooku! Znajdź nas na facebook.com/hostingcba | cba.pl
W czym jeszcze możemy pomóc?
ODPOWIEDZ